Προς το περιεχόμενο

ΛΕΒΗΤΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ


DimitrisNt4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΠΙΤΟΙΧΙΟΥ  ΛΕΒΗΤΑ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ..ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ 3ΟΥ ΟΡΟΦΟΥ,ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΗ 6 ΟΡΟΦΩΝ , 15 ΕΤΙΑΣ, 90ΤΜ.

ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ,Ο ΚΑΘΕ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ MOY ΕΔΩΣΕ 3 ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ..ΦΤΗΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΜΕΣΣΑΙΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ.ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ , ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ EUR 2.300,00-2.700,00.

ΚΛΑΣΙΚΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝ ΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΠΟΥΣ...ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΤΩΘΙ

1)RIELLO RESIDENCE CONDENS 25KIS

2)ARISTON GENUS ONE +ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ SIEMENS RDH10.1

3)ARISTON CLAS ONE 24KW +ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ AURATON 3003

4)SIME BRAVA SLIM HE 25 ME ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ INVERTER

5)DAIKIN  D2CND024A1A  ME ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ INVERTER+ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ SIEMENS RDH10

6)CHAFFOTEAUX INOA 24EU(24KW) ME ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ GENERAL

7)ΙΜΜERGAS VICTRIX EXA 28(25KW)

8)BUDERUS GB012-25KV2(25KW)

9)DE DIETRICH MPX COMPACT 20/24 ME ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ DE DIETRICH AD301

ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΣΥΜΠΥΚΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΣΗ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ Ο ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ??

ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΑΣ ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΣΑΣ, Κ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω το εψαξα πολυ μεχρι να καταληξω ποιο συστημα να βαλω .
Βασικα προσεξε να βαλεις οποσδηποτε ερμαριο ή ακομη πιο καλα λεβητα εξωτερικης τοποθετησης

Για μενα αυτα που αξιζουν κατα την ταπεινη μου αποψη , χωρις να χωσεις πολλα λεφτα , ειναι :

1. Rinnai Mirai ( ιαπωνικος ) 2 έτη εγγύηση  + 3 χρόνια πακέτο επέκτασης εγγύησης με κόστος 120 € + ΦΠΑ που περιλαμβάνει μαγνητικό φίλτρο ιζημάτων και ασφαλιστικό υπέρτασης ρεύματος)
2. CHAFFOTEAUX PIGMA GREEN ΕΧΤ EU με τον καταπληκτικο θερμοστατη EXPERT CONTROL + εαν το θες wifi module για απομακρυσμενο ελεγχο απο κινητο   ( εξωτερικου χωρου  γαλικος ιδια εταιρια με την ariston)  6 έτη εγγύηση
2. Ariston Genus Premium Evo EXT με τον καταπληκτικο θερμοστατη SENSYS + εαν το θες wifi module για απομακρυσμενο ελεγχο απο κινητο  ( αλλη μαρκα  ιταλικος αλλα ιδιος με τον αποπανω εξου και το ιδιο νουμερο αριθμησης ) 6 έτη εγγύηση
3. RADIANT R2Κ με τον δικο του εξελιγμενο θερμοστατη EASY REMOTE 10 έτη εγγύηση  (2 + 8 χρόνια πακέτο επέκτασης εγγύησης)

** οτι και να βαλεις , βαλε επιπλεον  : Φίλτρο – ουδετεροποιητή συμπυκνωμάτων απόρριψης  & ΦΙΛΤΡΟ ΚΥΚΛΩΜΑΤΟΣ/Διαχωριστή σωματιδίων

Εγω κατεληξα μετα απο ερευνα στο 2. CHAFFOTEAUX PIGMA GREEN ΕΧΤ EU με θερμοστατη EXPERT CONTROL & wifi module .
Ενας κυριος λογος ειναι οτι και ο εγκαταστατης ειναι και επισημος επισκευαστης  CHAFFOTEAUX αρα τον ξερει και οτι και να γινει θα ειναι διπλα μου ! !

 

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι

Η εφαρμογη για Ariston / Chaffotaux

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...