Προς το περιεχόμενο

Video teasers αποκαλύπτουν τις δυνατότητες slow-mo, την απόδοση σε low-light και τα 3D emojis των Samsung Galaxy S9 και S9+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Agnwstos_X είπε

Ο καθενας εδω μεσα νομιζει οτι η αποψη η δικη του ειναι και η σωστη.

Παρολο που προσωπικα προτιμω την αποσπωμενη μπαταρια απο την αδιαβροχοποιηση, πλεον για παρα πολλους ειναι απαραιτητη.

Ασε που παλιοτερα ενα σημαντικο ποσοστο κατεληγε στο σερβις λογω water damage και δεν τα επισκευαζαν γιατι εβγαιναν εκτος εγγυησης.

Στα 2 χρονια μεσα αμα πεσει η μπαταρια σου στην αλλαζουν τσαμπα και στην τελικη αν ξεχαστεις και δε το στειλεις και αναγκαστεις να πληρωσεις και μια αλλαγη στα 3 χρονια δε θα πεσεις και εξω.

Οσον αφορα το ραδιοφωνο η πλειοψηφια δεν το χρησιμοποιει πια, αφου εχουνε playlists με εκατονταδες mp3 + Youtube.

Οσο για το bloatware και τις εφαρμογες που λες, σε κανενα δεν αρεσουν αλλα η εταιρεια κερδιζει εσοδα απο κει. Ειτε αμεσα, ειτε εμμεσα με συλλογη δεδομενων, προτιμησεων και γενικα στατιστικων που χρειαζεται.

Και εγω χρειαζομαι μια καλυτερη μονη καμερα, με μεγαλυτερο αισθητηρα και κυριως υψηλοτερης αναλυσης αλλα αντ' αυτου εχουμε κολλησει στα 12mp με διπλες καμερες για χαζοανοητα εφφε τυπου bokeh ή black n' white για fb και insta. Αλλα αφου αυτη ειναι η μοδα και αυτο ζηταει η συντριπτικη πλειοψηφια κανω υπομονη.

Μαθε επισης οτι καμια εταιρεια δεν μας οδηγει με τις επιλογες της, αλλα οι επιλογες ολων μας (εστω της πλειοψηφιας) οδηγουν τις επιλογες της εκαστοτε εταιρειας. Διοτι δραστηριοποιειται και προσαρμοζεται στις εκαστοτε αναγκες της αγορας αφου ο μοναδικος της στοχος ειναι να μεγιστοποιησει το κερδος της.

Εσυ απο την αλλη ως ορθολογικος καταναλωτης (αν δεν εισαι τιποτα κολλημενος φανμποι ή προβατο) εχεις τη δυνατοτητα να κανεις ερευνα αγορας, να συγκρινεις και να επιλεξεις την συσκευη αυτη που ικανοποιει καλυτερα τις αναγκες σου ή ακομα και να προσπερασεις. Μα δοξα τω Θεω εχεις χιλιαδες επιλογες για να διαλεξεις, δεν ειναι ασπρο ή μαυρο και δε σου βαζει κανεις μαχαιρι στο λαιμο να παρεις σωνει και καλα σαμσουνγκ.

Καλο θα ειναι λοιπον να ξεκολλησετε καποιοι το μυαλο σας και να καταλαβετε οτι δεν ειστε πιο εξυπνοι ή οτι ξερετε καλυτερα την αγορα απο τη σαμσουνγκ και τη καθε σαμσουγκ που σπαταλαει δισεκατομμυρια καθε χρονο στο r&d και στην αναλυση αγορας. Ουτε οι ιδεες σας θα μεγιστοποιησουν τα κερδη της καθε εταιρειας γιατι για να σου κανουν εσενα τα χατηρια ενδεχεται να χασουν 10 αλλους πελατες στη θεση σου.

Αφού λες ότι η άποψη του καθενός θεωρείται από τον ίδιο η σωστή τότε απαντάς και στον εαυτό σου.

Μια βόλτα σε όλα τα ξένα sites δείχνει το αντίθετο. Δεν μιλάω αυθαίρετα και λυπάμαι που βρίσκω μέσα στο χώρο της Samsung μυαλά όπως μερικών της Apple. Δεν πειράζει το σεβόμαστε.

Το bloatware είναι ο λόγος των μερικών ακόμη προβλημάτων που αν το πετούσε θα ανέβαζε τις πωλήσεις και δεν θα το είχε ανάγκη. Αλλά προτιμά τον εξευτελισμό από την ποιότητα...τι να πει κανείς, πάει πάσο.

Αν η μπαταρία πάρει φωτιά ή κολλήσει το κινητό να σε δω τι κανεις...

Εκτός  των άλλων δεν σου είπε κανείς ότι σου βγάλανε το 4G modem, ζητάνε οι πελάτες της κάτι επιπλέον. Η σωστή εταιρεία ακούει. Ας βάλει ραδιόφωνο και εσυ μην το χρησιμοποιείς. Λογική λέγεται.

Τελος όπως είπα 2 εκδόσεις θα απεδείκνυαν τι τελικά θέλουν οι χρήστες και όχι με υποθέσεις.

Οι κάμερες της Samsung είναι ανώτερες από κάθε άλλη εταιρεία, στο image processing πάσχει επειδή το περνάει στο ντούκου. Η Google ακόμη πρώτη είναι.

Επισης αν επιβεβαιωθεί το Geekbench με τα 3600 single και 9000 multi με την προσθήκη της L3 και του custom M3 χωριά των χρονισμων του επεξεργαστή, δείχνει ότι μπορεί να στείλει τους επεξεργαστές της Apple στα θυμαράκια με ούτε τα μισά specs. Αλλά όταν βάζεις Snapdragon με 60fps και λιγότερες επιδόσεις μένεις και ςσυ μετά στάσιμος σε όλα! Αν δεν αφήσει τις αγκυλώσεις της δεν πρόκειται να πάει ποτέ μπροστά.

 

 

19 λεπτά πριν, Abudi είπε

Προς γνώστες: Ξέρουμε αν τα emoji αυτά θα περιοριστούν μόνο σε ανθρώπινα περιττώματα ή θα μπορώ να στέλνω και βερβελιές;

Σαπίλα της Apple και μετά λένε μερικοί ότι η Samsung δεν αντιγράφει. Μπορεί να γίνει πρώτη σε πωλήσεις και ασχολείται με ανοησίες.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σίγουρα θα ερ8ει ανανεωμένο το s9 σε λειτουργίες και επιδόσεις....αλλά μπορει καποιος να μου απαντησει γτ ολες οι ναυαρχίδες κόλλησαν στα 12 Mp......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tmaestros είπε

Σίγουρα θα ερ8ει ανανεωμένο το s9 σε λειτουργίες και επιδόσεις....αλλά μπορει καποιος να μου απαντησει γτ ολες οι ναυαρχίδες κόλλησαν στα 12 Mp......

Γιατί όσο περισσότερα mp έχει ένας σενσορας τόσο μειώνεται η δυνατότητα σε απόδοση χαμηλού φωτισμού.

π.χ στα 16mp παλαιότερων μοντέλων κάμερας το μέγεθος του pixel του σενσορα, ήταν 1.12μm. Στα 12mp έχει μέγεθος 1.4μm.

Όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερη απόδοση στο χαμηλό φωτισμό.

Τα mp βοηθάμε στο μέγεθος εκτύπωσης μιας φωτογραφίας.

 

Επεξ/σία από Expecto Patronum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Expecto Patronum είπε

Γιατί όσο περισσότερα mp έχει ένας σενσορας τόσο μειώνεται η δυνατότητα σε απόδοση χαμηλού φωτισμού.

π.χ στα 16mp παλαιότερες μοντέλων το μέγεθος του pixel ήταν 1.12μm. Στα 12 έχει μέγεθος 1.4μm.

Όσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερη απόδοση στο χαμηλό φωτισμό.

αρα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tmaestros είπε

αρα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.....

Ναι, στην ουσία γίνεται προσπάθεια ισορροπίας μεταξύ των διαφόρων συνθηκών φωτογράφησης. 

Αν αλλάξει κάτι σε μερικά χρόνια εκείνο είναι άλλη υπόθεση. Προς το παρόν αυτό ισχύει.

6 λεπτά πριν, tmaestros είπε

αρα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.....

Υπόψιν ότι μετράνε και το διάφραγμα αλλά και το πολύ σημαντικό image processing. Απλά αναφέρθηκα μόνο στο θέμα mp.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το κομμάτι του bloatware νομίζω είσαι λάθος. Από το android 6 και μετά τα κινητά της samsung έρχονται ίσος με το λιγότερο bloatware από όλα τα άλλα skin των λοιπών γνωστών κατασκευαστών (huawei, sony, xiaomi).

Αν εξαιρέσεις τα "αναγκαστικά"  app της google και τα system app (ρολόι, calendar κτλ) δεν μένουν παρά ελλάχιστα προεγκατεστημένα samsung apps.

Εγώ πάντως στους άλλους πιο πολύ "σαβούρα" βλέπω out of the box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, plotolp είπε

Σχετικά με το κομμάτι του bloatware νομίζω είσαι λάθος. Από το android 6 και μετά τα κινητά της samsung έρχονται ίσος με το λιγότερο bloatware από όλα τα άλλα skin των λοιπών γνωστών κατασκευαστών (huawei, sony, xiaomi).

Αν εξαιρέσεις τα "αναγκαστικά"  app της google και τα system app (ρολόι, calendar κτλ) δεν μένουν παρά ελλάχιστα προεγκατεστημένα samsung apps.

Εγώ πάντως στους άλλους πιο πολύ "σαβούρα" βλέπω out of the box.

Η Apple δεν έχει καθόλου. Τώρα θα παίξουμε την κολοκυθιά;

Ας δώσει την δυνατότητα απεγκαταστασης και ας κρατήσει ο καθένας ότι γουστάρει αν είναι τόσο καλό. Δεν γίνεται να μιλάμε για το φοβερό customize του android και να μην υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Expecto Patronum είπε

Αφού λες ότι η άποψη του καθενός θεωρείται από τον ίδιο η σωστή τότε απαντάς και στον εαυτό σου.

Μια βόλτα σε όλα τα ξένα sites δείχνει το αντίθετο. Δεν μιλάω αυθαίρετα και λυπάμαι που βρίσκω μέσα στο χώρο της Samsung μυαλά όπως μερικών της Apple. Δεν πειράζει το σεβόμαστε.

Το bloatware είναι ο λόγος των μερικών ακόμη προβλημάτων που αν το πετούσε θα ανέβαζε τις πωλήσεις και δεν θα το είχε ανάγκη. Αλλά προτιμά τον εξευτελισμό από την ποιότητα...τι να πει κανείς, πάει πάσο.

Αν η μπαταρία πάρει φωτιά ή κολλήσει το κινητό να σε δω τι κανεις...

Εκτός  των άλλων δεν σου είπε κανείς ότι σου βγάλανε το 4G modem, ζητάνε οι πελάτες της κάτι επιπλέον. Η σωστή εταιρεία ακούει. Ας βάλει ραδιόφωνο και εσυ μην το χρησιμοποιείς. Λογική λέγεται.

Τελος όπως είπα 2 εκδόσεις θα απεδείκνυαν τι τελικά θέλουν οι χρήστες και όχι με υποθέσεις.

Φυσικα και μιλας αυθαιρετα διοτι με το γενικο και αοριστο "μια βολτα σε ολα τα ξενα σαιτ δειχνει το αντιθετο" απο οσο ξερω δεν αποτελεσε ποτε αποδεικτικο για τιποτα.

Οταν με το καλο βρεις αξιοπιστη ερευνα αναμεσα στο "αποσπωμενη μπαταρια για ευκολια αλλαγης, χωρις αδιαβροχοποιηση, με πλαστικο η μεταλλικο καπακι, παχυτερο κινητο και compromise στο σχεδιασμο και ισως μικροτερη ακαμψια" και στο "fixed μπαταρια χωρις δυνατοτητα ευκολης αλλαγης, με αδιαβροχοποιηση και γυαλινο/κεραμικο backplate με λεπτοτερο design και πιο "μασιφ" κατασκευη" και επικρατησει η πρωτη επιλογη ξαναμιλαμε. Μεχρι τοτε θα θεωρησω οτι επικρατεστερη και πιο δημοφιλη τη δευτερη περιπτωση.

Το bloatware δε μειωνει πωλησεις και εσοδα οσο νομιζεις το αντιθετο μαλιστα, γιατι αλλιως τα pixel θα ητανε πρωτα με διαφορα σε πωλησεις. Ακομα ομως και αν μειωνε, τα εσοδα και το συνολικο οφελος απο τη χρηση τους υπερκαλυπτει τα αρνητικα για την εταιρεια. Αλλα δε μου εξηγεις προς τι το κολλημα σου. Παρε pixel, nokia, xiaomi mi A1 ή iphone. Ελευθερη αγορα, αμετρητες και οι επιλογες

Λες ανοησιες γιατι καμια μπαταρια δεν εχει παρει φωτια μεχρι σημερα (πλην το κατασκευαστικο λαθος στο note). Επισης καμια συσκευη δεν ειναι πιο επιρρεπης στο να αρπαξει φωτια επειδη εχει fixed μπαταρια συγκριτικα με αλλη με αποσπωμενη. Ακομα αν ειναι οντως να παρει φωτια η αντιδραση μου θα ηταν η ιδια και στις 2 περιπτωσεις. Δε νομιζω να κατσει κανεις να ξεκουμπωσει κινητο που καιγεται και να βγαλει τη μπαταρια. Ουτε οτι αν τη βγαλεις θα σωθει το κινητο σα συσκευη. Απεναντιας θεωρω πιο πιθανο ενα κινητο να αρπαξει φωτια επειδη εχει αποσπωμενη μπαταρια και την εχεις αλλαξει μονος σου με κινεζικη του 2ευρου.

Αν τωρα κολλησει απλα θα...το κλεισω.  Οπως γινεται σε ολα τα κινητα με αποσπωμενη η μη μπαταρια. Το εχουν προβλεψει.

Για το κατι επιπλεον τωρα. Λογικη ειναι ή μαλλον καλυτερα ορθολογισμος, αλλα της εταιρειας, οχι η δικη σου. Διοτι η σωστη εταιρεια ακουει, αλλα μετα κανει οτι την συμφερει συνολικα για να μεγιστοποιησει τα κερδη της. Προφανως και εχουν ζυγισει οι εταιρειες οτι το ποσοστο που ζηταει ραδιο σε κατηγορια τιμης 800ε εν ετει 2018 ειναι μηδαμινο (κυριως για τους λογους που προανεφερα), οποτε δε θεωρει οτι αυτο το χαραχτηριστικο θα αυξησει τη ζητηση τοσο, ωστε να δικαιολογηθει το εξτρα κοστος στην εκαστοτε χρονικη στιγμη. Ή για να το αντιστρεψω δε θεωρει οτι η ελληψη του χαραχτηριστικου θα της "κοψει" τοσες πωλησεις συκριτικα με το οφελος αν το συμπεριελαμβανε. Σε αλλες κατηγοριες το εχει. Δε μπορω να στο κανω πιο λιανα. Δεν ειναι οτι δε μπορουν, συνειδητα εχουν επιλεξει να μη το κανουν διοτι δεν εχουν να κερδισουν κατι απο αυτο. Ομοιως με το fm transmitter. Χρησιμοτατο για πολλους με πολυ χαμηλο κοστος αλλα δε το προσφερει πλεον κανεις.

Οσο για το διλημμα σου με τις 2 εκδοσεις, οπου εχει νοημα υλοποιειται κιολας (πχ εκδοσεις με snapdragon/exynos ή snapdragon/mediatek).

Οταν δεν υλοποιειται τοτε δεν υφισταται και διλημμα.

Κλεινοντας, την επομενη φορα που θα αναρωτηθεις γιατι εκανε η ταδε εταιρεια αυτο, αφου εγω νομιζω αλλιως, να ξερεις οτι παντα η  απαντηση θα ειναι "γιατι ξερει καλυτερα απο σενα πιο ειναι το συμφερον της". Απο κει και περα, εσυ κοιτας το δικο σου και επιλεγεις αναλογα.

Επεξ/σία από Agnwstos_X
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Η Apple δεν έχει καθόλου. Τώρα θα παίξουμε την κολοκυθιά;

Ας δώσει την δυνατότητα απεγκαταστασης και ας κρατήσει ο καθένας ότι γουστάρει αν είναι τόσο καλό. Δεν γίνεται να μιλάμε για το φοβερό customize του android και να μην υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Αν δεν γίνεται απεγκατάσταση σε κάποιο app, υπάρχει η δυνατότητα διαγραφή ενημερώσεων εφαρμογής και απενεργοποίηση του app που ουσιαστικά το εξαφανίζει. Προσωπικά μόλις σε 2 app δεν μπόρεσα να το κάνω (email, samsung store).

Δεν λέω πως δεν θα ήταν καλύτερο να μην είχε ούτε ένα app όπως λες (και αν ίσχυει για τα iphone μαγκιά τους), λέω όμως ότι δεν είναι τώρα πια όσο φοβερό το κάνεις να ακούγετε, ίσα ίσα όπως προείπα έχει βελτιωθεί πολύ σε σύγκριση με παλαιότερα. Μακάρι φυσικά να τα καταργήσει και τελείως στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Expecto Patronum said:

Αφού λες ότι η άποψη του καθενός θεωρείται από τον ίδιο η σωστή τότε απαντάς και στον εαυτό σου.

Μια βόλτα σε όλα τα ξένα sites δείχνει το αντίθετο. Δεν μιλάω αυθαίρετα και λυπάμαι που βρίσκω μέσα στο χώρο της Samsung μυαλά όπως μερικών της Apple. Δεν πειράζει το σεβόμαστε.

Το bloatware είναι ο λόγος των μερικών ακόμη προβλημάτων που αν το πετούσε θα ανέβαζε τις πωλήσεις και δεν θα το είχε ανάγκη. Αλλά προτιμά τον εξευτελισμό από την ποιότητα...τι να πει κανείς, πάει πάσο.

Αν η μπαταρία πάρει φωτιά ή κολλήσει το κινητό να σε δω τι κανεις...

Εκτός  των άλλων δεν σου είπε κανείς ότι σου βγάλανε το 4G modem, ζητάνε οι πελάτες της κάτι επιπλέον. Η σωστή εταιρεία ακούει. Ας βάλει ραδιόφωνο και εσυ μην το χρησιμοποιείς. Λογική λέγεται.

Τελος όπως είπα 2 εκδόσεις θα απεδείκνυαν τι τελικά θέλουν οι χρήστες και όχι με υποθέσεις.

Οι κάμερες της Samsung είναι ανώτερες από κάθε άλλη εταιρεία, στο image processing πάσχει επειδή το περνάει στο ντούκου. Η Google ακόμη πρώτη είναι.

Επισης αν επιβεβαιωθεί το Geekbench με τα 3600 single και 9000 multi με την προσθήκη της L3 και του custom M3 χωριά των χρονισμων του επεξεργαστή, δείχνει ότι μπορεί να στείλει τους επεξεργαστές της Apple στα θυμαράκια με ούτε τα μισά specs. Αλλά όταν βάζεις Snapdragon με 60fps και λιγότερες επιδόσεις μένεις και ςσυ μετά στάσιμος σε όλα! Αν δεν αφήσει τις αγκυλώσεις της δεν πρόκειται να πάει ποτέ μπροστά.

Σαπίλα της Apple και μετά λένε μερικοί ότι η Samsung δεν αντιγράφει. Μπορεί να γίνει πρώτη σε πωλήσεις και ασχολείται με ανοησίες.

 

Eιναι πρωτη σε πωλήσεις. Η Apple εχει τα περισσοτερα κερδη καθως πουλάει μονο ακριβες συσκευες και ειναι μονοπωλειο στο iOS αλλα τυπικα η Samsung εχει περισσοτερες πωλησεις

 

2 hours ago, Expecto Patronum said:

Η Apple δεν έχει καθόλου. Τώρα θα παίξουμε την κολοκυθιά;

Ας δώσει την δυνατότητα απεγκαταστασης και ας κρατήσει ο καθένας ότι γουστάρει αν είναι τόσο καλό. Δεν γίνεται να μιλάμε για το φοβερό customize του android και να μην υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

Θελεις να σου κάνω λίστα απο το iOS που πλεον εχει περισσοτερες προεγκατεστημενες εφαρμογες απο το S8; Επίσης πρεπει να ξεκαθαρισετε τι εννοειτε bloat. Γιατι δεν μπορει το S Note να το λες bloatware αλλά το note app του iOS να μην το θεωρεις. Επομενως, ειναι bloatware ΟΛΑ τα προεγκατεστημενα apps ή μονο αυτα που δεν σας αρεσουν;

Ας κάνουμε ενα Vs μεταξυ του iPhone X της κοπέλας μου και του S8+ του δικου μου.

iPhone X: Mail, Calendar, Photos, Camera, Maps, Clock, Weather, News, Wallet, Notes, Reminders, Stocks, Videos, iBooks, iTunes Store, App Store, , Home, Health, FaceTime, Calculator, Podcasts, Watch, Compass, Tips, Voice, Memos, Contacts, Find Friends, Find iPhone. Συνολο 30 apps

S8+: Calculator, Calendar, Clock, Contacts, Email, Facebook, Galaxy Apps, Gallery, Gmail, Google Maps, Google Chrome, Google Play Movies & TV, Google Play Music, Google Search, Instagram, Internet, Messages, My files, Phone, Samsung Gear, Samsung Notes, Samsung Pay, SideSync, Secure Folder, Smart Remote, Smart Switch, YouTube. Σύνολο 29 apps εκ των οποιων τα 11 μπορουν είτε να γινουν disable είτε να γίνουν uninstall. 

 

Εξήγησέ μας πάλι λοιπόν, που ακριβώς ειναι το bloat της Samsung που σε ενοχλεί τοσο πολύ;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Expecto Patronum είπε

Χίλιες φορές αποσπώμενη παρά αδιάβροχοποιηση. Ποτέ δεν μου χρειάστηκε και ούτε με ενδιαφέρει.

Να μιλάς για τον εαυτό σου όμως, επειδή εσύ θεωρείς άχρηστη την αδιαβροχοποίηση δεν σημαίνει ότι έτσι είναι για όλους, για εμένα ας πούμε είναι deal breaker ένα τηλέφωνο να μην είναι Water Resistant, ειδικά σε αυτό το Price Range. Δεν μπορώ εγώ να αφήνω το τηλέφωνο μου στο τραπέζι στην καφετέρια και να τσεκάρω τους γύρω μου συνέχεια μην κάνουν καμία λαλακία και χυθεί κανένα ποτήρι, δεν μπορώ να μένω χωρίς τηλέφωνο όταν βρέχει ή να τρέχω να βρίσκω στέγη για να το χρησιμοποιήσω ούτε να έχω στο νου μου το τηλέφωνο στην παραλία μην και βραχεί. Λες και ζω στο 2007...

Επεξ/σία από BlueBlade
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Expecto Patronum είπε

Χίλιες φορές αποσπώμενη παρά αδιάβροχοποιηση. Ποτέ δεν μου χρειάστηκε και ούτε με ενδιαφέρει. Πήγαινε να δεις ποσό καλά περνάνε όλοι με μη αποσπώμενη μπαταρία. Να ξηλώνεις τα σωθικά του κινητού για κάτι φυσιολογικό, απαράδεκτο και σε εργασία και σε κόστος. Μετά παίρνουν φωτιά ή ψάχνουν επίσημα service για αλλαγή μπαταρίας.

Αν ενδιαφέρεται για τους πελάτες της ας βγάλει δυο εκδόσεις να δούμε ποια θα πουλήσει σαν ζεστό ψωμάκι.

Ας βγάλει ένα Note 9 με αποσπώμενη και ράδιο και χωρίς αποσπώμενη και ράδιο. Ποιο νομίζεις θα πουλήσει;

Επειδη σας οδηγούνε αυτοί με τις επιλογές τους τα θεωρείτε μονόδρομο. Χειρότερη και από την Apple κατήντησε.

Παλι καλά που έχει microsd επειδη είχε πάτωσει με το Note 5 και την ξανάβαλε.

Δεν ακούει καθόλου τους πελάτες της.

Αποσπωμενη, ράδιο, microsd και δυνατότητα να κάνει απεγκατάσταση κανείς τις αχρείαστες εφαρμογές. Να δεις ποσά κομμάτια θα πουλούσε.

Η Apple με τηλεσκόπιο θα την έβλεπε. Αλλά που...

Το DevX είναι στα θετικότατα χωρίς αμφιβολία. Αν βγάλει ένα νοτελη όπως είπα θα το πάρω και ας έχει 1500...αλλά ξέρω ότι θα το έχω για πολλά χρόνια.

Ποτέ δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία στο κινητό ... Ακόμα και μετά από 3 χρόνια χρήσης ... Προτιμώ αδιαβροχοποιηση ... Να χρησιμοποιείς το κινητό σ άφοβα και στην βροχή στην υγρασία και παντού ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Abudi είπε

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω ΚΑΙ IP67 KAI αποσπώμενη μπαταρία ΚΑΙ 3.5mm jack ΚΑΙ IR blaster (αχρείαστο). Οπότε δεν ξέρω γιατί όσο πάμε αφαιρούνται χαρακτηριστικά. Υποτίθεται το αντίστροφο πρέπει να συμβαίνει

Άλλο ip67 κ άλλο IP 68 ... Π έχει το s7-s8

5 ώρες πριν, tmaestros είπε

αρα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.....

Lumia 1020... Και φωτογραφικά πάντα μιλώντας τα έχεις όλα ... Και 41 megapixel και φοβερές φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό στο manual και bokeh effect με την χειροκίνητη εστίαση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vagdesign είπε

Έξυπνα teasers. Μπράβο στη Samsung.

Αναμένουμε...

Έξυπνα μεν, πραγματικά δε; Η πράξη θα δείξει το κατα πόσο αυτά που ευαγγελίζονται θα τα δούμε και σε τι ποσοστό να πραγματώνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...