Προς το περιεχόμενο

The Terror [2018, AMC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις ‎31‎/‎8‎/‎2019 στις 2:18 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Συγκλονιστικο και απιστευτο ταυτόχρονα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Στα 2μιση επεισοδια που αντεξα...

200.gif

Να μου πεις τι ασχολουμαι τωρα αλλα ρε μαγκες υπαρχει μια σκηνη με την παγωμενη λιμνη που το cgi ειναι τοσο μα τοσο τραγικο που ελληνικη παραγωγη θα το ειχε κανει καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

πολυ καλη και η δευτερη season.Οχι σαν την πρωτη,αλλά μου έδωσε ιστορικες πληροφοριες που εαν δεν εβλεπα τη season δεν θα τις ηξερα.Επισης πολυ ωραια η ερμηνεια απο τους Ιαπωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/12/2019 στις 6:18 ΜΜ, jerry banana είπε

πολυ καλη και η δευτερη season.Οχι σαν την πρωτη,αλλά μου έδωσε ιστορικες πληροφοριες που εαν δεν εβλεπα τη season δεν θα τις ηξερα.Επισης πολυ ωραια η ερμηνεια απο τους Ιαπωνες.

To άφησα τόσα χρόνια (γιατί η 1η με ξενέρωσε από ένα σημείο και μετά) και την έπιασα προχτές τη 2η (λόγω ξηρασίας αυτή την περίοδο).

Είδα και το 2ο μόλις και με κρατάει, ενώ για το υπογραμμισμένο αν και ήξερα το γενικό πλαίσιο και το γεγονός καθεαυτό, η υλοποίηση και αναπαράσταση είναι πολύ καλή πιστεύω.

(μόλις 3 χρόνια, να πάω για Necro στο D4?)

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

To άφησα τόσα χρόνια (γιατί η 1η με ξενέρωσε από ένα σημείο και μετά) και την έπιασα προχτές τη 2η (λόγω ξηρασίας αυτή την περίοδο).

Είδα και το 2ο μόλις και με κρατάει, ενώ για το υπογραμμισμένο αν και ήξερα το γενικό πλαίσιο και το γεγονός καθεαυτό, η υλοποίηση και αναπαράσταση είναι πολύ καλή πιστεύω.

(μόλις 3 χρόνια, να πάω για Necro στο D4?)

χαχαχα οτι θα μου απαντούσε κάποιος μετά απο χρόνια. Υγεία να έχουμε να μιλάμε φίλε μου. Οντως ηταν υπέροχη σειρά και κρίμα που δεν συνεχίστηκε.  Πάντως οτι ειχα γραψει το πιστευω ακομα και σημερα. Το τελευταιο δεν το κατάλαβα. ααααααα χαχαχαχαα κοίτα εγώ στο d3 σταμάτησα εποχές auction house . Η πλάκα είναι οτι μου είχαν κλεψει το λογαριασμο ρωσσοι μιλησα με την blizzard μου τον εδωσαν πισω και οι Ρωσοι μου ειχαν τουμπασιασει ολους τους χαρακτηρες. Εγω εαν θα αγοραζα το 4 που δεν προκειται καθως πανε αυτες οι μερες για εμενα τωρα πλεον προτιμω single player. Θα πήγαινα rogue. Θα σου ελεγα demon hunter αλλα ειδα οτι δεν θα εχει το  4 :( Με αυτο ειχα ξεκινησει στο 3.

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

F@ck yeah! Πολύ γαμάτη η 1η σεζόν. Την 2η δεν την είχα δει αλλά θα την πιάσω, κυμαίνεται βέβαια σε διαφορετικό στυλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η υπόθεση φαίνεται αυτό που θέλουμε να είναι, καθαρός τρόμος και μυστήριο: 

"The Terror: Devil in Silver will stick close to the events of its source material. LaValle's book follows the "rambunctious big man" Pepper, who is unjustly thrown into a low-budget mental institution in Queens, New York, where he faces unspeakable horrors. On his first night in the facility, he encounters a horrific, bison-headed creature that nearly kills him until he's taken away by the staff. When he confirms with other patients that a devilish being indeed roams the halls at night, he's determined to fight back and find a way to escape the nightmare." -Collider

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικα νεα για μια παρα πολυ αδικημενη σειρα. Ελαχιστες καταφεραν να ειναι τοσο πιστα στα δεδομενα της εποχης που διαδραματιζεται, απο την γλωσσα μεχρι και τα κουστουμια. Και φυσικα εχει και εκληκτικους ηθοποιους. Μακαρι ο τριτος κυκλος να ειναι ακομα καλυτερος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...