Προς το περιεχόμενο

To HTC U12+ κάνει την εμφάνιση του σε renders με θήκες έχοντας τέσσερις κάμερες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, nectons είπε

Με αυτή τη λογική θα έβγαζαν ένα κινητό κάθε 2 χρόνια. Όμως βγάζουν κάθε έξι μήνες.  Απλό. 

omg, both logic and math took a serious hit today.

Δεν αγοράζουν όλοι μαζί κινητό, υπάρχουν άνθρωποι που κλείνουν τα 2 χρόνια κάθε μέρα. Δεν κλείνουν όλοι μαζί τα 2 χρόνια. Δηλαδή στους επόμενους 6 μήνες κάποιοι θα κλείσουν 2 χρόνια με το κινητό. Στους μεθεπόμενους 6 μήνες θα κλείσουν άλλοι. Οπότε είναι υποψήφιοι αγοραστές για το εκάστοτε μοντέλο.

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Στον πραγματικό κόσμο ευτυχώς ή δυστυχώς, όπου το 90% δεν αλλάζει κινητά σε λιγότερο από ένα χρόνο

 

Στον δικό σου κόσμο ενδεχομένως και τα αλλάζουν κάθε τρίμηνο, σου εύχομαι να παραμείνεις για πάντα στη φούσκα σου, ειλικρινά

Εγώ πάντος σε 18 μήνες έχω αλλάξει 4 κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nectons είπε

χρειάζονται στοιχεία? Αν δεν ήταν έτσι τότε γιατί βγάζουν νέα μοντέλα κάθε 6 μήνες? Για να τα κάνουμε συλλογή? ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά με τα στοιχεία.. που ζείτε?

Τα επισημα στοιχεια παντως απο Αμερικη και Αγγλια(χωρες δηλαδη με τεραστια αγορα,οχι τριχες οπως η δικη μας)λεει οτι περιπου το 80-85% αγοραζει συσκευες απο τους παροχους με 2χρονια δοσεις/συμβολαιο.Ενα παρα πολυ μικρο ποσοστο ειναι αυτο που αγοραζει κινητα καθε 6μηνες ή ενα χρονο.

Αυτες δηλαδη τις βλακειες που ειχαμε παντου Iphone ή ακριβες ναυαρχιδες για το τραπεζι της καφετεριας για μοστρα(και λεφτα για καρτα Δεν μονο για αναπαντητες)ειναι Ελληνικο φαινομενο.

2 ώρες πριν, nectons είπε

Με αυτή τη λογική θα έβγαζαν ένα κινητό κάθε 2 χρόνια. Όμως βγάζουν κάθε έξι μήνες.  Απλό. 

Για τον πολυ απλο λογο οτι δεν αγοραζουν/αναβαθμιζουν ολοι ταυτοχρονα ουτε δινουν ολοι τα ιδια χρηματα.Επισης γιατι η τεχνολογια προχωραει.Δεν γινεται να σου πουλαει για 2χρονια συνεχομενα μια συσκευη σε full price τιμη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, niksor είπε

Καλά ναι, δεν είπα οτι είμαι ο μέσος όρος. 

Απλά το ξεκαθαρίζω γιατί έχουμε μερικούς εδώ μέσα (όνοματα δεν λέμε :P) που η προσωπική τους εμπειρία, αποτελεί κανόνα για την πλειοψηφία. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Απλά το ξεκαθαρίζω γιατί έχουμε μερικούς εδώ μέσα (όνοματα δεν λέμε :P) που η προσωπική τους εμπειρία, αποτελεί κανόνα για την πλειοψηφία. :D

Ξέρω ομως αρκετους που αλλαζουν αρκετά συχνά. Αντε δεν είναι ανα χρόνο αλλά δεν νομίζω να είναι πάνω απο δύο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, niksor είπε

Ξέρω ομως αρκετους που αλλαζουν αρκετά συχνά. Αντε δεν είναι ανα χρόνο αλλά δεν νομίζω να είναι πάνω απο δύο. 

Εντάξει στα 2 αλλάζουν αρκετοί. Και φυσικά δεν μπορώ με καμία δύναμη να κάνω μία εκτίμηση για το πόσοι. Χρειάζεται στατιστική μελέτη σίγουρα.

Αλλά η δήλωση του άλλου είναι ότι το 90% αλλάζει στον 1! Με την απλή λογική ότι βγαίνουν κινητά κάθε 6 μήνες. Go figure.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...