Προς το περιεχόμενο

Σύντομα οι κονσόλες Xbox One θα υποστηρίζουν οθόνες 1440p


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Αυτό εννοείς;

https://www.amazon.com/Keyboard-Mouse-Adapter-Xbox-playstation-4/dp/B00MG654FM

300€?? Πολλά είναι!

Το κανονικό είναι να υποστηρίζεται έτσι κι αλλιώς, κι αν δεν θέλει ο άλλος δεν βάζει πληκτρολόγιο και ποντίκι στο σαλόνι. Εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε πρόβλημα.

Αν το αγοράσεις κατευθείαν από την XIM έχει $125. Αλλά καμία σχέση με την native υλοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή κίνηση καλό να έχουν περισσότερες επιλογές,άντε μπάς και χρησιμοποιήσουμε και τα monitor τα 2.5Κ αφού ακόμα τηλεόραση 4Κ δεν παίζει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Πολύ καλή κίνηση καλό να έχουν περισσότερες επιλογές,άντε μπάς και χρησιμοποιήσουμε και τα monitor τα 2.5Κ αφού ακόμα τηλεόραση 4Κ δεν παίζει :)

Κυρίως η επιλογή αυτή δόθηκε για τα monitor. Αλλά και εμείς που έχουμε 4Κ tv, ίσως αντί για 1080p60 να έχουμε 1440p60 σαν επιλογή και όχι μόνο 1080p60/4K30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Έχεις xbox ή ps;

 

1 ώρα πριν, fanourisfz6 είπε

μονο 105 παιχνιδια σε 4k με hdr εχει για την ωρα σε λιγο και αλλα

Έχω Xbox 360, Xbox one X και PS4. Όταν λέω για καλά παιχνίδια εννοώ καλά παιχνίδια και όχι τίτλους που τρέχουν σε 4k HDR και με αφήνουν αδιάφορο να τους παίξω. Βλέπε Uncharted, Horizon Zero Dawn, Forza Motorsport 7 <- Που το παίζω στο PC λόγω τιμονιού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ακόμη ποιο σημαντικό εκτός της ανάλυσης αυτό της αναλογίας εικόνας. Δεν επιτρέπεται τόσο δύναμη να μην υπάρχει επιλογή για 21:9 έστω και σε χαμηλή ανάλυση. Τουλάχιστον στο Scorpio και στο ps4 pro ρε παιδί μου... Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Xzidique είπε

 

Έχω Xbox 360, Xbox one X και PS4. Όταν λέω για καλά παιχνίδια εννοώ καλά παιχνίδια και όχι τίτλους που τρέχουν σε 4k HDR και με αφήνουν αδιάφορο να τους παίξω. Βλέπε Uncharted, Horizon Zero Dawn, Forza Motorsport 7 <- Που το παίζω στο PC λόγω τιμονιού

Κούρασες φίλε. Εχεις 3 κονσόλες. Καλύτερα παιζε κ μην γραφεις.

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Twoface

native  υποστήριξη δεν θα λάβουν ποτέ για ποντίκι/πληκτρολόγιο. Αυτό το ζητάμε πάνω από 12 χρόνια - τουλάχιστον με το ΧΒ360.

 

 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tolstoy είπε

 

Αυτό εννοείς;

https://www.amazon.com/Keyboard-Mouse-Adapter-Xbox-playstation-4/dp/B00MG654FM

300€?? Πολλά είναι!

Το κανονικό είναι να υποστηρίζεται έτσι κι αλλιώς, κι αν δεν θέλει ο άλλος δεν βάζει πληκτρολόγιο και ποντίκι στο σαλόνι. Εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε πρόβλημα.

Δείτε εδώ 

https://xim.tech

Το νέο xim θα κοστίζει 100$ περίπου... τα 300 που ζητούν μερικοί είναι γιατί ψάχνουν κορόιδα...

Εγώ για παράδειγμα βρήκα το xim4 από αγγελία στο insomnia με 80€....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Έχεις xbox ή ps;

Εγω τα εχω και τα 2 και το χβοχ ειναι 2 χρονια σκεπασμενο, ανουσια ανυπαρκτη κονσολα, το πς4 το εχω λιωσει οπως επισης και το σουιτς που ειναι πολυ πιο ουσιαστικη αγορα απο ενα χβοχ ειδικα τωρα πια. Δεν τπαρχει κανενας μα κανενας λογος καποιος να αγορασει χβοχ εκτος αν γουσταρει τοσο πολυ την εταιρια οπως εσυ απο οτι κατοαβαινω μιας και απαντησες σε ολα τα σχολια θετικα για μια τοσο κακη κονσολα που κοροιδευει τον κοσμο να την αγορασει και να μην του προσφερει τπτ απο αποκλειστικα παιχνιδια. Δες την σονυ να καταλαβεις τι εννοω.. παιδια αληθεια μακρια απο την μς τουλαχιστον κεχει τωρα εγω κοαιω τα λεφτα μου.. μακαρι να βγαλει κανενα παιχνιδι μπας κα βγαλει η κονσολα τα 420€ που εσκασα... ακομα τα κλαιω...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fanboy είπε

Εγω τα εχω και τα 2 και το χβοχ ειναι 2 χρονια σκεπασμενο, ανουσια ανυπαρκτη κονσολα, το πς4 το εχω λιωσει οπως επισης και το σουιτς που ειναι πολυ πιο ουσιαστικη αγορα απο ενα χβοχ ειδικα τωρα πια. Δεν τπαρχει κανενας μα κανενας λογος καποιος να αγορασει χβοχ εκτος αν γουσταρει τοσο πολυ την εταιρια οπως εσυ απο οτι κατοαβαινω μιας και απαντησες σε ολα τα σχολια θετικα για μια τοσο κακη κονσολα που κοροιδευει τον κοσμο να την αγορασει και να μην του προσφερει τπτ απο αποκλειστικα παιχνιδια. Δες την σονυ να καταλαβεις τι εννοω.. παιδια αληθεια μακρια απο την μς τουλαχιστον κεχει τωρα εγω κοαιω τα λεφτα μου.. μακαρι να βγαλει κανενα παιχνιδι μπας κα βγαλει η κονσολα τα 420€ που εσκασα... ακομα τα κλαιω...

Πρώτον δεν σε ρώτησα και δεύτερον που απάντησαν θετικά; Μόνο ενημερωτικά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Πρώτον δεν σε ρώτησα και δεύτερον που απάντησαν θετικά; Μόνο ενημερωτικά.

Γιατι οι αλλοι σε ρωτησαν που πηγες και απαντησες απο κατω?

8 ώρες πριν, Xzidique είπε

 

Έχω Xbox 360, Xbox one X και PS4. Όταν λέω για καλά παιχνίδια εννοώ καλά παιχνίδια και όχι τίτλους που τρέχουν σε 4k HDR και με αφήνουν αδιάφορο να τους παίξω. Βλέπε Uncharted, Horizon Zero Dawn, Forza Motorsport 7 <- Που το παίζω στο PC λόγω τιμονιού

Πες τα ρε ανθρωπε.. λογικη κι αυτη πια.. πω εχει καλα γραφικα ειναι καλο.. ΕΛΕΟΣ ρε φιλε.. παιχνιδια θελουμε οχι γραφικα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fanboy είπε

Γιατι οι αλλοι σε ρωτησαν που πηγες και απαντησες απο κατω;

Αυτοί ρώτησαν γενικά, εγώ ρώτησα κάποιον συγκεκριμένο

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mavlamemos είπε

Θα υποστηρίζεται και το πρώτο η  λόγω πιο αδύναμου hardware απο το s εξαιρείται;

Το πρωτο υποστηριζε 720 p και σκ@τα us tv tv :P Τουλαχιστο το χω για kodi και retro emu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, TechnoV είπε

Κούρασες φίλε. Εχεις 3 κονσόλες. Καλύτερα παιζε κ μην γραφεις.

Αγγούρι που δεν σου μπαίνει ασ'το να μακραίνει. :) 

Επεξ/σία από Xzidique
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...