Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Note 3 για LG G6; Αξίζει;


tashauna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

Αφού ακολούθησα τη συμβουλή κάποιων μελών σχετικά με τι κινητό να αγοράσω μετά το LG G4 που είχα, απέκτησα το Mi Note 3. Όντως σαν ταχύτητα, κάμερα κ λοιπά χαρακτηριστικά είναι πάρα πολύ καλή συσκευή και το αναγνωρίζω αυτό. Ωστόσο, για κάποιο λόγο δεν μπορώ με τίποτα να συνηθίσω το miui. Δεν το βρίσκω τόσο πρακτικό, όσο κάποιες συσκευές samsung ή lg που είχα. Με χαλάνε 3 βασικές μανίσιες εφαρμογές και το θεωρώ βλακεία να ψάχνομαι στο play store για να αποκτήσω κάτι που ήταν δεδομένο μέχρι πριν λίγες μέρες.

Σκέφτομαι λοιπόν να το ανταλλάξω με LG G6. Αξίζει τον κόπο; Ή θα το μετανιώσω; Ξέρω ότι η κάμερα για selfies είναι σαφώς υποδεέστερη πχ. Βοηθείστε με παιδιά, γιατί ακόμα κ όσοι πουλάνε το G6, μου λένε να κρατήσω το δικό μου!!! Δεν μου έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο και αναρωτιέμαι αν γέρασα και δεν προσαρμόζομαι εύκολα :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nova launcher περνας ή καποιο παρομοιο launcher και εισαι αρχοντας.

Εγω παντως πιο πολυ σιχαθηκα το UI της LG και το εδωσα το G6 για το bloatware με τις εξτρα εφαρμογες παρα του miui που αρκετες απο αυτες σβηνουν αν το θες.

Τωρα για το αν το αξιζει να το δωσεις αυτο θα το κρινεις εσυ ο ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ σωστά , αλλάζεις launcher και τέλος.

Για να πούμε την αλήθεια την miui η θα την λατρέψεις ή θα την μισήσεις.

Δεν ξέρω με ποιο κριτήριο θες το G6 που είναι μια καλή συσκευή αλλά αν το θες από θέμα κάμερας κοίτα λίγο εδώ:

LG G6

 

Ποιότητα των φωτογραφιών ημέρας
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 9.3
Ποιότητα των νυχτερινών φωτογραφιών
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 7.5
Ποιότητα των φωτογραφιών selfie
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 6.5
Διαθέτει ισχυρό φλας;
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 8.6

Mi Note 3

Ποιότητα των φωτογραφιών ημέρας
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 9.9
Ποιότητα των νυχτερινών φωτογραφιών
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 8.8
Ποιότητα των φωτογραφιών selfie
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 9.3
Διαθέτει ισχυρό φλας;
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 9.2
Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι μόνο ο launcher, είναι κ η κάμερα κ το ημερολόγιο. Τα συγκριτικά τα είχα δει κ γι αυτό προβληματίζομαι.

Επεξ/σία από tashauna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το g6 μπορεί νξν έχει την κλτρη κάμερα αλλά ρε φίλε wide angle lens!

Έβγαζα για 2 μήνες που το είχα κάθε μέρα όλη μέρα φωτογραφίες γιαιτ είχε τόσο πλάκα και ήταν τόσο διαφορετικό πραγματικά

(μετά το έσπασα βέβαια πολύ εύθραυστο κινητό πρόσεχε το φουλ άμα το παρεις πρώτη φορά σπάω κινητό κ ήταν από πτώση 10 εκατοστών στα ίσα) 

Άμα κατεβάζεις Google camera apk για το hdr+ στο g6 η κάμερα βγάζει πολύ κλτρες φωτογραφίες πιο ωραία χρώματα πολύ καλύτερο dynamic range (αλλά μόνο για την κυρία κάμερα την δευτερεύουσα μόνο από το app της LG) αλλά να ξες η σελφι είναι άθλια για "flagship"!

Το p9 lite της δικιάς μου έβγαζε καλύτερες!

Για μένα αξίζει η αλλαγή το ui της lg ναι μεν λίγο βαρύ αλλά έχει επιλογές να το αλλάξεις θέμα και να το κάνεις σε εμφάνιση όπως θέλεις! Πχ εγώ το είχα σχεδόν σαν full stock android!

Επίσης για μένα το miui είναι από τα πιο άσχημα skins που υπάρχουν βέβαια και τα πιο μη λειτουργικά αλλά είμαι fun του full stoxk android οπότε δν είμαι το πιο κατάλληλο άτομο να σου πει με σιγουριά ! Σαν κινητό είναι ανώτερο το g6 κάμερες το πολύ να είναι μισό κλικ πίσω αν και δνντο πιστεύω με Google camera apk πιστεύω το έχει κιόλας το Xiaomi !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...