Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη για δουλειά


Giorgosjordan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Ολόκληρη επιστήμη δηλαδή για να διπλώνεις ρούχα με 430 ευρώ ( ή 480 αν είσαι άνω των 25 ) .

Ε αν του έρθουν 50 άτομα γιατί να μην πάρει αυτόν που το θέλει πιο πολύ και έχει σκεφτεί πως θα κάνει και τη δουλειά του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά λεφτά ευτυχώς δεν δούλεψα ποτέ για τόσα και όταν μου είπαν τόσα ή παραπλήσια τους είπα ”Α καταλαβα καλή τύχη στο να βρείτε άτομο” και έφυγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Τραγικά λεφτά ευτυχώς δεν δούλεψα ποτέ για τόσα και όταν μου είπαν τόσα ή παραπλήσια τους είπα ”Α καταλαβα καλή τύχη στο να βρείτε άτομο” και έφυγα.

Καλά έκανες αλλά να ξέρεις πως στη θέση σου θα βρεθούν 100 απελπισμένοι/θύματα και θα κάνουν και κωλοτούμπες.

Θα πεταχτεί κάποιος και θα πει '' Μα δεν ξέρεις τι ανάγκες έχει το κάθε σπίτι'' και εγώ θα απαντήσω '' Με 300 ευρώ να είσαι σίγουρος πως θα τις καλύψεις όλες και θα έχεις και λεφτά στην μπάντα για ταξίδια/ρούχα/εξόδους κτλπ''

 

Το κακό δεν είναι πως κάποιοι θα δεχτούν να πάνε με τέτοια λεφτά. Το κακό είναι πως θα κάτσουν να κάνουν και απλήρωτες υπερωρίες, θα ανέχονται τις βρισιές/πίεση του ''αφεντικού και μπορεί να δίνουν και εμάς τους υπολοίπους που θα κάνουμε τη δουλειά όσο πιο αργά και πρόχειρα γίνεται λόγω της κακοπληρωμής.

1 ώρα πριν, Lelouch είπε

Ε αν του έρθουν 50 άτομα γιατί να μην πάρει αυτόν που το θέλει πιο πολύ και έχει σκεφτεί πως θα κάνει και τη δουλειά του;

Και 500 να πάνε στο τέλος θα πάρει τον γνωστό του. Και κάτσε εσύ και κάνε ζογκλερικά στη συνέντευξη και μετά να αναρωτιέσαι '' Μα γιατί δεν με πήρε; Αφού έκανα 10 μπάνια πριν πάω, φόρεσα καλά ρούχα, είχα χαμόγελο, έδειξα αυτοπεποίθηση και αφοσίωση κτλπ. Μάλλον έκανα λάθος που αντί για καλημέρα είπα γεια σας, για αυτό δεν με προσέλαβε''.

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Και 500 να πάνε στο τέλος θα πάρει τον γνωστό του. Και κάτσε εσύ και κάνε ζογκλερικά στη συνέντευξη και μετά να αναρωτιέσαι '' Μα γιατί δεν με πήρε; Αφού έκανα 10 μπάνια πριν πάω, φόρεσα καλά ρούχα, είχα χαμόγελο, έδειξα αυτοπεποίθηση και αφοσίωση κτλπ. Μάλλον έκανα λάθος που αντί για καλημέρα είπα γεια σας, για αυτό δεν με προσέλαβε''.

Ισχυει πολλες εταιριες και διαφορες επιχειρήσεις εβαζα "αναγκαστικα" λογικα αγγελιες, για να δειχνουν κινητικοτητα και να κανουν χαρη στις εφημεριδες αγγελιων και τα site( αλλιως δεν μπορουσαν να εκτυπωσουν κενη φυλλαδα) ειδικα το 2011-2015 που θυμαμαι να πηγα στις περισσοτερες συνεντευξεις στην ζωη μου.

Εχω παει επισης σε συνεντευξεις (μια-δυο)και τους εφερα εγω σε δυσκολη θεση, εξαλλου ηξερα τα λεφτα λιγα περιμεναν αλλοι 15 που ειχαν περασει την πρωτη φαση κτλπ.

Τους τρολαρα ασχημα και με κακια. Ειδικα μια θυμαμαι πρεπει να πηρε ηρεμιστικα μετα, ειχε κοκκινησει.

Βεβαια ημουν σε dark side τοτε, εκανα διαφορα κακα στην ζωη μου αλλα και "καλα" σε τετοιους τυπους-ψευτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, αν είσαι 25 και κάτω, όμορφος, απελπισμένος και επαρκώς φυσιολογικός (δλδ όχι υπερβολικά ντροπαλός, υπερβολικά περίεργα ντυμένος για τα γούστα τους και λίγο να σου κόβει) θα σε πάρουν. Γενικά αυτές οι εταιρείες δεν ψάχνουν άτομα να κάνουν καριέρα στον χώρο των πωλήσεων. Αυτό που ψάχνουν είναι νεαρά άτομα που έχουν ανάγκη και τα 300 ευρώ, χωρίς υποχρεώσεις, που θα δεν πουν όχι σε οτι παράολογο ζητήσουν και είναι εμφανίσιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Και 500 να πάνε στο τέλος θα πάρει τον γνωστό του. Και κάτσε εσύ και κάνε ζογκλερικά στη συνέντευξη και μετά να αναρωτιέσαι '' Μα γιατί δεν με πήρε; Αφού έκανα 10 μπάνια πριν πάω, φόρεσα καλά ρούχα, είχα χαμόγελο, έδειξα αυτοπεποίθηση και αφοσίωση κτλπ. Μάλλον έκανα λάθος που αντί για καλημέρα είπα γεια σας, για αυτό δεν με προσέλαβε''.

Αν είναι να πάρει τον γνωστό του ούτε καν θα έβγαζε αγγελία και φυσικά δε θα ρωτούσε τόσα πολλά. Συνήθως όταν βγάζουν αγγελίες είναι επειδή δεν έχουν κάποιον γνωστό και θέλουν άλλο άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Lelouch είπε

Αν είναι να πάρει τον γνωστό του ούτε καν θα έβγαζε αγγελία και φυσικά δε θα ρωτούσε τόσα πολλά. Συνήθως όταν βγάζουν αγγελίες είναι επειδή δεν έχουν κάποιον γνωστό και θέλουν άλλο άτομο.

Ή απλά έχουν ένα τμήμα HR που κάπως θα πρέπει να δικαιολογήσει την ύπαρξή του...

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ή απλά έχουν ένα τμήμα HR που κάπως θα πρέπει να δικαιολογήσει την ύπαρξή του...

Σωστο και αυτό ξέχασα να αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...