Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Apple φέτος θα κυκλοφορήσει dual SIM εκδόσεις iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

απλά θα έπρεπε σαν χρήστης να κάνεις μια εγκατάσταση (ναι ξέρω, για κάποιους η εγκατάσταση είναι χρόνος / κόπος / χρήμα και άλλα χαζά)

Από την άλλη και το itunes μια απλή εγκατάσταση είναι αλλά πάλι για κάποιους είναι χρόνος/κόπος/χρήμα και άλλα χαζά.

 

19 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

To έχει καταφέρει εδώ και χρόνια, μην ανησυχείς. Με τόσο μικρό lineup προϊόντων βλέπεις την πλειοψηφία των ειδήσεων να την αφορούν. "Το iphone ... αυτό...", "το iphone ... εκείνο..." κλπ.Όσο και να με αφήνουν παγερά αδιάφορο τα προϊόντα της συλλήβδην, παραδέχομαι εδώ και χρόνια ότι στο marketing είναι αιθέρας.Απλά. Μακάρι να μπορούσα να προωθώ κι εγώ έτσι τη δουλειά μου. Και άσε τους άλλους με πιο τίμιες, vfm, mainstream κλπ προτάσεις να παιδεύονται για την επιβίωση...

Τα media καλώς ή κακώς ασχολούνται πάντα με το τι είναι πιο δημοφιλές. Ανάλογα βλέπουμε πολλές ειδήσεις και για την Samsung.

Όσο αναφορά για τους άλλους τους "τίμιους" που παλεύουν για επιβίωση, είδαμε τι έγινε σιγά σιγά και με την 1+. Μόλις καβάλησαν τον κάλαμο και έγιναν γνωστοί, οι τιμές σιγά σιγά πήραν την ανηφόρα... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

η τελευταία σου πρόταση αγαπητέ , απλά δηλώνει άγνοια 

και εγώ σου λέω ότι η samsung είχε παρόμοιες (ή έστω κάποιες) λειτουργίες πριν τα continuity της apple και χωρίς να πρέπει να έχεις απαραίτητα "τα mac σου και τα iphone σου" 

απλά θα έπρεπε σαν χρήστης να κάνεις μια εγκατάσταση (ναι ξέρω, για κάποιους η εγκατάσταση είναι χρόνος / κόπος / χρήμα και άλλα χαζά)

οπότε τις εξυπνάδες περί ονείρων άστες

Κάνεις λάθος, δώσε σύνδεσμο (να δουλεύει ε.. οχι τα ψέμματα της Samsung, έχω και Samsung δέν μιλάω στον αέρα, ξέρω...) Αυτό είναι το όνειρο αδερφέ συνφορουμίτη, ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σωστα, πάντα, για πάντα, κάτι που η Samsung δεν προσφέρει, η Samsung πουλάει ΜΟΔΑ, D&G, Armani κλπ που λέμε και αμα αγοράσεις ρολόι D&G θα καταλάβεις οτι αμα πας για κολύμπι μπένει μέσα νερό, άλλο μόδα, άλλο εργαλείο μην τα μπερδεύεις!

Και το μπαρδόν είμαι λάτρης και προσκομώ στο ανοιχτό λογισμικό αλλα το Android είναι γελοίο project, με χαμηλή ασφάλεια και κανένα σεβασμό στον χρήστη, πολύ κακό αν και το πιο επικύνδυνο κομμάτι του για τους χρήστες είναι το Play Store, μάλλον μπερδεψες οτι εδώ μιλάμε για σοβαρά εργαλεία και οχι για παιχνίδια, όλοι έχουμε ενα Android για παιχνίδι άλλα δεν κάνουμε δουλειά με αυτό, δεν βάζουμε πιστοτικές κάρτες και κωδικούς τράπεζας μέσα.. Κακό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Κάνεις λάθος, δώσε σύνδεσμο (να δουλεύει ε.. οχι τα ψέμματα της Samsung, έχω και Samsung δέν μιλάω στον αέρα, ξέρω...) Αυτό είναι το όνειρο αδερφέ συνφορουμίτη, ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σωστα, πάντα, για πάντα, κάτι που η Samsung δεν προσφέρει, η Samsung πουλάει ΜΟΔΑ, D&G, Armani κλπ που λέμε και αμα αγοράσεις ρολόι D&G θα καταλάβεις οτι αμα πας για κολύμπι μπένει μέσα νερό, άλλο μόδα, άλλο εργαλείο μην τα μπερδεύεις!

Και το μπαρδόν είμαι λάτρης και προσκομώ στο ανοιχτό λογισμικό αλλα το Android είναι γελοίο project, με χαμηλή ασφάλεια και κανένα σεβασμό στον χρήστη, πολύ κακό αν και το πιο επικύνδυνο κομμάτι του για τους χρήστες είναι το Play Store, μάλλον μπερδεψες οτι εδώ μιλάμε για σοβαρά εργαλεία και οχι για παιχνίδια, όλοι έχουμε ενα Android για παιχνίδι άλλα δεν κάνουμε δουλειά με αυτό, δεν βάζουμε πιστοτικές κάρτες και κωδικούς τράπεζας μέσα.. Κακό!

Καλά άραξε αδελφέ. Μια χαρά κάνεις την δουλειά σου με το Android. Αυτά που αναφέρεις υπάρχουν χρόνια είτε με το airdroid είτε με το sidesync. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Καλά άραξε αδελφέ. Μια χαρά κάνεις την δουλειά σου με το Android. Αυτά που αναφέρεις υπάρχουν χρόνια είτε με το airdroid είτε με το sidesync. 

Για κλήσεις μιλάμε, όχι Notifications & Φωτογραφίες, εκτός θέματος αδερφέ. Να πατάω στον υπολογιστή ενα τηλέφωνο και να μιλάω απο το κινητό οταν φορτίζει στο άλλο δωμάτιο, το κάνει το μπρίκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Για κλήσεις μιλάμε, όχι Notifications & Φωτογραφίες, εκτός θέματος αδερφέ. Να πατάω στον υπολογιστή ενα τηλέφωνο και να μιλάω απο το κινητό οταν φορτίζει στο άλλο δωμάτιο, το κάνει το μπρίκι;

Λέγεται Bluetooth και υπάρχει αρκετά χρόνια. Δεν χρειάζεται να κάνω redirect τις κλήσεις στο PC λες είμαστε στην δεκαετία του 90. 

Για πες. Έχω ένα μπρίκι iPad και θέλω να δω ένα αρχείο MKV. Τι να κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Για πες. Έχω ένα μπρίκι iPad και θέλω να δω ένα αρχείο MKV. Τι να κάνω; 

Κατεβάζεις το VLC ή ένα σωρό άλλα free apps και το βλέπεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Κάνεις λάθος, δώσε σύνδεσμο (να δουλεύει ε.. οχι τα ψέμματα της Samsung, έχω και Samsung δέν μιλάω στον αέρα, ξέρω...) Αυτό είναι το όνειρο αδερφέ συνφορουμίτη, ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σωστα, πάντα, για πάντα, κάτι που η Samsung δεν προσφέρει, η Samsung πουλάει ΜΟΔΑ, D&G, Armani κλπ που λέμε και αμα αγοράσεις ρολόι D&G θα καταλάβεις οτι αμα πας για κολύμπι μπένει μέσα νερό, άλλο μόδα, άλλο εργαλείο μην τα μπερδεύεις!

Και το μπαρδόν είμαι λάτρης και προσκομώ στο ανοιχτό λογισμικό αλλα το Android είναι γελοίο project, με χαμηλή ασφάλεια και κανένα σεβασμό στον χρήστη, πολύ κακό αν και το πιο επικύνδυνο κομμάτι του για τους χρήστες είναι το Play Store, μάλλον μπερδεψες οτι εδώ μιλάμε για σοβαρά εργαλεία και οχι για παιχνίδια, όλοι έχουμε ενα Android για παιχνίδι άλλα δεν κάνουμε δουλειά με αυτό, δεν βάζουμε πιστοτικές κάρτες και κωδικούς τράπεζας μέσα.. Κακό!

Κανεις λαθος μια χαρα ειναι και το android για ebanking, κωδικους κ.τ.λ. αρκει να προσεχεις για να εχεις οπως με ολα τα λογισμικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Κάνεις λάθος, δώσε σύνδεσμο (να δουλεύει ε.. οχι τα ψέμματα της Samsung, έχω και Samsung δέν μιλάω στον αέρα, ξέρω...) Αυτό είναι το όνειρο αδερφέ συνφορουμίτη, ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σωστα, πάντα, για πάντα, κάτι που η Samsung δεν προσφέρει, η Samsung πουλάει ΜΟΔΑ, D&G, Armani κλπ που λέμε και αμα αγοράσεις ρολόι D&G θα καταλάβεις οτι αμα πας για κολύμπι μπένει μέσα νερό, άλλο μόδα, άλλο εργαλείο μην τα μπερδεύεις!

Και το μπαρδόν είμαι λάτρης και προσκομώ στο ανοιχτό λογισμικό αλλα το Android είναι γελοίο project, με χαμηλή ασφάλεια και κανένα σεβασμό στον χρήστη, πολύ κακό αν και το πιο επικύνδυνο κομμάτι του για τους χρήστες είναι το Play Store, μάλλον μπερδεψες οτι εδώ μιλάμε για σοβαρά εργαλεία και οχι για παιχνίδια, όλοι έχουμε ενα Android για παιχνίδι άλλα δεν κάνουμε δουλειά με αυτό, δεν βάζουμε πιστοτικές κάρτες και κωδικούς τράπεζας μέσα.. Κακό!

Τώρα εσύ εχεις Samsung λες, με Knox, αλλά δεν αισθανεσαι ασφαλής να βάλεις την πιστωτική σου, ενώ στο iOS είσαι εντάξει :lol:

Μ αρέσει επισης που το χετε γυρίσει στο "ναι αλλά δουλεύει σωστά, ενώ τών άλλων όχι", προβλήματα που κλασικά συμβαίνουν σε εσάς, σ' έναν γνωστό, στην "μια κοπέλα απ το χωριό αλλα δεν την ξες".

 

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Από την άλλη και το itunes μια απλή εγκατάσταση είναι αλλά πάλι για κάποιους είναι χρόνος/κόπος/χρήμα και άλλα χαζά.

Δεν ξέρω βέβαια πως χρησιμοποιείται πλέον το itunes (υποθέτω δεν είναι τόσο απαραίτητο όσο παλιά) αλλά ατυχέστατο το παράδειγμα :) , δεν μίλησε κανείς για το πόσο καλό και εύκολο είναι το να τα έχεις όλα μαζί (ασχέτως κόστους και περιορισμών) 

αλλά και τι να κάνουμε , παλιά ήταν ένα καρκίνωμα το app 

3 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Κάνεις λάθος, δώσε σύνδεσμο (να δουλεύει ε.. οχι τα ψέμματα της Samsung, έχω και Samsung δέν μιλάω στον αέρα, ξέρω...) Αυτό είναι το όνειρο αδερφέ συνφορουμίτη, ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σωστα, πάντα, για πάντα, κάτι που η Samsung δεν προσφέρει, η Samsung πουλάει ΜΟΔΑ, D&G, Armani κλπ που λέμε και αμα αγοράσεις ρολόι D&G θα καταλάβεις οτι αμα πας για κολύμπι μπένει μέσα νερό, άλλο μόδα, άλλο εργαλείο μην τα μπερδεύεις!

Και το μπαρδόν είμαι λάτρης και προσκομώ στο ανοιχτό λογισμικό αλλα το Android είναι γελοίο project, με χαμηλή ασφάλεια και κανένα σεβασμό στον χρήστη, πολύ κακό αν και το πιο επικύνδυνο κομμάτι του για τους χρήστες είναι το Play Store, μάλλον μπερδεψες οτι εδώ μιλάμε για σοβαρά εργαλεία και οχι για παιχνίδια, όλοι έχουμε ενα Android για παιχνίδι άλλα δεν κάνουμε δουλειά με αυτό, δεν βάζουμε πιστοτικές κάρτες και κωδικούς τράπεζας μέσα.. Κακό!

sidesync , είτε λειτουργούσε είτε όχι , υπήρχε εδώ και καιρό , δεν στο φέρνω σαν παράδειγμα ότι είναι καλό κλπ στο φέρνω για απάντηση του κάνε όνειρα

προφανώς και με αυτά (και τον τρόπο) που γράφεις δεν έχει νόημα να το συνεχίσω , παίξε κανα παιχνίδι καλύτερα .... εμείς που έχουμε κάτι διαφορετικό (android , pc windows) ε τι να κάνουμε , μια ζωή στους ιους , στα φορμάτ και μες στην ανασφάλεια είμαστε :)

μη σου πω ότι παω σε μαγαζιά και σε φίλους που έχουν mac για να κάνω τραπεζικές συναλλαγές μέσω internet 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, *nenya* said:

Αγαπω τετοιες ειδησεις. 

Τα φανμποιζ jizz in their pants και οι υπολοιποι απλα φτιαχνουμε ποπκορν κ διαβαζουμε το θρεντ XD

Εγώ τα διαβάζω μετά τη δουλειά, όταν τρώω..! :-D :-D :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...