Προς το περιεχόμενο

Άγνωστο έντομο στους τοίχους πως να γλυτώσω από αυτό


raptorx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To συγκεκριμένο έντομο που δίνω στην φωτό μιάζει με ψαλίδα.'Εχω βαρεθεί να λεκειάζω τον τοίχο σκοτώνοντας τα.Μπορώ να κάνω κάτι ή αν υπάρχουν συμβουλές για να γλυτώσω από αυτό?

 

MO6duYa.jpg

Επεξ/σία από raptorx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, raptorx είπε

To συγκεκριμένο έντομο που δίνω στην φωτό μιάζει με ψαλίδα.'Εχω βαρεθεί να λεκειάζω τον τοίχο σκοτώνοντας τα.Μπορώ να κάνω κάτι ή αν υπάρχουν συμβουλές για να γλυτώσω από αυτό?

MO6duYa.jpg

ασημοψαρο λεγεται. κυριως παει σε μερος με υγρασια και χαρτικα γιατι τρεφεται με χαρτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθαρή η φωτογραφία σου... Πιθανολογώ πως πρόκειται για ασημόψαρο ή αλλιώς ψαράκι. Ψέκασε κατά συχνές περιόδους σε διάφορα σημεία, σκούπιζε κι αέριζε το σπίτι σου. Να ξέρεις πως αγαπούν το χαρτί και σκοτεινά μέρη με υγρασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sakks80 είπε

ασημοψαρο λεγεται. κυριως παει σε μερος με υγρασια και χαρτικα γιατι τρεφεται με χαρτι.

Ρώτησα πόσα άτομα και ντόπιους και ο καθένας μου έλεγε τα δικά του(δεν ήξερε κανείς πως λέγεται)

58 λεπτά πριν, Penthesilea είπε

Δεν είναι καθαρή η φωτογραφία σου... Πιθανολογώ πως πρόκειται για ασημόψαρο ή αλλιώς ψαράκι. Ψέκασε κατά συχνές περιόδους σε διάφορα σημεία, σκούπιζε κι αέριζε το σπίτι σου. Να ξέρεις πως αγαπούν το χαρτί και σκοτεινά μέρη με υγρασία.

Πράγματι ασημόψαρο είναι το επιβεβαίωσα στο ίντερνετ.Το σπίτι όλη μέρα αερίζεται και έχω σίτες(άρα αποκλείω εξαερισμό και υγρασία έχω μάλιστα τα κουτιά συλλογής υγρασίας και μου έκαναν τεράστεια αλλαγή προς το καλύτερο),θα πετάξω και μία στοίβα παλιά χαρτια(εφημερίδες και περιοδικά που έχω)μήπως και ησυχάσω.Ευχαριστώ τους πάντες για την βοήθεια :D

Επεξ/σία από raptorx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...