Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Intel θα γιορτάσει την 40η επέτειο του 8086 λανσάροντας ειδική έκδοση Core i7 8ης γενιάς με Turbo στα 5,0GHz


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, MoviemakerGr said:

Ειχα παρει 1700 και έγραψα και καλα λόγια σε σχέση με το παρελθόν της AMD,

τον οποίο πούλησα εντός λιγότερο του διμήνου αφού εχω μάθει τα PC να δουλεύουν για εμένα και όχι εγώ για αυτά,

εφόσον λοιπόν τους δυο πρώτους μήνες δεν δούλεψε σωστά,θέλεις απο μνήμες θέλεις από bios θέλεις απο lightroom,

πηρε πόδι και πηγα σε αυτο που μου δίνει εύκολα και τα πάντα αλλα κυρίως σταθερότητα που στην δουλειά μου ειναι το σημαντικότερο..

Τώρα λοιπον μπορώ να είμαι χαλαρός,παραγωγικός, παιχνιδιάρης αν θέλω (τερμάτισα το far cry)  και να χαζευω στο forum για το VFM του 1800x αλλα και των υπολοίπων

που βιάστηκες να πουλήσεις γιατί έβλεπες την κατηφόρα να έρχεται και χαζός δεν είσαι..

Άρα ναι μας λέει πολλά για την ποιότητα τελικά..

Τώρα όμως τι δουλειά έχουν όλα αυτά με την φήμη του επετειακού στα 5GHz που εσύ μπορείς πολύ καλά να καταλάβεις ως κάτοχος του 8700κ τι σημαίνει, δεν εχω καταλάβει..

Αρα αν ψάχνεις απαντήσεις έλα πμ και ρωταμε αν θέλεις να συζητήσουμε κατι πάνω στο νήμα στην διάθεση σου.. εγώ λεω να επιβεβαιωθεί πρωτα η φημη πάντως.

Αρα το επιχειρημα που πηγες να στηριξεις στο οτι αγορασα 8700k αποτυγχανει, μιας και το τι αγορασα / αγορασες δεν εχει και ιδιατιερη σημασια. Το γιατι παρολαυτα πηγες να στησεις τετοιο επιχειρημα οταν εξ ιδιων εχεις εμπειρια οτι δεν εχει σημασια τι αγορασαμε δεν το καταλαβαινω. Biased much? 

Οπως εσυ λοιπον αγορασες 1700 και δεν εμεινες ευχαριστημενος ετσι και εγω αγορασα 8700k και δεν εμεινα ευχαριστημενος. Αρα το οτι τον αγορασα δεν λεει απολυτως τιποτα για τον επεξεργασητ οπως και δεν λεει απολυτως τιποτα το οτι εσυ αγορασες 1700.

Εγω 1600 ειχα οποτε δεν βιαστηκα να πουλησω τιποτα, σιγα τα λεφτα που θα εχανα. Και 80€ να παει 50€ θα χασω, who cares. Μεγαλυτερη κατηφορα εχουν φαει τα Intel. Ρωτα τους κακομοιρους ποιυ θελουν να πουλησουν 7700k ποσο τους πηραν και ποσο πανε. Να μη μιλησω για τιποτα 6850k / 6800k / 5820k που φευγουν στα 200€ ενω κοστιζαν τα τριπλασια! Να μη σου θυμισω και τι ελεγες για τις μεταπωλητικες αξιες των Intel και των AMD και τελικα ποιος δικαιωθηκε ;)


Τωρα ως προς το VFM των Ryzen, σαφεστατα ο 1700 δεν ειχε αντιπαλο και ουτε εχει. Στις εργασιες για τις οποιες χρειαζεσαι τα threads εξολοθρευσε καθε ανταγωνισμο. Εκανε επεξεργαστες του 800€ να μοιαζουν με πλαστικα παιχνιδια απτο περιπτερο. Τωρα τι lightroom και ιστοριες μου λες εσυ δεν ξερω, επι του πρακτεου σε οποιοδηποτε usecase σου χρειαζεται ενας multicore CPU o 1700 εχει αριστο per/$

Γιατι ρωτησα και τον εταιρο συναγωνιστη σου και απαντηση δεν πηρα, οποτε ας ρωτησω και σενα που ξερεις 5 πραματα παραπανω απο τον αλλο που το μυαλο του φτανει ως το 720p 50% resolution scale bencmark. Υπαρχουν εφαρμογες που να τρεχουν πιο γρηγορα στον 7700k απο οτι στον 1700 και ταυτοχρονα να τρεχουν πιο γρηγορα στον 6950x απο οτι στον 7700k? Αν οχι δεν καταλαβαινω γιατι το κολλημα με τις επιδοσεις του 1700 στο adobe οταν σε πολλες απο αυτες και ο 6950x παστελια τρωει..can you enligthen me?

PS1. Το οτι ειδα την κατρακυλα και πουλησα βεβαια δειχνει για αλλη μια φορα οτι απλα εισαι biased. Οτι ας πουμε αν αντι για τον 1600 ειχα παρει τον τοτε ανταγωνιστη του 7500 ή 7600 (ουτε καν τον ξεκλειδωτο) δεν θα πουλαγα τωρα γιατι θα ....κραταγε τιμη. Που τωρα ο 8100 κοστιζει 100€ ξερω γω...α ρε κατι παλικαρια αμεροληπτα :P

Επεξ/σία από strawman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γατί όχι να επανεκδόσει τον 8086 σε συλλεκτική κρυστάλλινη θηκούλα - προθήκη, να τον βλέπουμε και να δακρύζουμε ("αχ πόσο όμορφα ήταν όλα τότε παιδί μου..."). Νομίζετε πως δεν θα πουλούσε? Λάθος νομίζετε...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί δεν πας να πάρεις σήμερα έναν 1700 που είναι και σε καλή τιμή ? :P 

Οκ καμιά λογική,δεν περίμενα να σου πω την αλήθεια κάτι διαφορετικό είναι αυτό που λένε "ομάδα δεν αλλάζει"

Αλλά για πες μου σε τι δεν είναι καλός ο 8700k τι δεν σου κάνει ? τι δεν σου φτάνει ?

Γι'αυτο σου λέω μην δεσμεύεσαι ότι θα τον πουλήσεις γιατί τελικά στο παραθυράκι που αφήνεις (να δεις τις νέες επιδόσεις) θα μείνεις.. και καλά θα κάνεις μεταξύ μας..

μην πας και στον 5GHz δηλαδή.. :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, MoviemakerGr said:

και γιατί δεν πας να πάρεις σήμερα έναν 1700 που είναι και σε καλή τιμή ? :P 

Οκ καμιά λογική,δεν περίμενα να σου πω την αλήθεια κάτι διαφορετικό είναι αυτό που λένε "ομάδα δεν αλλάζει"

Αλλά για πες μου σε τι δεν είναι καλός ο 8700k τι δεν σου κάνει ? τι δεν σου φτάνει ?

Γι'αυτο σου λέω μην δεσμεύεσαι ότι θα τον πουλήσεις γιατί τελικά στο παραθυράκι που αφήνεις (να δεις τις νέες επιδόσεις) θα μείνεις.. και καλά θα κάνεις μεταξύ μας..

μην πας και στον 5GHz δηλαδή.. :lol::lol:

Παλι biased επιχειρηματα. Εσυ γιατι δεν πας στον 8700k? Η στον 7900x? Το οτι δεν παω εγω η εσυ στον ταδε η στον δεινα επεξεργαστη τους κανει κακους? Αυτο ειναι το επιχειρημα σου? Αν ναι, παυει να εχει νοημα η συζητηση, μιλαμε για αστεια επιχειρηματολογια. Ουτε στον 8400 πηγα, που πιστευω εχει καλο VFM. So what? Αποτελει βαρομετρο του ποιος ειναι καλος επεξεργαστης το ποιον αγορασα? Οχι δηλαδη αλλα αν οντως το πιστευεις, παραδινομαι, με νικησες.

Τωρα το γιατι δεν παω συγκεκριμενα στον 1700 νομιζω ειναι ηλιου φαεινοτερο, αλλα να το μασησω να στο φτυσω. Γιατι για το usecase που θελω δεν ειναι καλος, δηλαδη gaming (και οταν λεω δεν ειναι καλος μιλαω καθαρα για performance / dollar). Και για να σε προλαβω, ΚΑΝΕΝΑΣ intel 8/16 δεν εχει καλο VFM για gaming. Βασικα ΟΛΟΙ εχουν χειροτερο του 1700. Αντιθετα ο 1600, ο οποιος ειχα αγορασει ειχε απειρα καλυτερο VFM σε αυτον τον τομεα, γιαυτο και τον αγορασα. Και μιας και τωρα εβγαλα την 1 1080ti απο το miner και πηρα και 144hz monitor, πηγα σε 8700k. Αν ο 2700x μου δωσει τα 144hz στα games που θελω, θα παω εκει. 

O 8700k οπως εγραψα δεκαδες φορες στον τομεα των επιδοσεων προφανως ειναι τερας. Απλα απο τοτε που τον αγορασα το δωματιο μου εχει μετατραπει στο USS Nimitz. Η συγκριση με τον 1600 ειναι το λιγοτερο αστεια, ο ενας επαιζε στα 1.376v με silent mode στην ψυξη και τερματιζε στους 60βαθμους, ο 8700k με 1.22V και custom curve που φτανει εως και 100% φτανει μια ανασα απτους 100. Και αυτος ειναι και ο λογος που ειτε νυστερι θα φαει ειτε θα παρει ποδι. Η θερμικη του συμπεριφορα ειναι για τα πανηγυρια χαρι στις γυφτιες της Intel. Αντε τωρα να τον αφησεις ανοιχτο το βραδυ να minari η να κανει renders και κοιμηθεις με το ελικοπτερο στα αυτια σου....

Εδω υπαρχουν ατομα στο νημα των coffeelake που λενε οτι φορανε ακουστικα οταν παιζουν για να μην τους ενοχλει ο ηχος απτα fans, τι μου λες τωρα.

Επεξ/σία από strawman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nikos1982 είπε

εσυ πρεπει να εισαι απο τους αλους κομπαρσουν που δεν εκλασε η ιντελ και βγηκαν ε?αν αυτο που εγραψες το ενοις προσβαλεις εκατομμύρια κοσμο με τον τροπο σου.

γιατι αν δεν ηταν αυτη την στιγμη οι αλλοι οπως λες παιζει να αγωραζες ακομα μονοπυρηνο στα 1000 ευρω.οπως φανικε που εβγαλε 6 πυρηνο φετος σε τιμη της προκοπής λογο ανταγωνισμού.

αστον φίλε.... οπαδός της intel που τρελάθηκε ο κακομοίρης! που να φανταστεί ότι αν δεν υπήρχαν οι άλλοι η intel θα ήταν ικανή να πουλάει ακόμα τα 8086 με dr-dos...

Επεξ/σία από alex1001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.. οκ έδωσες τις απαντήσεις μόνος σου δεν χρειάζεται να προσθέσω εγώ τίποτα άλλο..

Το μονο που σε πληροφορώ είναι ότι αν θέλεις όλα τα cores x45+ πράγματι θα πρέπει κάτι να κάνεις

οχι μόνο στους επεξεργαστές αλλά στα πάντα,οι απόλυτες επιδόσεις θέλουν καλή υποστήριξη.αν τον αφήσεις μαμά όμως μια χαρά την βγάζεις με μια bequiet των 50 ευρω,και παλι θα σπέρνει.

Ότι τους θέλαμε soldered εννοείται αλλα δεν μας τα κανει ολα τα χατίρια.

Ο 5GHz πάντως σιγουρα θα ειναι ..οπότε ξανασκεψουτο.. :P ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Δεν μας ενδιαφέρουν οι σάπιες επιλογές της Intel-ας. Αυτά είναι μόνο για όσους έχουν μετοχές της intel και στρουμφάκια.

Αφού έχουν και κενά ασφαλείας, με τα οποία σου κλέβουν τα σώβρακα από το σπίτι οι hackers.

Το spectre έχει κάνει τη ζωή μαύρη στα στρουμφάκια.

Να έβγαζε η amd-άρα κανέναν επετειακό athlon xp ή fx , μάλιστα, αυτή θα ήταν είδηση.

Ειδικά τον χειμώνα , με τις τωρινές τιμές πετρελαίου θέρμανσης , θα ήταν ειδησάρα.

Θα μπορούσε να τον βγάλει και σε συνεργασία με την Kumtel .

 

Amd αουκμπάντ !!!!!!!

Ο επετειακός FX τι θα ήταν.....Ryzen 8000 FX με μειωμένο IPC και αυξημένη κατανάλωση:P .Athlon XP/X2 επετειακό σε Threadripper θα το αγόραζα No questions  asked (εδώ που τα λέμε και τον 8 core να έβγαζε τον mainstream σε anniversary πάλι θα τον αγόραζα). 

Όπως το κόβω να αγοράζω και το 8086K, απλά για συλλογή και ας μην τον δουλέψω ποτέ μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο γράφτηκε πάντως στο άλλο θέμα.

Πώς δεν υπάρχουν κυρώσεις σε μια εταιρεία που πουλάει "τρύπια" προϊόντα από κανέναν.

In other news... Προφανώς οι κάτοχοι Intel του φόρουμ προφανώς έχουν πάρει όλοι επετειακό γιατί ΟΛΟΙ παίζουν στα 5GHz

Και ξαναγράφω, που είναι η είδηση;

Ότι θα βγει ακόμη ένα buged CPU; Ε αυτό δεν είναι νέο πλέον ;)

27 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Μάλιστα.. οκ έδωσες τις απαντήσεις μόνος σου δεν χρειάζεται να προσθέσω εγώ τίποτα άλλο..

Το μονο που σε πληροφορώ είναι ότι αν θέλεις όλα τα cores x45+ πράγματι θα πρέπει κάτι να κάνεις

οχι μόνο στους επεξεργαστές αλλά στα πάντα,οι απόλυτες επιδόσεις θέλουν καλή υποστήριξη.αν τον αφήσεις μαμά όμως μια χαρά την βγάζεις με μια bequiet των 50 ευρω,και παλι θα σπέρνει.

Ότι τους θέλαμε soldered εννοείται αλλα δεν μας τα κανει ολα τα χατίρια.

Ο 5GHz πάντως σιγουρα θα ειναι ..οπότε ξανασκεψουτο.. :P ;)

Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο πέραν του bold.

Είσαι σοβαρός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, dimtsef είπε

αυτά μονο η Intel μάγκες, τι να βγάλει η AMD επετειακό K5 ? o G3258 ακόμα σπέρνει !!

H AMD τα επετειακά τα χαρίζει, δεν τα πουλάει :P

AMD_TWKR.jpg.86473cdd6707b27772e4fd88dc917887.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, MoviemakerGr said:

Μάλιστα.. οκ έδωσες τις απαντήσεις μόνος σου δεν χρειάζεται να προσθέσω εγώ τίποτα άλλο..

Το μονο που σε πληροφορώ είναι ότι αν θέλεις όλα τα cores x45+ πράγματι θα πρέπει κάτι να κάνεις

οχι μόνο στους επεξεργαστές αλλά στα πάντα,οι απόλυτες επιδόσεις θέλουν καλή υποστήριξη.αν τον αφήσεις μαμά όμως μια χαρά την βγάζεις με μια bequiet των 50 ευρω,και παλι θα σπέρνει.

Ότι τους θέλαμε soldered εννοείται αλλα δεν μας τα κανει ολα τα χατίρια.

Ο 5GHz πάντως σιγουρα θα ειναι ..οπότε ξανασκεψουτο.. :P ;)

Ποιος παιρνει τον k και 250€ mobo για να τον αφησει μαμα? Τωρα αν οντως βγαλει τον επετειακο soldered, στο ορκιζομαι, παω σε 2700x. Βαλτο και υπογραφη το post να το διαπιστωσεις. 


Απο εκει και περα ακομα περιμενω την απαντηση σου στο πως διαολο δεν ειναι VFM ο 1700. Ξαναρωταω και εσενα, μπας και ξερεις, . υπαρχουν εφαρμογες που να τρεχουν πιο γρηγορα στον 7700k απο οτι στον 1700 και ταυτοχρονα να τρεχουν πιο γρηγορα στον 6950x απο οτι στον 7700k? Αν οχι δεν καταλαβαινω γιατι το κολλημα με τις επιδοσεις του 1700 στο adobe οταν σε πολλες απο αυτες και ο 6950x παστελια τρωει..can you enligthen me?

Επεξ/σία από strawman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ~Palpatin~ είπε

Το καλύτερο γράφτηκε πάντως στο άλλο θέμα.

Πώς δεν υπάρχουν κυρώσεις σε μια εταιρεία που πουλάει "τρύπια" προϊόντα από κανέναν.

In other news... Προφανώς οι κάτοχοι Intel του φόρουμ προφανώς έχουν πάρει όλοι επετειακό γιατί ΟΛΟΙ παίζουν στα 5GHz

Και ξαναγράφω, που είναι η είδηση;

Ότι θα βγει ακόμη ένα buged CPU; Ε αυτό δεν είναι νέο πλέον ;)

Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο πέραν του bold.

Είσαι σοβαρός;

Θα το κρίνουν οι υπόλοιποι..

σε προσωπικές αναφορές δεν απαντάω.. αλλά τελικά δεν σχολίασες το bold πάλι σε προσωπικές αναφορές κατέληξες,

δύσκολο να ξεπεράσει κανείς βλέπεις τον κακό εαυτό του,η αρκετό για να αποπροσανατολίσει μια συζήτηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Θα το κρίνουν οι υπόλοιποι..

σε προσωπικές αναφορές δεν απαντάω.. αλλά τελικά δεν σχολίασες το bold πάλι σε προσωπικές αναφορές κατέληξες,

δύσκολο να ξεπεράσει κανείς βλέπεις τον κακό εαυτό του,η αρκετό για να αποπροσανατολίσει μια συζήτηση.

Φτάσαμε να θεωρούμε προσωπική επίθεση την παραπάνω ερώτηση ή δεν θέλεις να απαντήσεις και θέλεις απλά την δημιουργία εντυπώσεων;

 

Σε προσωπικές αναφορές δεν απαντάς αλλά 2 σελίδες προσωπική επίθεση έχεις ανοίξει με το τι αγόρασε ο άλλος και γιατί άλλαξε; 

Και ξαναρωτάω το ίδιο, είσαι σοβαρός;

Επεξ/σία από ~Palpatin~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, strawman είπε

Ποιος παιρνει τον k και 250€ mobo για να τον αφησει μαμα? Τωρα αν οντως βγαλει τον επετειακο soldered, στο ορκιζομαι, παω σε 2700x. Βαλτο και υπογραφη το post να το διαπιστωσεις. 


Απο εκει και περα ακομα περιμενω την απαντηση σου στο πως διαολο δεν ειναι VFM ο 1700. Ξαναρωταω και εσενα, μπας και ξερεις, . υπαρχουν εφαρμογες που να τρεχουν πιο γρηγορα στον 7700k απο οτι στον 1700 και ταυτοχρονα να τρεχουν πιο γρηγορα στον 6950x απο οτι στον 7700k? Αν οχι δεν καταλαβαινω γιατι το κολλημα με τις επιδοσεις του 1700 στο adobe οταν σε πολλες απο αυτες και ο 6950x παστελια τρωει..can you enligthen me?

Είναι μαγκιά να τον πας 5GHz αλλά να βάλεις και την αντίστοιχη υδροψυξη μ@λακια ε ?

Τι να απαντήσω στον αχταρμά περασμένου έτους σε ένα νήμα που μιλάει για το αύριο ? Αν δεν τα εχεις λύσει μεχρι τωρα στο κεφάλι σου δεν μπορώ να κάνω κατι εγώ..

 

20 λεπτά πριν, ~Palpatin~ είπε

Φτάσαμε να θεωρούμε προσωπική επίθεση την παραπάνω ερώτηση ή απλά δεν θέλεις να απαντήσεις και θέλεις απλά την δημιουργία εντυπώσεων;

Απάντησα.. θα το κρίνουν οι υπόλοιποι εγώ δεν εχω άποψη που να μπορώ να διατυπώσω δημόσια για εμένα.

μόνο αυτή την ερώτηση έκανες.είναι και εκτός θέματος δεν είναι το βιογραφικό μου νήμα. ;)

Προσωπική επιθεση ειναι το αν συμβαδίζουν τα λεγομενα του καθενα με τις πράξεις του ? και εμένα με ρώτησε .. δεν προσβληθηκα, εσύ όμως εισαι γνωστος σε εμένα και οχι μονο για τον τροπο που σχολιάζεις και φυσικα προσπαθείς να αποδομησεις με ερωτήσεις τύπου.. αν εχεις άποψη και επιχειρήματα πες τα,και αν αξιζει ο κόπος θα απαντηθούν.. 

 

Το πραγματικά περίεργο είναι ότι τα 5GHz σε όλους τους πυρήνες εδώ μέσα το είδα μόνο εγώ.. και δεν το λες και μικρο το screenshot,το αναφέρω ξανά για να θυμόμαστε από ξεκίνησε η συζήτηση και πως πάει να αποδομηθει τελικά..

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Είναι μαγκιά να τον πας 5GHz αλλά να βάλεις και την αντίστοιχη υδροψυξη μ@λακια ε ?

Τι να απαντήσω στον αχταρμά περασμένου έτους σε ένα νήμα που μιλάει για το αύριο ? Αν δεν τα εχεις λύσει μεχρι τωρα στο κεφάλι σου δεν μπορώ να κάνω κατι εγώ..

 

Απάντησα.. θα το κρίνουν οι υπόλοιποι εγώ δεν εχω άποψη που να μπορώ να διατυπώσω δημόσια για εμένα.

μόνο αυτή την ερώτηση έκανες.είναι και εκτός θέματος δεν είναι το βιογραφικό μου νήμα. ;)

Προσωπική επιθεση ειναι το αν συμβαδίζουν τα λεγομενα του καθενα με τις πράξεις του ? και εμένα με ρώτησε .. δεν προσβληθηκα, εσύ όμως εισαι γνωστος σε εμένα και οχι μονο για τον τροπο που σχολιάζεις και φυσικα προσπαθείς να αποδομησεις με ερωτήσεις τύπου.. αν εχεις άποψη και επιχειρήματα πες τα,και αν αξιζει ο κόπος θα απαντηθούν.. 

 

Το πραγματικά περίεργο είναι ότι τα 5GHz σε όλους τους πυρήνες εδώ μέσα το είδα μόνο εγώ.. και δεν το λες και μικρο το screenshot,το αναφέρω ξανά για να θυμόμαστε από ξεκίνησε η συζήτηση και πως πάει να αποδομηθει τελικά..

 

Και άλλη μία φορά, βρες μου έναν εδώ μέσα να μην τον έχει 5GHz, το νέο που είναι;

Εσύ οκ το θεωρείς νέο, θα μου πεις ο μέσος χρήστης δεν θέλει OC.

Αλλά....  Όσο δύσκολο είναι να κάνεις OC άλλο τόσο είναι να ανοίξεις το MCE.

Για την ψύξη δεν το συζητάμε, με μια custom είναι όλοι και όσοι δεν έχουν να τους πεις ότι οι επιδόσεις θέλουν θυσίες. Βέβαια μια αλήθεια είπες ότι θα ήθελες να είναι soldered αλλά καταλήξαμε στο δεν πειράζει (άλλωστε μπλε να είναι και ότι να είναι)

Τελικά όσοι δεν συμφωνούν μαζί σου άσχετα ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ AMD και απλά ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΟΙ είναι εχθροί.

Να είσαι καλά φίλε μου.

 

PS είμαι εκτός θέματος σε ένα θέμα που εκτροχιάστηκε και εδώ και δύο σελίδες διαβάσαμε τα πάντα για AMD σε μια διαμάχη που έχεις αρχίσει ουσιαστικά ΠΑΛΙ εσύ!!!

Δημιουργία εντυπώσεων λέγεται αυτό πολύ απλά.

 

 Όσα 5GHz θέλεις έχει εδώ, τόσο δύσκολο είναι ;)

Επεξ/σία από ~Palpatin~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...