Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Messenger (μεσω Fb)


marsalo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ.  

Πριν λιγες μέρες παρατήρησα οτι κάποιες από τις επαφές μου στο Fb messenger δεν εμφανίζουν την ένδειξη πχ "ενεργός πριν 10 λεπτά" (active 10 min ago), ενω πριν την εμφανιζαν. Το περιεργο ειναι οτι οταν οι συγκεκριμενες επαφές ειναι ονλαιν εμφανίζεται η ένδειξη "ενεργός τώρα". Οταν δεν ειναι ονλαιν, η ένδειξη υπαρχει για ενα δυο λεπτά και μετα εξαφανίζεται,  δηλαδή κατω από το όνομα δεν υπάρχει καμια χρονοενδειξη για το πότε υπηρξε ο χρήστης ενεργός. Αν συνέβαινε σε μια επαφη θα ελεγα οτι με μπλοκαρε ισως. Αλλά συμβαίνει σε πολλές. Ειναι bug του messenger; Τι μπορεί να φταιει;

Επεξ/σία από marsalo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, αν δεν κάνω λάθος και παρακαλώ όποιος ξέρει να με διορθώσει, νομίζω ότι πας στο messenger στην εικονίτσα(φωτό προφίλ σου πάνω δεξιά), την πατάς και κάπου εκεί στις επιλογές λέει διαθεσιμότητα, πατάς εκεί και επιλέγεις όχι... Μετά νομίζω και να είσαι μέσα δεν φαίνεσαι ονλαιν ούτε η ένδειξη ενεργός πριν τάδε ώρα μέσα , εκτός αν ανοίξεις το τσατ και φαίνεσαι με πράσινο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω. Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά δεν θέλω να ενεργοποιησω/απενεργοποιησω το 'ενεργός τωρα' στο δικο μου προφιλ. Το προβλημα είναι σε καποιες απο τις επαφές μου, οχι σε όλες,  αλλά σε αρκετές. Δηλαδη οταν είναι ονλαιν, ανάβει το πρασινο κουμπάκι διπλα απο τη φωτογραφία τους και γράφει 'ενεργος τωρα' κατω απο το ονομα τους. Όταν βγαινουν απο την εφαρμογή,  κατω απο το ονομα τους θα επρεπε να λεει 'ενεργος πριν χ λεπτά /ώρες ' κλπ, όπως συμβαινει σε όλες τις επαφές. Αυτο δε συμβαίνει πλεον. Παλαιότερα δεν υπηρχε αυτο το προβλημα. Αν ειχαν οι συγκεκριμενες επαφες απενεργοποιημενη την επιλογη της 'διαθεσιμοτητας', δεν θα φαινονταν καθολου ενεργες. Τωρα φαίνονται πότε είναι ενεργές,  αλλα η χρονοενδειξη για το πότε μπηκαν τελευταία φορα στο fb ή το messenger δεν λειτουργει. Γι αυτο ρωταω αν ειναι προβλημα του messenger και πώς μπορει να λυθεί, γιατι το πρόβλημα συνεχιζει να υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν βρήκες λύση μ’ αυτό το θέμα; Εδώ και μία εβδομάδα έχω το ίδιο πρόβλημα

Στις 7/5/2018 στις 11:57 ΜΜ, marsalo είπε

Χαιρετω. Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά δεν θέλω να ενεργοποιησω/απενεργοποιησω το 'ενεργός τωρα' στο δικο μου προφιλ. Το προβλημα είναι σε καποιες απο τις επαφές μου, οχι σε όλες,  αλλά σε αρκετές. Δηλαδη οταν είναι ονλαιν, ανάβει το πρασινο κουμπάκι διπλα απο τη φωτογραφία τους και γράφει 'ενεργος τωρα' κατω απο το ονομα τους. Όταν βγαινουν απο την εφαρμογή,  κατω απο το ονομα τους θα επρεπε να λεει 'ενεργος πριν χ λεπτά /ώρες ' κλπ, όπως συμβαινει σε όλες τις επαφές. Αυτο δε συμβαίνει πλεον. Παλαιότερα δεν υπηρχε αυτο το προβλημα. Αν ειχαν οι συγκεκριμενες επαφες απενεργοποιημενη την επιλογη της 'διαθεσιμοτητας', δεν θα φαινονταν καθολου ενεργες. Τωρα φαίνονται πότε είναι ενεργές,  αλλα η χρονοενδειξη για το πότε μπηκαν τελευταία φορα στο fb ή το messenger δεν λειτουργει. Γι αυτο ρωταω αν ειναι προβλημα του messenger και πώς μπορει να λυθεί, γιατι το πρόβλημα συνεχιζει να υπαρχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 3/9/2018 στις 12:16 ΜΜ, marsalo είπε

Γεια χαρα. Δεν εχω βρει λυση ακομη. Το προβλημα συνεχίζει να υπάρχει. Ενδεχομένως να ειναι bug του messenger...

Καλησπέρα, μήπως βρήκες την λύση σε αυτό το θέμα που έιχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2020 στις 11:39 ΠΜ, Rafail69 είπε

Καλησπέρα, μήπως βρήκες την λύση σε αυτό το θέμα που έιχες?

Σε εμένα έγραφε "ενεργός πρίν από" και τίποτα άλλο.

Εψαχνα στις ρυθμίσεις κλπ χωρίς να βγάλω άκρη.Τελικά η λύση ήταν πολύ απλή.Απλώς γύρισα το κινητό σε οριζόντια θέση και έγραφε "ενεργός πρίν απο τάδε λεπτά".Δηλαδή κάτι πολύ απλό που θα έπρεπε να το δείχνει και σε κάθετη θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σεέμένα υπάρχει μια συγκεκριμένη επαφή στο messenger που αργει να παραει τα μυνηματα (ακόμα και ώρες) και αργουν να μου έρθουν απο τη συγκεκριμένη επαφή και πολλές φορές δε βλέπω ποτε ήταν ενεργός ο άλλος όπως επίσης και ό άλλος δε βλέπει. Μέ όλες τις υπόλοιπες επαφές δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε ό άλλος. Έχουμε κάνει απεγκαταστάσεις αναβαθμήσεις αλλα τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

μια επαφή στο messenger πλέον επάνω διπλα στην φωτογραφία απλά αναγράφεται το όνομα και όχι η πράσινη ένδειξη ή πριν πόση ώρα ήταν ενεργή. Με αυτο το ατομο μιλαω καθε μερα αλλα δεν μου δειχνει αν ειναι ενεργος ή ποση ωρα πριν ηταν. Δεν εχει πατησει ουτε αυτος ουτε εγω τιποτα απο τις ρυθμισεις. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/12/2020 στις 6:02 ΜΜ, plousia είπε

μια επαφή στο messenger πλέον επάνω διπλα στην φωτογραφία απλά αναγράφεται το όνομα και όχι η πράσινη ένδειξη ή πριν πόση ώρα ήταν ενεργή. Με αυτο το ατομο μιλαω καθε μερα αλλα δεν μου δειχνει αν ειναι ενεργος ή ποση ωρα πριν ηταν. Δεν εχει πατησει ουτε αυτος ουτε εγω τιποτα απο τις ρυθμισεις. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω;;

 

Στις 13/11/2020 στις 11:00 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Σε εμένα έγραφε "ενεργός πρίν από" και τίποτα άλλο.

Εψαχνα στις ρυθμίσεις κλπ χωρίς να βγάλω άκρη.Τελικά η λύση ήταν πολύ απλή.Απλώς γύρισα το κινητό σε οριζόντια θέση και έγραφε "ενεργός πρίν απο τάδε λεπτά".Δηλαδή κάτι πολύ απλό που θα έπρεπε να το δείχνει και σε κάθετη θέση.

Δες το και κάνε μου παράθεση αν όντως είναι αυτή η λύση.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 12:38 ΠΜ, john5757 είπε

σεέμένα υπάρχει μια συγκεκριμένη επαφή στο messenger που αργει να παραει τα μυνηματα (ακόμα και ώρες) και αργουν να μου έρθουν απο τη συγκεκριμένη επαφή και πολλές φορές δε βλέπω ποτε ήταν ενεργός ο άλλος όπως επίσης και ό άλλος δε βλέπει.

κάποιος απ' τους 2 έχει το messenger lite μήπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2020 στις 1:29 ΠΜ, AntiCambeR είπε

 

Δες το και κάνε μου παράθεση αν όντως είναι αυτή η λύση.

Δυστυχώς οχι δεν ειναι αυτο.. δεν μου δειχνει καν αν ειναι ενεργος ούτε το πράσινο κυκλακι στη φωτογραφια του..εχω ψαξει τα παντα απο ρυθμισεις μα δεν εχω βρει τιποτα που να φταιει.Ειναι σαν να εχω απενεργοποιησει την ενεργη κατασταση αλλα δε το έχω κανει ουτε εγω ουτε αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...