Προς το περιεχόμενο

Κινητό γύρω στα 500€


ARTHURLUFFY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

1) Το ποσό που διαθέτουμε: ~500€
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): facebook, games, internet
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε:5-5.5 ίσως και μεγαλύτερο αν αξίζει
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):fingerprint,
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Ναι!!!!!
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Ναι
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Όχι απαραίτητα
8) Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; Όχι απαραίτητα
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; Όχι απαραίτητα
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; android
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Οτιδήποτε
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Οχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Μόνο καινούριο.

Λοιπόν με ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα, καλό wifi (αν έχουν κάποια διαφορά)

Προτιμώ xiaomi αλλά θέλω να ακούσω όλες τις γνώμες και να αποφασίσω.

Ανάμεσα στα 3: Mi mix 2, mi 6, mi note 3 τι συν και τι πλην έχει το κάθε ένα;

Και μια απορία που έχω τα mi που έχουν δαχτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη τι παίζει; Είναι σε όλη την οθόνη ή σε συγκεκριμένο σημείο; Δηλαδή όπου και να βάλεις το δάχτυλο πάνω στην οθόνη ξεκλειδώνει;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το One plus 5T στα 499€ από την επίσημη σελίδα.

Τα άλλα τα ξεχνάς μιας και θέλεις και για παιχνίδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κακώς εγραψα παιχνιδια γιατί μπερδεύει 😅

Τα παιχνίδια που παίζει (όταν παίζει) δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, σκέψου ότι αυτή τη στιγμή τα παίζει με το redmi note 3 pro.

Αυτό που μας ενδιαφέρει κυρίως είναι, η μπαταρία να βγάζει μια μέρα με μέτρια προς βαριά χρήση ας πούμε, κάμερα, οθονη και εμφάνιση.

Συγκεκριμένα το mi note 3 και το mi 6 της άρεσαν πάρα πολύ γι'αυτό ζήτησα και σύγκριση μεταξυ των 3 αυτών.

Όμως το one plus από ότι έχω δει και από ότι έχω διαβάσει και σε άλλες αναρτήσεις έχει καλύτερη κάμερα, οθόνη. 

Η κάμερα έχει μεγάλη διαφορά μεταξύ των άλλων 3;

Επίσης τα mi note 3 και mi 6 έχουν ίδιες κάμερες από ότι βλέπω, σε σύγκριση με το mi mix 2 ποιο έχει καλύτερη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν θέλεις κινέζικο το οποίο να αξίζει πραγματικά τα λεφτά του και να είναι καλό all rounder ξεχνάς τα xiaomi. μόνο η oneplus είναι που αξίζει. ότι άλλο υπάρχει είναι πραγματικά "σάπιο". δες την full hd του 5/5t και δες και την full hd του mi6/mi6plus. στο δεύτερο πραγματικά βλέπεις τα pixel που είναι επιεικώς απαράδεκτο για τα λεφτά που δίνεις. το μόνο καλό που προσφέρει η xiaomi στις συσκευές της είναι η μεγάλη μπαταρία και ο λόγος που βάζει μεγάλη είναι γιατί δεν μπορεί να κάνει καλό optimize με το λογισμικό της οπότε στο δίνει στη χωρητικότητα της μπαταρίας. υπάρχουν συσκευές με πολλή μικρότερη μπαταρία οι οποίες κρατάνε το ίδιο και περισσότερο και αυτό γιατί δίνουν σημασία στο optimization. οπότε αφού το ποσό που διαθέτεις είναι 500 ευρώ και αν δε θέλεις να πας σε μεταχειρισμένο κοιτάς oneplus 5t, s8 https://www.skroutz.gr/s/11140286/Samsung-Galaxy-S8-64GB.html , pixel xl κλπ. 

Επεξ/σία από zeibei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zeibei είπε

αν θέλεις κινέζικο το οποίο να αξίζει πραγματικά τα λεφτά του και να είναι καλό all rounder ξεχνάς τα xiaomi. μόνο η oneplus είναι που αξίζει. ότι άλλο υπάρχει είναι πραγματικά "σάπιο". δες την full hd του 5/5t και δες και την full hd του mi6/mi6plus. στο δεύτερο πραγματικά βλέπεις τα pixel που είναι επιεικώς απαράδεκτο για τα λεφτά που δίνεις. το μόνο καλό που προσφέρει η xiaomi στις συσκευές της είναι η μεγάλη μπαταρία και ο λόγος που βάζει μεγάλη είναι γιατί δεν μπορεί να κάνει καλό optimize με το λογισμικό της οπότε στο δίνει στη χωρητικότητα της μπαταρίας. υπάρχουν συσκευές με πολλή μικρότερη μπαταρία οι οποίες κρατάνε το ίδιο και περισσότερο και αυτό γιατί δίνουν σημασία στο optimization. οπότε αφού το ποσό που διαθέτεις είναι 500 ευρώ και αν δε θέλεις να πας σε μεταχειρισμένο κοιτάς oneplus 5t, s8 https://www.skroutz.gr/s/11140286/Samsung-Galaxy-S8-64GB.html , pixel xl κλπ. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση δεν ήξερα ότι είναι τόσο καλά τα one plus, αν και είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια.

Το θέμα είναι ότι επειδή το κινητό δεν είναι για εμένα της κοπέλας που θέλει να το αγοράσει δεν της αρέσει καθόλου εμφανισιακά το one plus, και βασικά νομίζω πως έχει δει όλα τα κινητά και της άρεσαν πάρα πολύ τα δύο xiaomi, mi note 3 και το mi 6. Και μετά κάπως λιγότερο το mi mix2 :/

Οπότε μάλλον κάποιο από αυτά θα πάρει. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν έχουν τρομερές διαφορες μεταξύ τους. Τι θετικά και τι αρνητικά έχει το κάθε ένα, και ποιο έχει καλύτερη κάμερα.

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ARTHURLUFFY said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση δεν ήξερα ότι είναι τόσο καλά τα one plus, αν και είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια.

Το θέμα είναι ότι επειδή το κινητό δεν είναι για εμένα της κοπέλας που θέλει να το αγοράσει δεν της αρέσει καθόλου εμφανισιακά το one plus, και βασικά νομίζω πως έχει δει όλα τα κινητά και της άρεσαν πάρα πολύ τα δύο xiaomi, mi note 3 και το mi 6. Και μετά κάπως λιγότερο το mi mix2 :/

Οπότε μάλλον κάποιο από αυτά θα πάρει. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν έχουν τρομερές διαφορες μεταξύ τους. Τι θετικά και τι αρνητικά έχει το κάθε ένα, και ποιο έχει καλύτερη κάμερα.

Ευχαριστώ και πάλι

αν είναι για γυναίκα τότε λογική καμία και υπερισχύουν μόνο η εμφάνιση και η εμφάνιση.. έτσι είναι και η δικιά μου.. το Mi note 3 θα σου έλεγα να το αποφύγεις μιας και είναι υποδεέστερο ακόμη και από το mi note 2  σχεδόν σε όλους τους τομείς. Που είναι και μια γενεά πίσω. το Mi6 είναι μια πιο κλασική συσκευή τουλάχιστο σχεδιαστικά με αρκετά καλή κάμερα χωρίς φρού φρού και αρώματα όπως το Mi mix καλύτερο  all rounder συγκριτικά με τα δύο. τώρα σε απόδοση και τα δύο είναι τα ίδια και δεν θα δει καμία διαφορά (όχι ότι θα έβλεπε με οποιοδήποτε άλλο). και σε smoothness και μπαταρία τα ίδια. τώρα η διαφορά στη Ram ( 4 6 8 gb) ανάλογα την έκδοση πραγματικά δεν παίζει κανένα ρόλο. όποτε η ταπεινή μου άποψη είναι το Mi6/mi6 plus (απλά μεγαλύτερη οθόνη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2018 στις 4:42 ΠΜ, ARTHURLUFFY είπε

Καλημέρα.

1) Το ποσό που διαθέτουμε: ~500€
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): facebook, games, internet
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε:5-5.5 ίσως και μεγαλύτερο αν αξίζει
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):fingerprint,
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Ναι!!!!!
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Ναι
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Όχι απαραίτητα
8) Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; Όχι απαραίτητα
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; Όχι απαραίτητα
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; android
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Οτιδήποτε
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Οχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Μόνο καινούριο.

Λοιπόν με ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα, καλό wifi (αν έχουν κάποια διαφορά)

Προτιμώ xiaomi αλλά θέλω να ακούσω όλες τις γνώμες και να αποφασίσω.

Ανάμεσα στα 3: Mi mix 2, mi 6, mi note 3 τι συν και τι πλην έχει το κάθε ένα;

Και μια απορία που έχω τα mi που έχουν δαχτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη τι παίζει; Είναι σε όλη την οθόνη ή σε συγκεκριμένο σημείο; Δηλαδή όπου και να βάλεις το δάχτυλο πάνω στην οθόνη ξεκλειδώνει;

Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλησπερα φιλε μου.σε αυτα τα λεφτα που διαθετεις το Samsung s8 ειναι μπροστα με διαφορά!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ARTHURLUFFY είπε

Και από το one plus?

Στην κάμερα και σε ανάλυση οθόνης άντε και αισθητικά το s8.

Επεξ/σία από saruman123
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ARTHURLUFFY είπε

Και από το one plus?

Καμερα 

αναλυση οθονης

αδιαβροχοποιηση

καρτα μνημης

αξιοπιστια

αισθητικα

δεικτης sar

Scaner iris

Ασυρματη φορτιση

και το μεγεθος του κινητου φυσικα!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6.30 ωρες sot μου βγαζει εμενα και λιγο παραπανω τωρα με ορεο, γενικα 1.5 μερα για πλακα την εχει εκτος αν λιωνω summoners war 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

6.30 ωρες sot μου βγαζει εμενα και λιγο παραπανω τωρα με ορεο, γενικα 1.5 μερα για πλακα την εχει εκτος αν λιωνω summoners war 

Τι είναι το sot? 😅

Και κάτι ακόμα 4gb ram δεν θα έχει θέμα έτσι; Γιατί τα 3 gb του redminote 3 pro μου είναι σχεδόν μόνιμος γεμάτα.

Τελικά τώρα το σκέφτεται ανάμεσα σε s8 και one plus.

Εγώ πίστευω καλύτερα s8 μιας και μου είπατε ότι έχει καλύτερη κάμερα και οθόνη γιατί από επεξεργαστή και ραμ λογικά δεν θα δει διάφορα ενώ στα άλλα δύο θα δει. Δεν πιστεύω ότι θα κολλούσε κάπου δηλαδή και το s8.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...