Προς το περιεχόμενο

O Zuckerberg απαντά στην κριτική του Tim Cook για το σκάνδαλο της Cambridge Analytica


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να περιμένεις από τσαμπα social network. Να σε ταράξει στις διαφημίσεις και τις μπούρδες. Ζουσα για την ημέρα που θα έβαζαν συνδρομή έστω 5€ το 6 μήνο  χωρίς διαφημίσεις και ο,τι άλλο σκουπίδι  μάζεψε ο Μάρκος.

Εχει δίκαιο ο Κουκ, είναι και φιλοσοφίας ”πατερούλη” Στηβ Τζομπς, τσαμπα = μούφα δεν το εκτιμάς.

Υπαρχει άλλο κοινωνικό δίκτυο το Vero, όλοι εκεί πάνε πια. Ανήκει σε Άραβα με δις. Υπόσχεται ασφάλεια και καθόλου διαφημίσεις. Και με συνδρομή σε λίγο καιρό. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τεράστεια οντότητα όπως το Facebookγια να συντηρηθεί και να αναπτυχθεί θέλει πολλάαααα εκατομμύρια. Η χρηματιστηριακή του αξία με μια αναζήτηση στο google μπορεί να έφτανε και τα $190.000.000.000 πριν τα τελευταία γεγονότα και χωρίς να πουλάει κάποιο προϊον η υπηρεσία στους καταναλωτές. Τώρα όσοι πιστεύουν ότι αυτά τα νούμερα βγαίνουν με τις διαφημίσεις, κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vabill είπε

Αυτή η "είδηση" χωρούσε σε ένα tweet. Δεν φταίει η μετάφραση του insomnia , ειναί χειρότερα διατυπωμένη και εκφρασμένη στο source (BBC).

Και; Ένα site δεν θα πρέπει να φροντιζει τις ειδήσεις που αναπαράγει να τις διορθώνει, χωρίς να τις αλλοιώνει, ώστε να διαβάζονται πιο εύκολα; Ειδικά όταν μια είδηση είναι τόσο κακογραμμενη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Και; Ένα site δεν θα πρέπει να φροντιζει τις ειδήσεις που αναπαράγει να τις διορθώνει, χωρίς να τις αλλοιώνει, ώστε να διαβάζονται πιο εύκολα; Ειδικά όταν μια είδηση είναι τόσο κακογραμμενη 

Ναι. στην κλίμακα του 10 το BBC παίρνει 3 και το insomnia 4,5. Συνεχίζει να μην αποτελεί είδηση, να χωράει σε ένα tweet και να μην φταίει το insomnia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vabill είπε

Ναι. στην κλίμακα του 10 το BBC παίρνει 3 και το insomnia 4,5. Συνεχίζει να μην αποτελεί είδηση, να χωράει σε ένα tweet και να μην φταίει το insomnia. 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα.συμφωνω μαζί σου. Απλά λέω ότι το insomnia θα έπρεπε να την διορθώσει πολύ καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billdanos είπε

Prove it. 

Γιατι στην περίπτωση του fb το πράγμα ξέφυγε. Οι νεότερες εκτιμήσεις ανεβάζουν τον αριθμό από 50 μυρια σε 87+ ... 

Καλό  θα ήταν να καταλάβετε τι ακριβώς έγινε με το fb πριν αρχίσετε να τα εξισώνετε όλα! :) 

Μιλάμε δηλαδή για περίπου το 1/3 των ψηφοφόρων, ίσως και παραπάνω εάν υπολογιστεί και ποιός έχει δικαίωμα ψήφου, πάντως φταίμε και οι καταναλωτές που δίνουμε απλόχερα τα προσωπικά μας δεδομένα,πλέον είσαι παντού δικτυωμένος ακόμα και όταν δέν το θέλεις, αχ παλιές καλές εποχές που έβγαζες την μπαταρία απο το κινητό και ησύχαζες, πλέον ουτε αυτό δέν μπορείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα.συμφωνω μαζί σου. Απλά λέω ότι το insomnia θα έπρεπε να την διορθώσει πολύ καλυτερα.

Τώρα μάλιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Retromaniac said:

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα.συμφωνω μαζί σου. Απλά λέω ότι το insomnia θα έπρεπε να την διορθώσει πολύ καλυτερα.

Θες να κάνω εγώ τις μεταφράσεις προσθέτοντας και λίγη από την προσωπική μου άποψη κάθε φορά? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Θες να κάνω εγώ τις μεταφράσεις προσθέτοντας και λίγη από την προσωπική μου άποψη κάθε φορά? B)

Γιατί μου κάνεις αυτή την ερώτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Θα έχω τους λόγους μου! :)

Μήπως να μου τους πεις για να σου απαντήσω; Εκτός και αν δεν θες να σου απαντήσω. Δεν καίγομαι...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Θες να κάνω εγώ τις μεταφράσεις προσθέτοντας και λίγη από την προσωπική μου άποψη κάθε φορά? B)

Για να απογινει το κακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ε? Για αυτό τόσα χρόνια (δεν ξέρω αν ακόμη έτσι είναι) ζήταγε λογαριασμό κάρτας για να μπορέσεις να ξεκινήσεις να χρησιμοποιείς το πανάκριβο μπρίκι που αγόρασες. 

Από την άλλη αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού"... Και ένα άλλο "στο τέλος τα βάζει στην ντουλάπα της"... χεεχ

Καλά το απάντησε ο Μαρκ πάντως... Αν και κάπως ευγενικά κατά την γνώμη μου ενώ δεν έπρεπε. Φυσικά προσέχουν τι λένε δημόσια οι γίγαντες γιατί ο νόμος είναι αυστηρός με αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...