Προς το περιεχόμενο

Το hack που έκανε “Premium” ορισμένους λογαριασμούς Spotify απενεργοποιήθηκε


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Και για όσους έχουν φοιτητικό πάσο η τιμή είναι 3,5€/ μήνα. 

Πραγματικά καμία δικαιολογία για πειρατεία. 

 

ε δεν είναι και λίγα για μουσική ..

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SPANK είπε

Απορώ με ορισμένους που πάνε και κάνουν αυτα τα hack για να το έχουν premium , αφου σου αρέσει τοσο πολύ η υπηρεσία και τα χρήματα που ζητάει κάθε μήνα δεν ειναι κατι εξωπραγματικό καλό ειναι να το αγοράσεις αν μπορείς , τώρα αν το κάνουν ορισμένοι μονο και μόνο να το παίξουν hackers ή δεν πληρώνω επειδή μπορώ ειναι λυπηρό για να μην χρησιμοποιήσω αλλη λέξη

Ξέρεις τι, παρά είναι υποκριτικό και κλισέ το κειμενάκι σου, δηλαδή ας είμαστε ειλικρινείς μωρέ. Εσύ; Ποτέ; Πειρατεία; Download; Κάτι απ`αυτό το ΤΟΣΟ ΔΑ;

Και εντέλει, για μια υπηρεσία που δεν σου παρέχει βασικές μουσικές επιλογές, και αναζητάς κομμάτια στο soundcloud μέχρι και στο youtube, ε, καλά της κάναν. Δεν ήξερα πως γινόταν κάτι τέτοιο άλλα και να το ήξερα και να το έκανα ποιος ο λόγος αφού τις μουσικές που θα ήθελα δεν θα τις άκουγα.

Κακοπροαίρετοι πάντα θα υπάρχουν, γιατί δεν λες όμως ότι ήταν σφάλμα της εταιρείας που δεν είχε τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πάντως το Spotify ειναι απαραδεκτο στο οτι δεν σε αφηνει να βαζεις οποιο κομμάτι θες στις mobile εκδοσεις και σου παθζει shuffle με περιορισμένα skips, ενώ ταυτόχρονα δεν σε αφήνει να χτησιμοποιησεις την web πλατφόρμα, αλλα για αυτο δεν βλεπω να λετε κατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Droulas13 είπε

Ούτε χρεωστική δεν έχεις; 

Που ζεις; Στα δέντρα; Ακόμα και οι 80χρονοι βγάλανε χρεωστική με τα καπιταλ!

στα ΚΑΠΗ πάνω στα δέντρα πάντως που συχνάζω κανείς δεν έχει spotify τουλάχιστον της ηλικίας μου 85 χρονών αλλά ebay μια χαρά ψωνίζουν.

αυτό γράφω στο μήνυμα που διάβασες και με τη μία χωρίς να καταλάβεις καν τι εννοώ μου τη λες και από πάνω;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 minutes ago, d4mage said:

Ξέρεις τι, παρά είναι υποκριτικό και κλισέ το κειμενάκι σου, δηλαδή ας είμαστε ειλικρινείς μωρέ. Εσύ; Ποτέ; Πειρατεία; Download; Κάτι απ`αυτό το ΤΟΣΟ ΔΑ;

Και εντέλει, για μια υπηρεσία που δεν σου παρέχει βασικές μουσικές επιλογές, και αναζητάς κομμάτια στο soundcloud μέχρι και στο youtube, ε, καλά της κάναν. Δεν ήξερα πως γινόταν κάτι τέτοιο άλλα και να το ήξερα και να το έκανα ποιος ο λόγος αφού τις μουσικές που θα ήθελα δεν θα τις άκουγα.

Κακοπροαίρετοι πάντα θα υπάρχουν, γιατί δεν λες όμως ότι ήταν σφάλμα της εταιρείας που δεν είχε τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας;

 

Ειναι διαφορετικά αυτά που λες. Let me explain. Δεν προσπαθω να κάνω τον ηθικολόγο. Δεν θα σου πω οτι ΠΟΤΕ δεν εχω κατεβασει, γιατι απλά το έχω κάνει. Αλλά πρόσεξε την διαφορά. Πληρώνω Google Play Music, Netflix και Amazon Prime Video. Ναι κάποτε ειχα χιλιάδες MP3. Πλεον εχω να κατεβασω μουσική απο την μερα που ανοιξε το Play Music. Οσα κομματια δεν εχει η υπηρεσια τα εχω ανεβασει εγω. Το ιδιο ισχυει και με τις ταινιες/σειρες. Οπου εχω την επιλογή να ειμαι νομιμος ειμαι. Παράδειγμα; Οτι υπαρχει στο Netflix και στο Amazon τα βλεπω εκει. Κατεβαζω μονο αν κατι δεν εχω την επιλογή να το αποκτησω νομιμα. Δεν λεω ειμαι 100% σωστός γιατι δεν ειμαι. Εμενα προσωπικα το προβλημα μου ειναι με αυτους που πρακτικα αποκαλουν προβατα οσους πληρωνουν και μας πρηζουν τα σηκωττια με θειους και torrents

15 minutes ago, gdimitris said:

Πάντως το Spotify ειναι απαραδεκτο στο οτι δεν σε αφηνει να βαζεις οποιο κομμάτι θες στις mobile εκδοσεις και σου παθζει shuffle με περιορισμένα skips, ενώ ταυτόχρονα δεν σε αφήνει να χτησιμοποιησεις την web πλατφόρμα, αλλα για αυτο δεν βλεπω να λετε κατι. 

 

Nα πούμε τι; Το Spotify σου προσφέρει μια υπηρεσία. Αν δεν σου κανει ή δεν εχει αυτα που θες δεν την πληρώνεις. Αυτο ομως δεν δικαιολογεί την πειρατεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
34 minutes ago, d4mage said:

Κακοπροαίρετοι πάντα θα υπάρχουν, γιατί δεν λες όμως ότι ήταν σφάλμα της εταιρείας που δεν είχε τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας;

Άρα αν κάποια μέρα βρεις την πόρτα του γείτονα ανοιχτή, θα μπεις να πάρεις μερικά πραγματάκια που δεν θα τα αγόραζες μεν αλλά ...αφού τα βρήκες μπροστά σου? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

   Αλλά πρόσεξε την διαφορά. Πληρώνω Google Play Music, Netflix και Amazon Prime Video. Πλεον εχω να κατεβασω μουσική απο την μερα που ανοιξε το Play Music. Οσα κομματια δεν εχει η υπηρεσια τα εχω ανεβασει εγω. Το ιδιο ισχυει και με τις ταινιες/σειρες. Οπου εχω την επιλογή να ειμαι νομιμος ειμαι. Παράδειγμα; Οτι υπαρχει στο Netflix και στο Amazon τα βλεπω εκει. Κατεβαζω μονο αν κατι δεν εχω την επιλογή να το αποκτησω νομιμα. Δεν λεω ειμαι 100% σωστός γιατι δεν ειμαι.  ειναι με αυτους που πρακτικα 

Nα πούμε τι; Το Spotify σου προσφέρει μια υπηρεσία. Αν δεν σου κανει ή δεν εχει αυτα που θες δεν την πληρώνεις. Αυτο ομως δεν δικαιολογεί την πειρατεια.

Δηλαδή απ`ότι κατάλαβα πληρώνεις 3 υπηρεσίες και πάλι θα χρειαστεί να καταβάσεις, μάλιστα... πως γίνεται να μη σε αποκαλέσει κάποιος πρόβατο μετά;

Εγώ προσωπικά δεν έχω κράξει καμία από τις δύο μεριές, είτε αυτούς που πληρώνουν συνδρομές, είτε αυτούς που δεν πληρώνουν τίποτα και πουθενά, για την ακρίβεια δεν με νοιάζει, με εκνευρίζει αφάνταστα όμως η κριτική που ασκεί κάποιος και ειδικότερα όταν αυτός ο κάποιος κάνει ακριβώς τα ίδια έστω και σε μικρότερο βαθμό = αποτέλεσμα ίδιο! 

Αν εσύ κλέψεις 5 περίπτερα κι εγώ μόνο 1 δεν είμαι κλέφτης; 

 

 

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, lek88 είπε

Πριν λίγες ώρες μου έκλεισαν τον λογαριασμό και μου ήρθε το εξής email :

ΔΕΝ σου εκλεισαν τον λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Άρα αν κάποια μέρα βρεις την πόρτα του γείτονα ανοιχτή, θα μπεις να πάρεις μερικά πραγματάκια που δεν θα τα αγόραζες μεν αλλά ...αφού τα βρήκες μπροστά σου? :P

Ναι! Αυτό ακριβώς λέω, εσύ εμπιστεύεσαι το ίδιο όλους τους ανθρώπους; Άφησε την πόρτα σου ανοιχτή και αν από τους 10 περάσουν οι μισοί, έστω οι 2 και σου κλέψουν τα πραγματάκια μετά μην απορήσεις.:PΑκριβώς το ίδιο έπαθε το Spotify, απόρησε και μετά έπραξε!

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, overpower είπε

ΔΕΝ σου εκλεισαν τον λογαριασμο

Απλά με πέταξαν έξω. Θα μπορέσω να συνδεθώ ξανά με τα στοιχεία μου όταν βάλω την επίσημη εφαρμογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
24 minutes ago, d4mage said:

Δηλαδή απ`ότι κατάλαβα πληρώνεις 3 υπηρεσίες και πάλι θα χρειαστεί να καταβάσεις, μάλιστα... πως γίνεται να μη σε αποκαλέσει κάποιος πρόβατο μετά;

Εγώ προσωπικά δεν έχω κράξει καμία από τις δύο μεριές, είτε αυτούς που πληρώνουν συνδρομές, είτε αυτούς που δεν πληρώνουν τίποτα και πουθενά, για την ακρίβεια δεν με νοιάζει, με εκνευρίζει αφάνταστα όμως η κριτική που ασκεί κάποιος και ειδικότερα όταν αυτός ο κάποιος κάνει ακριβώς τα ίδια έστω και σε μικρότερο βαθμό = αποτέλεσμα ίδιο! 

Αν εσύ κλέψεις 5 περίπτερα κι εγώ μόνο 1 δεν είμαι κλέφτης; 

Oχι το αποτέλεσμα δεν ειναι το ιδιο. Γιατι ο ενας κλεφτης σταδιακά "συμμορφωνεται". Παραδειγμα οτι δεν κατεβαζω ποτε μουσική. Εσυ (οχι εσυ συγκεκριμενα, καταλαβαινεις) οχι απλως δεν συμμορφώνεσαι αλλά εισαι και περήφανος γι΄αυτο. Η μια περιπτωση ειναι παρανομια λογω μη αλλης επιλογης (κατακριτεο οντως) η αλλη ειναι παρανομια επειδη ετσι γουσταρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...