Προς το περιεχόμενο

Έρχονται αυξήσεις στην κινητή τηλεφωνία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/3/2018 στις 1:19 ΜΜ, Adanos είπε

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο για να μου κάνουν καρτοσυμβόλαιο στην Wind με 12€ 1500' προς όλους (αν δεν κάνω λάθος). Και μου λέει τώρα που θα πάνε οι κάρτες 12€ θα συμφέρει.

Δηλαδή μας κόψανε το 5€ που βάζαμε σε περίπτωση που ξεμέναμε και θέλαμε λίγα € για πακέτο, μας κόβουν και το 10€ τώρα. Εντάξει τα +2€ δεν είναι τίποτα αλλά σε λίγο θα μας ζητάν 20€ και θα λέμε "ε, σιγά τι είναι 8€". Και όχι τίποτα άλλο, δεν μας παρέχουν και τίποτα σπουδαίο σε σχέση με άλλες χώρες.

Τουλάχιστον η Wind σου δίνει μπόλικα πράγματα και δεν έχω λόγο να παραπονιέμαι. Ακόμα τουλάχιστον.

Μπορείς να βάλεις 5€ μέσω χρεωστικής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/30/2018 στις 2:34 ΜΜ, jmirko15 είπε

Άμα έδινε και σήμα καλά θα ήταν.

Δεν ξέρω που μένεις, αλλά στην Αθήνα μια χαρά σήμα έχω. Ευχαριστημένος αρκετά. Προτιμώ να έχω ένα τσίκ χειρότερο σήμα παρά να πληρώνω τα διπλάσια λεφτά σε αέρα. :ph34r:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Adanos είπε

Δεν ξέρω που μένεις, αλλά στην Αθήνα μια χαρά σήμα έχω. Ευχαριστημένος αρκετά. Προτιμώ να έχω ένα τσίκ χειρότερο σήμα παρά να πληρώνω τα διπλάσια λεφτά σε αέρα. :ph34r:

Το καλοκαίρι , στο εξοχικό 2 μήνες όσοι έχουν wind Δεν έχουν σήμα ούτε για κλήση πάντως. Για μένα Cosmote >voda,>Wind σε σήμα. Αν λάβεις υπόψιν και τιμές πάει Voda>cosmote>wind(αφού wind Εκτός Αθήνας δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι και να σου δώσει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, _Στεργιος_ είπε

Το καλοκαίρι , στο εξοχικό 2 μήνες όσοι έχουν wind Δεν έχουν σήμα ούτε για κλήση πάντως. Για μένα Cosmote >voda,>Wind σε σήμα. Αν λάβεις υπόψιν και τιμές πάει Voda>cosmote>wind(αφού wind Εκτός Αθήνας δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι και να σου δώσει )

Σε νησί έχω καλύτερο σήμα απ' ότι σε κάποια μέρη της Αθήνας. Δεν μου λέει κάτι. Τώρα το εξοχικό είναι -όπως είπα- και ανάλογα που είναι. Σαφώς και η Cosmote + Vodafone έχουν καλύτερο σήμα. Δεν αντιλέγω. Αυτό έλειπε με αυτές τις τιμές και με αυτό το εύρος πελατείας να είχε χάλια σήμα. Η Wind εμένα μου έλυσε τα χέρια από άποψη οικονομικού και χρήσης. Με βολεύει. Πράγματα που η WU δεν μου δίνει και ας έχω καλύτερο σήμα. Τώρα κάποιος άλλος που βασίζεται 100% στο σήμα, ασχέτως κόστους, τότε βολεύεται και με Cosmote. Η Vodafone είναι κάπου στην μέση νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Adanos είπε

Σε νησί έχω καλύτερο σήμα απ' ότι σε κάποια μέρη της Αθήνας. Δεν μου λέει κάτι. Τώρα το εξοχικό είναι -όπως είπα- και ανάλογα που είναι. Σαφώς και η Cosmote + Vodafone έχουν καλύτερο σήμα. Δεν αντιλέγω. Αυτό έλειπε με αυτές τις τιμές και με αυτό το εύρος πελατείας να είχε χάλια σήμα. Η Wind εμένα μου έλυσε τα χέρια από άποψη οικονομικού και χρήσης. Με βολεύει. Πράγματα που η WU δεν μου δίνει και ας έχω καλύτερο σήμα. Τώρα κάποιος άλλος που βασίζεται 100% στο σήμα, ασχέτως κόστους, τότε βολεύεται και με Cosmote. Η Vodafone είναι κάπου στην μέση νομίζω.

Δεν αμφιβάλλω, εννοείται αναλόγως την τοποθεσία υπαρχειβδιαφορετικη κάλυψη. Ο καθένας βλέπει ποια εταιρία έχει καλό σήμα στα μέρη του και επιλέγει το οικονομικότερο. Για εμένα το cu είναι το καλύτερο από όλα, ειδικά σε φοιτητικό! Δεν είμαστε όλοι φοιτητές αλλά όλο και κάποιο γνωστό έχουμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Στεργιος_ είπε

Το καλοκαίρι , στο εξοχικό 2 μήνες όσοι έχουν wind Δεν έχουν σήμα ούτε για κλήση πάντως. Για μένα Cosmote >voda,>Wind σε σήμα. Αν λάβεις υπόψιν και τιμές πάει Voda>cosmote>wind(αφού wind Εκτός Αθήνας δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι και να σου δώσει )

με wind μια χαρά έχεις 4g πλέον δυτική ελλάδα (μέχρι κέρκυρα) και πελοπόννησο (στο χωριό μου μάλιστα έχει καλύτερο σήμα από όλους και σε σχετικά ορεινό χωριό της μεσσηνίας που μέχρι πριν λίγα χρόνια είχα μόνο 2g πλέον έχω κι εκεί 4g, μάλιστα κυπαρισσία έχω μετρήσει 150 Mbps)  τουλάχιστον όπου έτυχε να δοκιμάσω τα τελευταία χρόνια καθώς και σε κάποια κυκλαδονήσια τύπου σέριφος 

 

πρόβλημα στην επαρχία είχα μόνο μέσα στην πόλη της λευκάδας και στην χώρα της νάξου (και όχι στο υπόλοιπο νησί και στις 2 περιπτώσεις ) όταν μαζευόταν πολύς κόσμος και επειδή παρατηρούσα πολλούς ιταλούς υποθέτω ότι έκαναν roaming στη wind 

περισσότερο πρόβλημα είχα στην αθήνα (που ευτυχώς διορθώνεται σιγά σιγά, πχ μέσα στο κτίριο της δουλειάς μου δεν είχα σήμα και πλέον έχω ) παρά στην επαρχία 

 

επίσης το καλοκαίρι όταν είχα 20GB με 10€ είχα τουλάχιστον internet, ειδικά αυτοί με voda που δεν είχαν καμιά καλοκαιρινή προσφορά όλο έπαιρναν εξτρά πακετάκια από τη σύνδεσή τους και φαντάζομαι ότι θα πλήρωσαν μυθικούς λογαριασμούς στο τέλος (έκανα βέβαια hotspot να βοηθήσω τη κατάσταση, αλλά μόνο όταν ήμουν κοντά σε πρίζα) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Σε αυξήσεις των χρεώσεων στις τηλεπικοινωνιακές τους υπηρεσίες προχωρούν αρκετοί πάροχοι κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, σύμφωνα με ανακοινώσεις τους.

http://www.insider.gr/epiheiriseis/tehnologia/95550/erhontai-ayxiseis-se-stathera-kai-kinita

Ειναι καλή ευκαιρία αν θέλει καποιος γιατί έχει το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως. (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/4/2018 στις 7:45 ΠΜ, Adanos είπε

Δεν ξέρω που μένεις, αλλά στην Αθήνα μια χαρά σήμα έχω. Ευχαριστημένος αρκετά. Προτιμώ να έχω ένα τσίκ χειρότερο σήμα παρά να πληρώνω τα διπλάσια λεφτά σε αέρα. :ph34r:

Δλδ εσυ που μενεις στην Αθηνα δεν βγαινει ποτε εκτος οριων της ?

Ειμαι 20 χρονια πελατης στην wind /telestet με συμβολαιο ολα τα χρονια .Μενω Αθηνα ,  στην επαρχια ειναι ανυπαρκτη ,αθλιο σημα ανυπαρκτο 3g .Την εχω "παντρευτει ομως τοσα χρονια κατι που θ αλλαξει φετος .Η cosmote ειναι μονοδρομος η μονη που εχει σοβαρη καλυψη και σημα 3g παντου .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να το βρασω το 4g της wind οταν ανοιγω το data και παιζω με ταχυτητες gprs. 8 χρονια εχω εταιρικο wind και μαζι καμια 200ρια συναδελφοι μου και το feedback ειναι το ιδιο. οπου και να εχω παει στην Ελλαδα, το data σερνεται. συν καθε τρεις και λιγο αποσυνδεσεις οταν μιλας στο τηλ γιατι το σημα παει κ ερχεται (αεξαρτητως συσκευης). ακομα και στην περιαγωγη ακομα εχει διαφορα, με cosmote στο δευτερο μου κινητο εχω παντου απροβληματιστη περιαγωγη, με τη wind  μια δε μπορω να παρω τηλ, την αλλη δε μπορουν να με παρουν, ενω αλλες φορες δε φευγουν τα sms. ειδικα σε ασιατικες χωρες

 

η κοτε μπορει να εχει καβαλησει καλαμι, αλλα δυστυχως αν θες απροβληματιστη υπηρεσια ειναι μονοδρομος

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε να βαλετε cosmote. ισα ισα ο χωρισμος με την wind θα ειναι επεισοδιακος.

Θα γελασετε με αυτα που θα σας λενε. Εκπτωσεις στο μελλον κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Ε να βαλετε cosmote. ισα ισα ο χωρισμος με την wind θα ειναι επεισοδιακος.

Θα γελασετε με αυτα που θα σας λενε. Εκπτωσεις στο μελλον κτλπ

τωρα πια δε παιζει αυτο, αν πας να κανεις φορητοτητα ο δικος σου παροχος το μαθαινει αφου εχει περασει η προθεσμια για δικαιωμα υπαναχωρησης σου και οχι νωριτερα ωστε να σου κανει αντιπροσφορα. εκ των υστερων παλι σου κανει, αλλα μετα πρεπει να πληρωσεις ποινη στον αλλο παροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, duende είπε

να το βρασω το 4g της wind οταν ανοιγω το data και παιζω με ταχυτητες gprs. 8 χρονια εχω εταιρικο wind και μαζι καμια 200ρια συναδελφοι μου και το feedback ειναι το ιδιο. οπου και να εχω παει στην Ελλαδα, το data σερνεται. συν καθε τρεις και λιγο αποσυνδεσεις οταν μιλας στο τηλ γιατι το σημα παει κ ερχεται (αεξαρτητως συσκευης). ακομα και στην περιαγωγη ακομα εχει διαφορα, με cosmote στο δευτερο μου κινητο εχω παντου απροβληματιστη περιαγωγη, με τη wind  μια δε μπορω να παρω τηλ, την αλλη δε μπορουν να με παρουν, ενω αλλες φορες δε φευγουν τα sms. ειδικα σε ασιατικες χωρες

η κοτε μπορει να εχει καβαλησει καλαμι, αλλα δυστυχως αν θες απροβληματιστη υπηρεσια ειναι μονοδρομος

πού και πού κάνει την έκπληξη

 

Screenshot_20180915-032434_zpsvpoaron3.p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ThReSh είπε

03:24 το πρωί? Λογικό...

17:54 έγινε η μέτρηση, καθημερινή απόγευμα στη μέση της Γλυφάδας, 3μιση το βράδυ είχα ανεβάσει το ss

 

Και καλύτερη μέτρηση εβερ με wind έχω κάνει Κυπαρισσία στο 150αρι

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...