Προς το περιεχόμενο

Λευκό πάτωμα-δάπεδο σε διαμέρισμα. Επιλογές;


sokratis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Ανακαινίζω ένα διαμέρισμα που αγόρασα πρόσφατα. Καλώς η κακώς έπρεπε να ξυλωθει όλο το πάτωμα που υπήρχε (ξύλο) στο σαλόνι μου το οποίο ήταν περίπου 7 εκατοστά ύψος. Για Γεμισμα λοιπόν μετά από προτροπή πολλών επέλεξα τσιμέντο και περλομπετον για να μην βάλω πολύ βάρος την πλακα το οποίο αγόρασα και από πάνω ήθελα να περάσω πατητη τσιμεντοκονια λευκού χρώματος για την οποία έμαθα πρόσφατα ότι δεν κάνει να περαστεί πάνω από το περλομπετόν γιατί μπορεί να ραγίσει. Το θέμα είναι ότι θέλω λευκό δάπεδο και σιχαίνομαι πλακάκια. Τι λύση μπορείτε να μου προτείνεται για ένα λευκό τελείως δάπεδο χωρίς αρμους, σχέδια κλπ;;; Κάποια ιδέα; Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη οποιαδήποτε βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και να συμπληρώσω ότι τα χεις κάνει λίγο ανάποδα, το γέμισμα γίνεται βάση του υλικού που θα χρησιμοποιήσεις για πάτωμα, και αυτό γιατί άλλο ύψος έχει το μάρμαρο, άλλο το πλακάκι , άλλο το laminate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

...και να συμπληρώσω ότι τα χεις κάνει λίγο ανάποδα, το γέμισμα γίνεται βάση του υλικού που θα χρησιμοποιήσεις για πάτωμα, και αυτό γιατί άλλο ύψος έχει το μάρμαρο, άλλο το πλακάκι , άλλο το laminate.

Δεν έχω κάνει ακόμα το γέμισμα αλλά έχω αγοράσει τα υλικά αλλά επειδή το γνωρίζω αυτό γι αυτό ψάχνω πρώτα να δω τι υλικό θα χρηαιμοποιησω.

8 ώρες πριν, Thulogur είπε

Το λευκό ξύλινο πάτωμα το εχεις αποκλείσει τελείως ;

white-floors-feature.jpg

Δυστυχώς όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τελείως λευκό λαμινειτ όλα θα έχουν είτε νερά είτε θα φαίνονται πιο μπεζ

10 ώρες πριν, papoys1 είπε

Λευκό μωσαϊκό αλλά θα πρέπει να βρεις τον κατάλληλο μάστορα  και σπανίζουν γιατί το έχουν εγκαταλείψει λόγω ακριβού κόστους.

Λόγο κόστους το αποκλείω και αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εποξειδικό,Πολυουρεθανικό.

Υπαρχουν γερμανικα λαμινετ με 10 20χρονια εγγυηση (s3 σκλητοτητα)15-20ε τ.μ. με τοποθετηση

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...