Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

29 λεπτά πριν, washcloud είπε

Αν εννοείς αν συμφέρει σε σχέση με το Γ1 της ΔΕΗ, ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΙΣ πια με εναλλακτικούς. Πάνε ΔΕΗ. Από το καλοκαίρι από ματσακονιά σε ματσακονιά το πάνε όλοι (ο καθένας την δικιά του και συνδυαστικά). Όχι ότι στην ΔΕΗ τα πάντα πάνε ρολόι (κάθε άλλο) αλλά γενικά είναι η λιγότερο χειρότερη από πολλές απόψεις. Πιο ασφαλής θα είσαι εκεί. Κατά τ' άλλα, σου είπε ο korakios "στα ίδια βγαίνει". Tί παραπάνω ανάλυση θέλεις.

ένα γκουγκλάρισμα ιστορία

Πήγαινε φόρτωσε πιστωτική ή οτδ πλήρωσε τους και πήγαινε στο enter ή online, το ίδιο έκανα και εγώ και το συνδύασα με πάγια εντολή να πάρω την επιπλέον έκπτωση στο enter και έβαλα νυχτερινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Qwerty_2 είπε

Πήγαινε φόρτωσε πιστωτική ή οτδ πλήρωσε τους και πήγαινε στο enter ή online, το ίδιο έκανα και εγώ και το συνδύασα με πάγια εντολή να πάρω την επιπλέον έκπτωση στο enter και έβαλα νυχτερινό.

1) Δεν είναι εδώ θέμα για ΔΕΗ

2) Τον έκαψες. Δεν είναι εποχή αυτή για να υπογράψει ακριβό σταθερό πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

1) Δεν είναι εδώ θέμα για ΔΕΗ

2) Τον έκαψες. Δεν είναι εποχή αυτή για να υπογράψει ακριβό σταθερό πρόγραμμα.

Να σε πληροφορήσω πως παρόλο τις αυξήσεις πάλι είναι οικονομικό σταθερό πρόγραμμα γιατί στον ανταγωνισμό βλέπω τιμές 0,68+. Ερε που καταλήξαμε πρίν 4 χρόνια όλοι λέγαμε να πάμε σε ιδιώτες να γλυτώσουμε και τώρα ούτε αυτό ισχύει εν μέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Qwerty_2 είπε

Να σε πληροφορήσω πως παρόλο τις αυξήσεις πάλι είναι οικονομικό σταθερό πρόγραμμα γιατί στον ανταγωνισμό βλέπω τιμές 0,68+. Ερε που καταλήξαμε πρίν 4 χρόνια όλοι λέγαμε να πάμε σε ιδιώτες να γλυτώσουμε και τώρα ούτε αυτό ισχύει εν μέρει

ΔΕΗ σταθερό 0.25, WeEnergy σταθερό 0.21

Τα κυμαινόμενα αυτή τη στιγμή (ΤΕΑ 220) έχουν τελική 0.30 μείον μεγάλες επιδοτήσεις και η τελική πάει κάτω από 0.20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μα αφού ο ΚΠΗΕ δίνει 6μηνες ελάχιστη διάρκεια για το ανταγωνιστικό σκέλος...

λογικά θα τηρήσουν το 6μηνο , αλλά γιατί το κοιτάς ? ελπίζω όχι για το επαγγελματικό

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

ΔΕΗ σταθερό 0.25, WeEnergy σταθερό 0.21

Τα κυμαινόμενα αυτή τη στιγμή (ΤΕΑ 220) έχουν τελική 0.30 μείον μεγάλες επιδοτήσεις και η τελική πάει κάτω από 0.20

Δεν συγκρίνεται με τις παλίες τιμές που έχω αλλά και πάλι είσαι στην αβεβαιότητα ότι πόσο θα έρθει με ρήτρα και ακούμε κάτι πόσα 1,000ευρώ μιν με ρήτρα μαζι με εκπτώσεις. Και οι επιδότησεις κλπ που ανακοίνωσε η κυβέρνηση είχαν πει ότι θα είναι μέχρι τέλος του 22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Qwerty_2 είπε

και ακούμε κάτι πόσα 1,000ευρώ μιν με ρήτρα μαζι με εκπτώσεις

τα ποσά αυτά είναι πολύ γενικότητες και δεν έχουν νόημα αναφοράς ,

ο ακριβής προσδιορισμός, βγαίνει απο τον τύπο υπολογισμού ρήτρας και τις επιδοτήσεις ανα μήνα . Ο καθένας τα βάζει κάτω και βλέπει αν συμφέρει ακριβό σταθερό ή όχι

αν ισχύει (επειδή δε βγήκε ΦΕΚ) , οτι απο Μάιο θα είναι έξτρα 0,10€/kw για >300kw , τότε δε συμφέρει σταθερό καθόλου

επίσης 0,10 λένε οτι θα είναι για μη κύριες κατοικίες . Εκεί έχει ένα ρίσκο μιας και δε βγήκε το ΦΕΚ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

λογικά θα τηρήσουν το 6μηνο , αλλά γιατί το κοιτάς ? ελπίζω όχι για το επαγγελματικό

Το είδε ένας γνωστός μου στο facebook κι ήταν μάλιστα έτοιμος να υπογράψει dual. 😄

Του έχω εκτυπώσει όλες τις παγίδες, μπας και καταλάβει αύριο αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

ΔΕΗ σταθερό 0.25, WeEnergy σταθερό 0.21

Τα κυμαινόμενα αυτή τη στιγμή (ΤΕΑ 220) έχουν τελική 0.30 μείον μεγάλες επιδοτήσεις και η τελική πάει κάτω από 0.20

δεν ειναι ολες οι παροχες πρωτη κατοικια, οποτε μπορει και να μην υπαρχει καμμια επιδοτηση. Εκει πια η επιλογη ειναι κυριως θεμα νοοτροπιας αφου σε οικονομικο επιπεδο ειναι πολυ κοντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, takoulou είπε

Το διάβασα ρε παιδιά πριν ποσταρω αλλά δεν κατάλαβα τίποτα.

Υπαρχει περίπτωση να είναι καιλτι σαν πάγιο για να μην σου βάλουν ένα φόρο λιγνίτη ωπου ακούγεται ότι θα μπει;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lambros είπε

Το διάβασα ρε παιδιά πριν ποσταρω αλλά δεν κατάλαβα τίποτα.

Υπαρχει περίπτωση να είναι καιλτι σαν πάγιο για να μην σου βάλουν ένα φόρο λιγνίτη ωπου ακούγεται ότι θα μπει;;

ότι και να είναι δεν είναι θέμα συζήτησης εδώ

κάνε μια αναζήτηση στο άλλο θέμα και θα δεις >20 φορές να αναφέρεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, 

αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Θέλει ο αδερφός μου να αλλάξει το όνομα που έχουν το ρεύμα ώστε να πάρουν το επίδομα ενοικίου. 

Τώρα είναι σε κάποιο παλιό πρόγραμμα της Watt & Volt (φαίνεται στην εικόνα που έχω ανεβάσει) το οποίο δεν υπάρχει και το προτείνουν κάποια άλλα τα οποία με μια γρήγορη ματιά μου φαίνονται χειρότερα.

Έχει κάποιος άποψη για το προγραμμα που είναι τώρα και σε ποιο πάροχο αξίζει να πάει τώρα αν τα υπάρχων προγραμματα της W&V δεν αξίζουν σε σχέση με άλλα;

 

 

Spoiler

Watt and Volt.png

 

Επεξ/σία από Astromeri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Astromeri είπε

Καλημέρα, 

αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Θέλει ο αδερφός μου να αλλάξει το όνομα που έχουν το ρεύμα ώστε να πάρουν το επίδομα ενοικίου. 

Τώρα είναι σε κάποιο παλιό πρόγραμμα της Watt & Volt (φαίνεται στην εικόνα που έχω ανεβάσει) το οποίο δεν υπάρχει και το προτείνουν κάποια άλλα τα οποία με μια γρήγορη ματιά μου φαίνονται χειρότερα.

Έχει κάποιος άποψη για το προγραμμα που είναι τώρα και σε ποιο πάροχο αξίζει να πάει τώρα αν τα υπάρχων προγραμματα της W&V δεν αξίζουν σε σχέση με άλλα;

 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Watt and Volt.png

 

ενδιαφέρον , δε φαίνεται κύρια κατοικία πάντως και απο Μαιο ξεκίνησαν να δίνουν τα 0,10 πίστωσης για μη κύριες

άρα θα ισχύει και για >300kw για τις κύριες (επομένως θα βλέπουμε τα άρθρα και όχι ΦΕΚ 😛)

σε κυμαινόμενο απαραίτητα χωρίς δέσμευση , ας πάει στο Γ1 της ΔΕΗ και να παρακολουθεί τις επιδοτήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, korakios είπε

απο Μαιο ξεκίνησαν να δίνουν τα 0,10 για μη κύριες

πού το είδες;

Αναφορά σε κείμενο

πίστωσης

...? Εννοείς επιδότηση;

Αναφορά σε κείμενο

άρα θα ισχύει και για >300kw για τις κύριες

κάτσε, ειδικά εσύ τέτοιο '"συμπέρασμα", πώς; Είδες/άκουσες κάτι συγκεκριμένο κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...