Προς το περιεχόμενο

Στο «φως» οι κανόνες που το Facebook αποσύρει περιεχόμενο ως μη επιτρεπτό


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Ρητορική μίσους", "Ρατσίστες", "Αντιρατσιστικός νόμος" η κοινωνία μας σε λίγες λέξεις.

Και κάποιοι που θέλουν να κάνουν μπανιστήρι και δεν τους αφήνουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

 

26 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

1ον, δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάω. Αναφέρομαι σε δεκάδες videos που έχουν διαγραφεί από ομάδες με ΤΕΧΝΙΚΕΣ θηλασμού, δηλαδή πως να κρατάει η μανούλα το μωρό, πως να το βοηθήσει να πιάνει το στήθος, κλπ. Δεν αναφέρομαι σε groups προώθησης του δημόσιου θηλασμού

2ον, Αν ΠΡΟΚΑΛΕΙ μια μητέρα που ΤΑΪΖΕΙ το παιδί της, ανώμαλος είναι αυτός που κάνει μπανιστήρι κι όχι η μανούλα. Οπότε εσύ λες, να σου απαγορεύσω να προκαλείς, αντί να αντιμετωπίσω τον ανώμαλο.

Δίκαιο.

Επίσης θα σου απαγορέψω να αγοράζεις ακριβή τηλεόραση, κοσμήματα, αυτοκίνητο, ώστε να μην ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ τον κλέφτη να σε κλέψει και να υπάρχει πιθανότητα να σε σκοτώσει στην προσπάθεια.

 

Για το 1ο sorry δεν ήξερα, και όπως είπα και πριν δεν με αφορά καν το θέμα. 

Για το 2ο, προφανώς και ανώμαλος είναι αυτός που κάνει μπανιστήρι. Εγώ δεν είπα να απαγορευτεί (δεν αναφέρθηκε ποτέ αυτή η λέξη), είπα όμως ότι αν μια μητέρα ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ να θηλάζει ελεύθερα σε δημόσιο χώρο, θα πρέπει να διαχειριστεί τον ανώμαλο. Ξαναλέω, ΕΚΕΙΝΗ θα τον διαχειριστεί, όχι εγώ φίλε.

Δεν μου απαγορεύεις να αγοράσω ακριβή τηλεόραση για να μην μου την κλέψουν. Αλλά το να έχω ακριβή τηλεόραση, ακριβό λάπτοπ και 1.500 € να αράζουν στο τραπέζι του σαλονιου  ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ με ΑΝΟΙΚΤΑ ΠΑΤΖΟΥΡΙΑ, καταλαβαίνεις ότι προκαλώ έτσι? Πες μου λοιπόν στο fail παράδειγμά σου ότι δεν προκαλώ, να τινάξεις την λογική στον αέρα...

16 λεπτά πριν, YMIB είπε

Είναι διαφορετικό πράγμα η πολυφωνία, η κριτική σε διάφορα θέματα και διαφορετικό το να αποκαλείς ''π...ες'' τους ομοφυλόφιλους ή να μιλάς για ''κωλό-εθνικότητες'' ή ό,τι άλλο. Κανένας δεν πρόκειται να σε πειράξει αν ασκείς κριτική στον Τσίπρα ή τον Σαμαρά ή όποιον άλλο, ούτε η πολιτική ορθότητα του facebook. Αν αποκαλείς τον Αντετοκούμπο  -ή όποιον άλλο άσημο-''πίθηκο'', τότε δεν έχεις θέση στη κοινωνία των Ανθρώπων. Γι' αυτούς τους λόγους λοιπόν είναι αστείο να επικαλούνται ορισμένοι την ελευθερία του λόγου. Θα μου πεις και η ίδια η ελληνική δικαιοσύνη με την πρόσφατη αθώωση του κήρυκα του μίσους, ο οποίος έχει θεσμικό ρόλο, κωφεύει. 

Η γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να τιμωρείται ακριβώς το ίδιο το να πεις κάποιον π**στη είτε είναι ετερόφυλος είτε είναι ομοφυλόφιλος. 
Δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί πρακτικά κάποιος να ανοίξει το παράθυρο του αυτοκινήτου και να με πει π**στη και να είναι όλα κομπλέ, μόνο και μόνο επειδή εγώ  έτυχε να είμαι ετερόφυλος. 

Γενικά η ελευθερία του λόγου μπάζει από παντού δυστυχώς...

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, polaki είπε

Για το 1ο sorry δεν ήξερα, και όπως είπα και πριν δεν με αφορά καν το θέμα. 

Για το 2ο, προφανώς και ανώμαλος είναι αυτός που κάνει μπανιστήρι. Εγώ δεν είπα να απαγορευτεί (δεν αναφέρθηκε ποτέ αυτή η λέξη), είπα όμως ότι αν μια μητέρα ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ να θηλάζει ελεύθερα σε δημόσιο χώρο, θα πρέπει να διαχειριστεί τον ανώμαλο. Ξαναλέω, ΕΚΕΙΝΗ θα τον διαχειριστεί, όχι εγώ φίλε.

Δεν μου απαγορεύεις να αγοράσω ακριβή τηλεόραση για να μην μου την κλέψουν. Αλλά το να έχω ακριβή τηλεόραση, ακριβό λάπτοπ και 1.500 € να αράζουν στο τραπέζι του σαλονιου  ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ με ΑΝΟΙΚΤΑ ΠΑΤΖΟΥΡΙΑ, καταλαβαίνεις ότι προκαλώ έτσι? Πες μου λοιπόν στο fail παράδειγμά σου ότι δεν προκαλώ, να τινάξεις την λογική στον αέρα...

Η γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να τιμωρείται ακριβώς το ίδιο το να πεις κάποιον π**στη είτε είναι ετερόφυλος είτε είναι ομοφυλόφιλος. 
Δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί πρακτικά κάποιος να ανοίξει το παράθυρο του αυτοκινήτου και να με πει π**στη και να είναι όλα κομπλέ, μόνο και μόνο επειδή εγώ  έτυχε να είμαι ετερόφυλος. 

Γενικά η ελευθερία του λόγου μπάζει από παντού δυστυχώς...

Δεν μπάζει καθόλου, απλώς ορισμένοι δεν έχετε συναίσθηση του context. Τώρα αν θέλουμε να παίζουμε με τις λέξεις και να αποφεύγουμε την ουσία είναι άλλο θέμα.

Επεξ/σία από YMIB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Συντηρητικό;;;; Τα videos με οδηγίες πως να θηλάσει μια μανούλα το μωρό της;

Το τραγικό ξέρεις πιο είναι;Οτι αν σου πώ την άποψη μου για τις καγκουρομανούλες και την κάθε βλαμμένη που πετάει τα μαστάρια της έξω θηλάζωντας 5χρονα σε πλατείες ο moderator θα μου διαγράψει το σχόλιο!!!

Το ενδεχόμενο να πάρει κάποια πληροφορίες απο έναν γιατρό σχετικά με τον θηλασμό ή όποιο άλλο ιατρικό θέμα και να μην μ@λακίζετε στο fb παίζει;;;Μπάααα....

Επεξ/σία από blackraven
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, YMIB είπε

Δεν μπάζει καθόλου, απλώς ορισμένοι δεν έχετε συναίσθηση του context. Τώρα αν θέλουμε να παίζουμε με τις λέξεις και να αποφεύγουμε την ουσία είναι άλλο θέμα.

Πρέπει ή όχι να τιμωρείται το ίδιο αυτός που εκφράζεται έτσι στο παράδειγμα που ανέφερα παραπάνω. 

Αν πρέπει, αφού αυτό δεν συμβαίνει, σημαίνει αμέσως ότι η ελευθερία του λόγου ΜΠΑΖΕΙ. Τέλος. 
Αν ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ, εξήγησέ μου το ΓΙΑΤΙ κατά τη γνώμη σου δεν πρέπει να τιμωρείται το ίδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φασαρία για το τίποτε. Δεν με ενδιαφέρει τι σύστημα και τι κανονισμούς χρησιμοποιεί το fb για να μπανάρει ή να εγκρίνει περιεχόμενο.

Ως άτομο σηκώνω αραιά και που κάποιες φωτογραφίες οι οποίες είναι ουδέτερου περιεχομένου θα έλεγα. Οτιδήποτε με "κουράζει" να διαβάζω από άλλους από κάποιο σημείο και μετά με οδηγεί να απενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις από αυτό το άτομο.

Ο καθένας ας συνεχίσει να ποστάρει οτι θέλει αλλά και να γκρινιάζει όσο θέλει για το fb, εγώ παίρνω τα μέτρα μου και φροντίζω εξατομικευμένα να έχω την ησυχία μου χωρίς να χρειαστεί να σβήσω το account.

Το οτι θα υπήρχε κακοδιαχείριση και θέμα προσωπικών δεδομένων ήτανε αυτονόητο από την στιγμή που ο καθένας σήκωνε οτι θέλει μέσα στους servers και τα συστήματα μιας εταιρεία με δισεκατομμύρια προφίλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι κάποτε, λέγανε κάτι πολύ ενθουσιώδεις τύποι "Το internet είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει. Το internet δεν έχει καμία σχέση με την τηλεόραση. Το internet θα μας ανοίξει τα μάτια. Ποια τηλεόραση, η τηλεόραση είναι κατευθυνόμενη και έχει 4 κανάλια όλα κι όλα που σου δείχνουν ότι αυτοί θέλουν". Και κάτι περίεργοι να λέμε "Ρε παιδιά ηρεμήστε, και το internet ελεγχόμενο είναι και σιγά σιγά θα γίνει ακόμα πιο πολύ".

Και να 'μαστε στο 2000 και κάτι, να ελέγχει η google και το facebook τις εκλογές της Αμερικής και το τι θα πούμε ή δε θα πούμε και να λέμε "Ο Πρετεντέρης είναι σκυλί, το google είναι αντικειμενικό".

Να 'μαστε στο 2000 και κάτι, να βλέπουμε στο twitch κοπρόσκυλα και βυζιτούδες να παίζουν παιχνίδια και να βγάζουν λεφτά και να λέμε "Ο Μποτρίνι κι η Μενεγάκη είναι υποκουλτούρα, ο Shroud κι η STPeach είναι μάγκες".

Να που τώρα το youtube μας λέει τι να δούμε κάθε μέρα αλλά να λέμε "Ποια τηλεόραση ρε μάνα, η τηλεόραση είναι Top Down. Ξύπνα!"

Κι εμείς ακόμα να ψάχνουμε, τι είναι η λευθερία του λόγου, η ελευθερία της βούλησης και το πολιτικά ορθό.

Η τεχνολογία προχωράει και καλά κάνει. Είναι ένα πολύ ισχυρό μέσο για τον άνθρωπο. Η τεχνολογία όμως δεν αλλάζει την κοινωνία μάγκες, εμείς την αλλάζουμε. Τι δηλαδή, πριν ανακαλυφθεί ο υπολογιστής δεν έκανε επιστήμη ο άνθρωπος; Πριν ανακαλυφθει το στυλό, δε γράφαμε ιστορία; Πριν ανακαλυφθεί το AK-47 δεν κάναμε πολέμους; Πριν το Internet δεν γινόντουσαν επαναστάσεις;

Και για να μην παρεξηγηθώ, αυτά από εναν 26χρονο, όχι από έναν "κολλημένο" 50άρη.

Επεξ/σία από Hommer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, polaki είπε

Δεν πιστεύω στην ελευθερία του λόγου σε καμία της μορφή, πολύ απλά γιατί δεν υπάρχει τρόπος να ελεγχθούν οι αντιδράσεις γύρω από αυτό. 

Πιστεύω ΕΝΤΟΝΑ ότι ο κόσμος θα λειτουργούσε πολύ καλύτερα αν υπήρχαν ξεκάθαροι κανόνες για το τί είναι αποδεκτό και ΠΟΥ, γιατί πλέον έχουμε ξεφύγει και κυνηγάμε φαντάσματα στο παραμικό. 

Υπό αυτό το πρίσμα, πολύ καλά κάνει και φιλτράρει η κάθε πλατφόρμα ότι πιστεύει ότι μπορεί υπό συνθήκες να προκαλέσει αλυσιδωτες αντιδράσεις στα μέλη της κοινότητας της πχ hate speech κλπ. Για τον φίλο που είπε ότι σβήνεται το σχόλιο του για κάποιο σοβαρό θέμα, αν όντως σου έχει συμβεί αυτό, τότε κατά 99% ο τρόπος που εξέφρασες την άποψη σου (και όχι το περιεχόμενο της) θα ήταν μη αποδεκτός. Αν κρίνανε ότι πρόσβαλες ή ότι μπορεί να δημιουργούσες αλυσιδωτες αντιδράσεις, προσωπική μου άποψη είναι ότι καλά έκαναν και το φίλτραραν. 

Από κει και πέρα θεωρώ ότι μπορεί ο καθένας στο σπίτι του να φωνάξει 5 φίλους του και να μιλήσει για ότι γουστάρει με όποιον τρόπο γουστάρει. Αυτό δεν το θεωρώ ούτε κατακριταίο, ούτε ρατσιστικό (με την έννοια του ότι πρέπει να τιμωρηθείς με τον αντιρατσιστικό νόμο κλπ) ούτε τίποτα. Αν με έχεις καλέσει στο σπίτι σου, δηλαδή σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΟΥ ΧΩΡΟ, και εμένα δεν μου αρέσει αυτό που ακούω, έχω την ελευθερία να σηκωθώ και να φύγω και να επιλέξω να μην ξανακάνω παρέα μαζί σου. 

Σε ΔΗΜΟΣΙΟ χώρο όμως, ναι δεν θέλω να σε ακούω να μιλάς ρατσιστικά.

Τα videos που λες δεν προωθούν τον θηλασμό, αλλά τον ΔΗΜΟΣΙΟ θηλασμό. Δικαίωμα τους (αν υπάρχει, δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αφού δεν με ενοχλεί προσωπικά) να θηλάζουν, αλλά ας βρουν μετά οι ίδιες τρόπο να απομακρύνουν έναν ανώμαλο που ενδεχομένως να κοιτάει σα λιγούρης το βυζόμπαλο που ξεπετάχτηκε. 

Καλώς ή κακώς, κάποια πράγματα ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ομάδες ατόμων με κάποιου είδους ιδιαιτερότητα (πχ ανωμαλία, για να μιλάμε στα ίσα). Αν δεν θέλει κάποιος να προκαλεί, πρέπει να δει πως θα το διαχειριστεί το θέμα... Γιατί στον ανώμαλο ματάκια, το να πας να του πεις "Αχ μη με κοιτάς καλέ ανώμαλε", δε νομίζω να πιάσει και πολύ...

μα το όλο concept της ελευθερίας του λόγου είναι ότι ΔΕΝ μπορείς να ελέγχεις το τι λέγεται και τις αντιδράσεις...... και στο κατω κατω ποιος θα αποφασίζει τι είναι επιτρεπτό και τι όχι? και που θα σταματήσει ο έλεγχος? και θα καταδικαζεται κάποιος για αυτά που πιστεύει ή αυτα που λέει? κάπως έτσι ξεκινούν τα ακραία καθεστώτα.

 

προτείνω να γκουγκλαρεις λίγο  j b peterson.

Επεξ/σία από billiboo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zaytsev είπε

Τα σχόλια να διαγράφονται... Οι ομάδες; Γιατί είναι ότι τους βολεύει.

https://www.facebook.com/antigreece/

Στην τύχη, θα βρεις χιλιάδες "αντι" για ότι υπάρχει.

offtopic: Εγώ πάντως του τράβηξα μία αναφορά του τύπου, έτσι και αλλιώς η σελίδα του έρχεται σε αντίθεση με τους όρους χρήσης,εάν βλέπεις κάτι τετοιους αντί να πέσεις στο επίπεδό τους report και block.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό το fb. Καλά τα έλεγε ο παλιόγερος της Amazon Μπέζος ή πως τον λενε: ότι ειναι δικτατορία το fb και τον κραζανε. Σαπιδι έχει καταντήσει, αφήνει νεκρά πτώματα από τζιχαντιστες, φολιασμενα κατοικίδια αλλά αμα κάνει καμία topless μπάνιο σε παραλία το κατεβάζει λες και είμαστε αραβικά εμιράτα και έχουμε Σαρία.

Τωρα το παίζει φιλελε; 

31 λεπτά πριν, cpc464 είπε

offtopic: Εγώ πάντως του τράβηξα μία αναφορά του τύπου, έτσι και αλλιώς η σελίδα του έρχεται σε αντίθεση με τους όρους χρήσης,εάν βλέπεις κάτι τετοιους αντί να πέσεις στο επίπεδό τους report και block.

Τα έβαζα εγώ πριν 3 χρόνια εδώ με απάντηση (jpeg)από fb moderators: δεν παραβιάζει τους όρους χρήσης σελίδες τύπου τσιφσα Greece, f@ck .......... Greece, .......F@ck Greece κτλπ

Δεν ασχολούνται μόνο με καμία Χιλαρυ που δεν βγήκε, κανένα Ρώσο χάκερ σοβιετικό και τίποτα τέτοια αφού τα ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Τα έβαζα εγώ πριν 3 χρόνια εδώ με απάντηση (jpeg)από fb moderators: δεν παραβιάζει τους όρους χρήσης

Καλά, τώρα που έχουν γίνει τόσα με το fb θα αλλάξουν σκοπό που τραγουδάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Καλά, τώρα που έχουν γίνει τόσα με το fb θα αλλάξουν σκοπό που τραγουδάνε.

Όχι τίποτα άλλο υπάρχουν και άτομα που έχουν εντρυφήσει στην φιλοσοφία του fb. Φαίνεται και στο πως γράφουν εδώ μέσα. Μεγάλος δάσκαλος το FB. Αμα κάνει ”αλλαγές” θα τους μπερδέψει, θα δούμε εδώ το after effect να γελάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cpc464 είπε

offtopic: Εγώ πάντως του τράβηξα μία αναφορά του τύπου, έτσι και αλλιώς η σελίδα του έρχεται σε αντίθεση με τους όρους χρήσης,εάν βλέπεις κάτι τετοιους αντί να πέσεις στο επίπεδό τους report και block.

Μην περιμένεις να γίνει τίποτα. Έχω κάνει πάνω από 10 φορές αναφορά την συγκεκριμένη σελίδα και κάθε φορά παίρνω την ίδια κονσέρβα απάντηση. Ότι δεν παραβιάζει κανένα κανόνα της κοινότητας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, blackraven said:

Το τραγικό ξέρεις πιο είναι;Οτι αν σου πώ την άποψη μου για τις καγκουρομανούλες και την κάθε βλαμμένη που πετάει τα μαστάρια της έξω θηλάζωντας 5χρονα σε πλατείες ο moderator θα μου διαγράψει το σχόλιο!!!

Το ενδεχόμενο να πάρει κάποια πληροφορίες απο έναν γιατρό σχετικά με τον θηλασμό ή όποιο άλλο ιατρικό θέμα και να μην μ@λακίζετε στο fb παίζει;;;Μπάααα....

Η ασχετοσύνη βαράει κόκκινο...

1. Οι γιατροί δε βγάζουν χρήματα από το θηλασμό κι έτσι προωθούν το χημικό γάλα. Υπεύθυνοι για οδηγίες είναι οι σύμβουλοι θηλασμού

2. Είναι δυσεύρετες, η κάθε μάνα τις θέλει τη στιγμή που θα γεννήσει, γιατί το παιδάκι καλό είναι να μπει στο στήθος αμέσως μόλις βγει από την κοιλιά

3. Νομίζεις ότι όλες οι μανάδες βρίσκονται στα μεγάλα μαιευτήρια της Αθήνας. Με τα χωριά τι γίνεται; Την επαρχία; Κάποιες που είναι εξωτερικό που δεν είναι εύκολο να βρούνε τέτοιες πληροφορίες;

Και για να κλείσουμε, γιατί δεν είναι το θέμα μας, αν έχεις πρόβλημα με τις "καγκουρομανούλες", να το κοιτάξεις. Ο άνθρωπος ανήκει στα Θηλαστικά, αν γνωρίζεις γιατί πήραν αυτή την ονομασία κι αν έχεις πρόβλημα με μια φυσική διαδικασία ταΐσματος του μωρού, το πρόβλημα το έχεις εσύ κι όχι αυτές που θα θηλάσουν δημόσια.

υγ. να σε δω να τα λες αυτά σε καμιά Σουηδία. ή να την πεις σε μανούλα που θηλάζει στο πάρκο ή σε εστιατόριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Πρέπει ή όχι να τιμωρείται το ίδιο αυτός που εκφράζεται έτσι στο παράδειγμα που ανέφερα παραπάνω. 

Αν πρέπει, αφού αυτό δεν συμβαίνει, σημαίνει αμέσως ότι η ελευθερία του λόγου ΜΠΑΖΕΙ. Τέλος. 
Αν ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ, εξήγησέ μου το ΓΙΑΤΙ κατά τη γνώμη σου δεν πρέπει να τιμωρείται το ίδιο. 

Είναι άλλο πράγμα να πεις "αν το επέτρεπε ο νόμος, θα σκότωνα π...ες" και άλλο πράγμα να σε πει κάποιος "π...η" στο δρόμο ανεξάρτητα από τον σεξουαλικό σου προσανατολισμό. Το ένα πρέπει να τιμωρηθεί ως ρητορική μίσους ενάντια στο φύλο ή τον σεξουαλικό προσανατολισμό, για το άλλο μπορείς να κάνεις μήνυση για εξύβριση. 

Επίσης είναι άλλο πράγμα να πεις "ρε τον π...η, τι γκολ έβαλε". Γιατί πρέπει να εξηγούμε τα αυτονόητα δεν ξέρω. Μάλλον ξέρω, αλλά τέλος πάντων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...