Προς το περιεχόμενο

Φόρος τιμής στο insomnia.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μάθει στη ζωή μου να είμαι ευγνώμων σε όσους με οποιοδήποτε τρόπο είχαν μια θετική επίδραση στη ζωή μου, ή μου έκαναν καποιο καλό, έστω και το παραμικρό.
Δεν τους ξεχνώ ποτέ, το έχω ως αρχή.
Και θέλω πάντα να λέω ένα εγκάρδιο ευχαριστώ.

Είμαι μέλος στο insomnia από τα μέσα της περασμένης δεκαετίας, παρά τα διάφορα nicknames που κατά καιρούς αναγκάστηκα να αλλάξω.
Μια μικρη ψηφιακη ζωη βρισκεται εδώ μεσα.
Καποια στιγμη καθισα και σκεφτηκα, συνειδητοποιησα, το ποσα θετικα μου εχει δωσει αυτο το φορουμ. Το forum αυτο καθ'εαυτο - ως ψηφιακή ύπαρξη, αλλά βασικότερο όλων, τα μέλη του.
Και μου βγηκε αβιαστα ο τιτλος του παροντος νηματος, ως συναισθημα ευγνωμοσύνης.
Αυτο δε σημαίνει βέβαια οτι δεν υπηρξαν και κακές στιγμές εδώ. Όπως και στην πραγματική κοινωνία, δημιουργουνται παρανοησεις, προστριβες κλπ.
Και πολλές φορές υπάρχουν 'επισημες' τακτικες οι οποίες δεν με βρίσκουν σύμφωνο, και σίγουρα και αρκετούς ακόμη.
Ωστοσο, για μενα τουλαχιστον, το ισοζυγιο παραμενει συντριπτικα θετικο.
Συμμετεχω ενεργα σε δεκαδες forums ελληνικά και ξένα.
Και μπορώ να πω, για Ελλάδα μιλώντας πάντα, ότι τούτο εδω το forum κάνει σοβαρή δουλειά.
Η ανταλλαγή απόψεων, η διάχυση χρήσιμων πληροφοριων, η καθοδηγηση, οι διατυπουμενες τεχνολογικες-και οχι μονο-εμπειριες, έχουν θετική συνεισφορά σε πολλούς.
Θετική επίδραση σε θέματα της ζωής, της καθημερινότητας, σε πολλά επίπεδα όχι κατ'ανάγκη τεχνολογικά.

Ανέκαθεν θεωρούσα τα forums μια απο τις χρησιμοτερες 'εφαρμογες' του internet.
Το insomnia ενσαρκώνει στο ελληνικό internet αυτή την χρησιμότητα, κυριολεκτικά σε μεγάλο βαθμό.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ λοπόν, στους συντελεστές του insomnia, και φυσικά σε όλους εσάς, τους χιλιάδες συμφορουμίτες.
Καλή συνέχεια, στο όμορφο ψηφιακό αλλά εν τέλει και πραγματικό ταξίδι της ζωής μας.

Επεξ/σία από mindreader
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...