Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εγκατασταση drivers Nvidia


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την ASUS 1070 OC και πηγα να βαλω τους νεους driver 391.35 και μου γραφει αυτο

 

γινεται ελεγχος συμβατοτητας συστηματος το προγραμμα εγκαταστασης nvidia απετυχε

 

Πηγα να βαλω τους παλιους που ειχα 391.24 παλι το ιδιο λεω θα φταιει η καταργηση με DDU που εκανα αλλα εκανα επαναφορα γιατι εχω παρει backup το συστημα και προσπαθησα να βαλω απο πανω τους καινουριους χωρις απεγκατασταση με DDU η απλη και μου γραφει παλι το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για 10 μιλαμε δεν εχουν γινει προσφατα εχω βαλει τουλαχιστον αλλες 5-7 φορες τους καινουριους που βγαζει καθε φορα drivers η Nvidia και παντα κανω unistall τους παλιους με το DDU

Τωρα εχω ολα τα update και η version ειναι  16299.334

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ στο λεω γιατι εγω που εφτιαξα συστημα πριν λιγες μερες μου ελεγε το ιδιο για τα drivers της ενσωματομενης ..

ωσπου γιναν ολα τα windows update και μετα περασαν κανονικα...

τωρα αμα το εχεις ξανακανει οπως λες ..τι να πω δε ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα οτι τους εβγαλα με το DDU προσπαθησα να βαλω τους καινουριους και δεν τους εβαζε προσπαθησα να βαλω τους προηγουμενους και ουτε αυτους τους εβαζε και αναγκαστικα εκανα επαναφορα ειδωλου συστηματος των Windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το καταλαβα. αλλα στο device manager τι δειχνει? γιατι αυτο το σφαλμα σημαινει οτι δεν εχει αναγνωριστει η καρτα.

δοκιμασε αν σε αφηνει να περασεις καποι driver απ το device manager.

επισης γενικα μιλωντας το τσεκαρισμα του clean installation στο driver, καθιστα το ddu περιττο παρα μονο αν θες να αλλαξεις καρτα (απο nv σε ati)

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις προσεξα οτι και το νεο chipset amd που πηγα να κανω εγκατασταση μου εχει προβλημα οποτε θα περιμένω την νεα εκδοση των windows για καθαρη εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν πιστευω εχω το τελευταιο καπου αλλου θα εφαγα κολλημα αλλα αφου σε μερικες μερες βγαινει νεα εκδοση Windows θα φαει ξεκαθαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανε ενα update τωρα πριν λιγο τα Windows και δεν ειναι το μεγαλο που περιμενουμε και απο τοτε εβαλα κανονικα τους νεους drivers και τους πηρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...