Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ηχο


dimi5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Nikos747 είπε

Στις συσκευές του υπολογιστή τι σου δείχνει ως συσκευές ήχου και γραφικών ; Δεν ανεβάζεις καμιά φώτο.

βλεπω μονο ηχο οχι κατι αλλο σαν τηλεοραση για να το συνδεσω αλλα στα δριωερσδ τισ καρτας γραφικων την αναγνωριζει την τηλεοραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, dimi5 είπε

βλεπω μονο ηχο οχι κατι αλλο σαν τηλεοραση για να το συνδεσω αλλα στα δριωερσδ τισ καρτας γραφικων την αναγνωριζει την τηλεοραση

Κοίταξε σε ποιά συσκευή δίνει ήχο ο Player που χρησιμοποιείς. Πχ χθές μετά το update στον vlc είχε ως default συσκευή αναπαραγωγής τα ηχεία του λάπτοπ, ενώ έδινε εικόνα στην tv μέσω hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Nikos747 είπε

Δε θα δεις κάτι άλλο σαν τηλεόραση AMD HDMI output θα πρέπει να έχεις σαν επιλογή. Τι λειτουργικό έχεις ;

Oχι δεν βλεπω κατι ετσι μονο speakers windows 10

19 ώρες πριν, ASTOU είπε

Κοίταξε σε ποιά συσκευή δίνει ήχο ο Player που χρησιμοποιείς. Πχ χθές μετά το update στον vlc είχε ως default συσκευή αναπαραγωγής τα ηχεία του λάπτοπ, ενώ έδινε εικόνα στην tv μέσω hdmi.

ειναι desktop pc μονο τα ηχεια βλεπω δεν εχει αλλη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, radiohead είπε

Δοκιμασε αλλο καλωδιο οχι ανταπτορα.

δυστυχως δεν μπορω το αγορασα αυτο το καλοδιο γιατι το πσ εχει vga and diplay port μονο και εγω  λεω οτι το adapter δεν μεταφερει ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι στη κριση του κατασκευαστη αν θα βγαινει ηχος απο τη displayport εχεις τσεκαρει οτι φερνει ηχο? μπορει να μην φταιει ο ανταπτορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stathis64 είπε

ειναι στη κριση του κατασκευαστη αν θα βγαινει ηχος απο τη displayport εχεις τσεκαρει οτι φερνει ηχο? μπορει να μην φταιει ο ανταπτορας

δεν λεει και πολλα και που ρωτησα στο eshop δεν ηξεραν να μου απαντησουν το εχω δωσει πιο πανω το link για τον ανταπτορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν βλεπω καλα στους οδηγους του pc σου για τη καρτα γραφικων ειναι ολες "non hdmi" μαλλον δεν βγαζει ηχο στη diplayport ειναι και ο λογος πιστευω που δεν βλεπεις και κατι αντιστοιχο στις συσκευες ηχου. Βεβαια οι επισημοι ειναι μεχρι windows 8 μπορει να παιζει και ασυμβατοτητα με τα 10αρια. Τι καρτα γραφικων εχει ενσωματωμενη?

 

 

Επεξ/σία από stathis64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, stathis64 είπε

αν βλεπω καλα στους οδηγους του pc σου για τη καρτα γραφικων ειναι ολες "non hdmi" μαλλον δεν βγαζει ηχο στη diplayport ειναι και ο λογος πιστευω που δεν βλεπεις και κατι αντιστοιχο στις συσκευες ηχου. Βεβαια οι επισημοι ειναι μεχρι windows 8 μπορει να παιζει και ασυμβατοτητα με τα 10αρια. Τι καρτα γραφικων εχει ενσωματωμενη?

δεν νομιζω να μην ειναι  supported τα 10 γιατι στα 7 ειχα καποια θεματα για αυτο πηγα στα 10 οπως ο επεξεργαστης στα 7αρια πηγαινε στα 100% ενω με τα 10ρια ηταν  σε κανονικα επιπεδα και στα 2 με ssd.πιστευω δουλευουν πιο καλα(optimised ) μετα 10ρια οι ssd(Thanks microsoft... ).αυτο που ξερω εγω οτι το hdmi και diplay-port βγαζουν και τα 2 ηχο,δεν ξερω παντως δοκιμασα δικα μου ηχεια και δουλευουν εξωτερικα εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...