Προς το περιεχόμενο

Η ASUS προσφέρει τώρα το υπέρλεπτο ROG Zephyrus GX501 Gaming Laptop με Core i7-8750H


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Iamthagod είπε

Ναι ενω για high end gaming στο desktop θελεις πολλα λιγοτερα; παραθετω:

Case 100euro

Psu 100euro

8700k 350euro

Mobo 150 euro

Ram 210 euro

Cooler 70euro

Gtx1080Ti 850euro

Monitor 32" με gsync 750euro

Keyboard 50 euro

Total 2650 euro. Οποτε οι τιμες δεν ειναι και τοσο εξωφρενικα διαφορετικες για high end...

 

Δεν συγκρινω με desktop παροτι το pc που εφτιαξες ειναι κατα πολυ ανωτερο απο αυτο που ειναι το laptop για gaming.. Εννοειται οτι πληρωνεις φορητοτητα και νανοτεχνολογια..

Τρεις χιλιαδες ευρω ομως φιλαρακι για "gaming" λαπτοπ δεν θα εδινα ποτε.. Ειναι τραγικο το ποσο.. Καταρχην gaming και laptop δεν συναδουν αλλα ok αυτο ειναι αποψη μου και μεγαλη κουβεντα.. 

Προφανως και ηταν αστειο αυτο που ειπα και προφανως και το ειπα γιατι θεωρω αστειο να δινει καποιος 3 χιλιαδες για laptop ενω με αυτα τα λεφτα φτιαχνει τουμπανο desktop που θα του μεινουν και αρκετα περιφερειακα ακομη και μετα την αναβαθμιση..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αντε πάλι συγκρίσεις με desktop. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Για να τελειώνουμε... Η 1080 μου έχει σχεδόν το μέγεθος του laptop από μόνη της (που λέει ο λόγος φυσικά!). Να γιατί κοστίζει τόσο ένα τέτοιο laptop.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stamer είπε

Αντε πάλι συγκρίσεις με desktop. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Για να τελειώνουμε... Η 1080 μου έχει σχεδόν το μέγεθος του laptop από μόνη της (που λέει ο λόγος φυσικά!). Να γιατί κοστίζει τόσο ένα τέτοιο laptop.

 

Quoting myself.. 

 

Δεν συγκρινω με desktop παροτι το pc που εφτιαξες ειναι κατα πολυ ανωτερο απο αυτο που ειναι το laptop για gaming.. Εννοειται οτι πληρωνεις φορητοτητα και νανοτεχνολογια..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από που είναι οι φωτό στην είδηση, οι επίσημες από το fb group της asus δείχνουν πολύ διαφορετικό πληκτρολόγιο , δείτε εδώ https://www.asus.com/uk/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-ZEPHYRUS-GX501/

Το οποίο είναι εντελώς μάπα και για κλωτσιές αλλά ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ χρειαζόταν να το φέρουν εκεί για να χωρέσουν την ψύκτρα.

Η δεύτερη διαφωνία μου είναι στο πώς θα καταφέρνουν να το ψύχουν με τόσο μικρούς αεραγωγούς, ειδικά όταν εργοστασιακά στα ROG ρίχνουν τη θερμαγώγιμη λες και είναι μαρμελάδα στο τοστ (όταν άνοιξα το δικό μου και ξαναπέρασα σωστά την πάστα είδα 20 βαθμούς διαφορά)

Και βγάζω και καντήλες όταν ακούω slim και gaming στην ίδια πρόταση, δηλαδή αγαπητά μου snowflakes να πάτε να πάρετε μακμπουκ αν θέλετε portability.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pantelwolf είπε

Δεν ξέρω από που είναι οι φωτό στην είδηση, οι επίσημες από το fb group της asus δείχνουν πολύ διαφορετικό πληκτρολόγιο , δείτε εδώ https://www.asus.com/uk/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-ZEPHYRUS-GX501/

Το οποίο είναι εντελώς μάπα και για κλωτσιές αλλά ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ χρειαζόταν να το φέρουν εκεί για να χωρέσουν την ψύκτρα.

Η δεύτερη διαφωνία μου είναι στο πώς θα καταφέρνουν να το ψύχουν με τόσο μικρούς αεραγωγούς, ειδικά όταν εργοστασιακά στα ROG ρίχνουν τη θερμαγώγιμη λες και είναι μαρμελάδα στο τοστ (όταν άνοιξα το δικό μου και ξαναπέρασα σωστά την πάστα είδα 20 βαθμούς διαφορά)

Και βγάζω και καντήλες όταν ακούω slim και gaming στην ίδια πρόταση, δηλαδή αγαπητά μου snowflakes να πάτε να πάρετε μακμπουκ αν θέλετε portability.

 

Αυτο ναι συμφωνω 100% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Pantelwolf είπε

Δεν ξέρω από που είναι οι φωτό στην είδηση, οι επίσημες από το fb group της asus δείχνουν πολύ διαφορετικό πληκτρολόγιο , δείτε εδώ https://www.asus.com/uk/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-ZEPHYRUS-GX501/

Το οποίο είναι εντελώς μάπα και για κλωτσιές αλλά ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ χρειαζόταν να το φέρουν εκεί για να χωρέσουν την ψύκτρα.

Η δεύτερη διαφωνία μου είναι στο πώς θα καταφέρνουν να το ψύχουν με τόσο μικρούς αεραγωγούς, ειδικά όταν εργοστασιακά στα ROG ρίχνουν τη θερμαγώγιμη λες και είναι μαρμελάδα στο τοστ (όταν άνοιξα το δικό μου και ξαναπέρασα σωστά την πάστα είδα 20 βαθμούς διαφορά)

Και βγάζω και καντήλες όταν ακούω slim και gaming στην ίδια πρόταση, δηλαδή αγαπητά μου snowflakes να πάτε να πάρετε μακμπουκ αν θέλετε portability.

Φίλε μου ή κάποιο λάθος κάνεις ή δεν κατάλαβα τίποτα από το ποστ σου. Οι φωτογραφίες του άρθρου είναι ίδιες με αυτές του site της Asus. Έχει κάποιο link για το fb group που λες?

Όσο αφορά την ψύξη, έχει ειδικό σύστημα απ'οτι λέει (AAS το λένε αυτοί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο και σε τελειο μεγεθος οταν εχεις να μεταφερεις και να  βγαζεις σε αεροδρομια συνεχεια 2.7κιλα μαζι με φορτιστη ειναι φανταστικο για αυτα που σου προσφερει. Μονο φαουλ, που εχει μονο μια m.2 για δισκο θα επρεπε να εχει αλλη μια ή εστω μια sata 3.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/4/2018 στις 4:09 ΜΜ, Iamthagod είπε

Ναι ενω για high end gaming στο desktop θελεις πολλα λιγοτερα; παραθετω:

Case 100euro

Psu 100euro

8700k 350euro

Mobo 150 euro

Ram 210 euro

Cooler 70euro

Gtx1080Ti 850euro

Monitor 32" με gsync 750euro

Keyboard 50 euro

Total 2650 euro. Οποτε οι τιμες δεν ειναι και τοσο εξωφρενικα διαφορετικες για high end...

Μη ξεχνάς και τα UPS (ή μεγάλες μπαταρίες) για να μπορείς να το χρησιμοποιείς και εκτός σπιτιού όπως το λάπτοπ. Κανά 200άρι ευρουλάκια είναι καλά ?  :D
Και το τριαξονικό για να τα κουβαλάς.

Επεξ/σία από ΒΟΡΕΙΟS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Pansp32 είπε

Η τιμή δεν είναι "κακή". Εννοείται πως τα λεφτά δεν είναι λίγα αλλά μην νομίζετε πως ένας σταθερός υπολογιστής με 8ης γενιάς i7 intel, 16gb raw, 512gb ssd και την gtx 1080 βγαίνει στο 1000αρικο. Υπολογίστε στο κόστος κουτί, τροφοδοτικό, μητρική.

Χωρίς να υπολογίσουμε τα περιφερειακά που χρειάζεται ο σταθερός. Πληκτρολόγιο, οθόνη, κανά wifi adapter κλπ.

Φυσικά αν ένα gaming laptop στις 15,6 ίντσες βολεύει είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Σωστος.. Προσφατα εφτιαξα 2 PC με 8700Κ & 1080TI και κόστησαν 2600 το καθε ενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...