Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε το πρόβλημα με την απενεργοποίηση του μικρόφωνου ορισμένων iPhone 7 και iPhone 7 Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, zio10 είπε

wifi στο 4s

τι μου θύμισες ... κατά την apple δεν υπήρχε πρόβλημα ... το τηλέφωνό μου όμως τα'παιξε μετά την αναβάθμιση λογισμικού ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

"Ακόμα και οι συσκευές που έχουν το πρόβλημα αλλά δεν καλύπτονται από εγγύηση θα επισκευαστούν κανονικά." 

Μπράβο. Όπως κάθε εταιρεία που σέβεται τους πελάτες της. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, barbariangr είπε

Και μετά σου λένε πάρε apple για την ποιότητα και την αξιοπισία.

Μια μπαταρίες , μια ακουστικά, μια μικρόφωνα.

Που να μην ήταν ποιοτική και αξιόπιστη.

Κρίμα τόσα λεφτά.

Και όχι μονο για apple(κυρίως και για λόγους διαφήμισης ως η καλύτερη τεχνολογική συσκευή smartphone), αλλά για όλες τις συσκευές και όλων των κατασκευαστών που πρέπει να δώσεις έναν με δυό μισθούς για να τις αποκτήσεις και τελικά είναι όλο προβλήματα.

Συμβαίνει και στα καλύτερα τα σπίτια. Αξιόπιστη είναι και ποιότητα έχει και καλά κάνει που προσφέρει επισκευή for free. Άλλα είναι τα προβλήματα της. Όπως που δεν μπορείς να επισκευάσεις τα προϊόντα της εκτός δικτύου, είναι υπερβολικά ακριβά γι'αυτά που προσφέρουν, τα Pro προϊόντα τους δεν είναι Professional related, και έχουν βλαμμένους fanboyz :P .....Όπως και οι υπόλοιποι fanboyz :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο  Phill Schiller στη παρουσίαση του ΜacPro 6.1. είχε πει τη θρυλική ατάκα " Can' t innovate no more, my ass" Η αλήθεια είναι ότι το MacPro 6.1  δεν μπορεσε να ξεπεράσει σε προσδοκίες τις καταπληκτικές προηγούμενες σειρές. Κάπως έτσι και με το iphone. H προτωπορία του και η αξιοπιστία του σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές φέρνει μόνο μια ανακύκλωση σε design ακόμα και τεχνολογικά. Δεν βγάζουν πια κάτι προτωπόρο, απλά τραβάνε απ τα μαλιά αυτό που ήδη έχουνε. Εξού και όλες αυτές οι αστοχίες. Bendgate, batterygate τωρα και microphonegate. Για να μη αναφέρω τους επερχόμενους inhouse επεξεργαστες για pc που θα βγάλουν.

Κύριε Cook ( Τώρα εννοείται ότι με ακούει και έχει ιδρώσει το αριστερό του τρυφερό ), είστε γνωστή κωλόστρα (sic)  στο θέμα τoυ innovation... μια χάρα τα καταφέρατε με τα airpod ( αυτά που δεν ξέρεις που να τα κρεμάσεις) , τα homepod (τέτοια επιτυχία που στο Cupertino τα κρύβουν κάτω απ τα γραφεία να ξεχαστουν ), τα apple watch ( ΩΠΑ.... που πήγε το i στα προιόντα που έβγαλε ο CooK; ---- μήπως φοβάστε τη σύγκριση) αλλά μήπως να του δίνατε για κάνα ψάρεμα. Αυτό που χρειάζεται η Apple είναι ένα τρελιάρη να τους κουφάνει όλους. Jobs δεν παίζει μας την έπαιξε και έφυγε, αλλά κάτι τρελιάρικο σαν αυτό κάπου θα κυκλοφορεί.

Για την υπογραφή:

Ένας πτωχευμένος FanBoy της Apple. Μπορεί να μην έχω να βάλω ούτε κάρτα στο iphone....αλλά έχω iphone (λίγο βιτσιόζο με βρίσκω). To 7 κιόλας και έχει αρχίσει να ιδρώνει η απόληξή μου.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

"Ακόμα και οι συσκευές που έχουν το πρόβλημα αλλά δεν καλύπτονται από εγγύηση θα επισκευαστούν κανονικά." 

Μπράβο. Όπως κάθε εταιρεία που σέβεται τους πελάτες της. 

Θα μας τρελάνεις? Έβγαλε ένα update, χάλασε σε μερικά κινητά το μικρόφωνο και δεν θα το φτιάξει δωρεάν? Τι μπράβο λες? Είναι υποχρεωμενη εφόσον το σφάλμα είναι 100% από δική της ενέργεια. 

Επεξ/σία από possiz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, possiz είπε

Θα μας τρελάνεις? Έβγαλε ένα update, χάλασε σε μερικά κινητά το μικρόφωνο και δεν θα το φτιάξει δωρεάν? Τι μπράβο λες? Είναι υποχρεωμενη εφόσον το σφάλμα είναι 100% από δική της ενέργεια. 

Eδώ πέρα είχε γίνει ντόρος πριν μισό χρόνο που όσοι βάλανε τότε το καινούργιο iOS υποχρόνιζε τα παλαιότερα iphones στα κρυφά και πιο μετά η Apple  παραδέχτηκε ότι όντως τα υποχρόνιζαν λόγω πεσμένης μπαταρίας - αντί εξαρχής να έχει μια ειδοποίηση ότι θέλει απλά άλλαγμα η μπαταρία και τέλος.

Εδώ πέρα εξακολουθούν να υπάρχουν bugs σε μερικές συσκευές (και τώρα με το μικρόφωνο) και ο κόσμος ακόμα να είναι χαρούμενος αντί να είναι μες τα νεύρα - οι μόνοι τυχεροί παλαιών iphone είναι αυτοί που δεν βάλανε πάνω από iOS 10 και ακόμα λειτουργούν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, possiz είπε

Θα μας τρελάνεις? Έβγαλε ένα update, χάλασε σε μερικά κινητά το μικρόφωνο και δεν θα το φτιάξει δωρεάν? Τι μπράβο λες? Είναι υποχρεωμενη εφόσον το σφάλμα είναι 100% από δική της ενέργεια. 

Το έκανε αβαβά άνετα αν ήθελε. 

Το έχει κάνει στο παρελθόν και δεν άνοιξε ρουθούνι. Το μπράβο πάει στο γεγονός ότι κάνει κινήσεις προς την σωστή κατεύθυνση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, zio10 είπε

Έτσι είναι και μπράβο που άλλαξε στάση η apple και αναγνωρίζει τα προβλήματα, κάτι που παλιότερα δεν έκανε.

Το εννοείς; εσύ κρατάς λάθος το τηλέφωνο. Βλάχα 😂😂😂😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχα το 7plus πέρσι  αντιμετώπισα το πρόβλημα αυτό . Το πήγα στο επίσημο σέρβις αναφέροντας το πρόβλημα του μικροφώνου . Μαλιστα είχα εγγύηση κανονικά.Στο Google τους ανέφερα ειχε βουηξει ο τόπος περί μικροφώνου . Το Αποτέλεσμα ήταν να μου το φέρουν πάλι πίσω διότι λέει πέρασε όλα τα τεστ. Απαράδεκτοι απλά . Τελικά εφαγε πούλημα αμέσως και ξενοιασα. Κρίμα όμως γιατί μου άρεσε σαν κινητό . Έκτοτε διάβαζα σε άλλο φόρουμ κινητής ,αναφέροντας την περίπτωση μου και μου λέγανε και μεις έχουμε λίγο θέμα αλλά μιλάμε μέσω WiFi call . Και τους λέω δηλ λύθηκε το πρόβλημα σας ; Τπτ αιφονακηδες δεν το παραδέχονται.. κρίμα γτ ήταν αξιόλογη συσκευή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, prioxxx είπε

Όταν είχα το 7plus πέρσι  αντιμετώπισα το πρόβλημα αυτό . Το πήγα στο επίσημο σέρβις αναφέροντας το πρόβλημα του μικροφώνου . Μαλιστα είχα εγγύηση κανονικά.Στο Google τους ανέφερα ειχε βουηξει ο τόπος περί μικροφώνου . Το Αποτέλεσμα ήταν να μου το φέρουν πάλι πίσω διότι λέει πέρασε όλα τα τεστ. Απαράδεκτοι απλά . Τελικά εφαγε πούλημα αμέσως και ξενοιασα. Κρίμα όμως γιατί μου άρεσε σαν κινητό . Έκτοτε διάβαζα σε άλλο φόρουμ κινητής ,αναφέροντας την περίπτωση μου και μου λέγανε και μεις έχουμε λίγο θέμα αλλά μιλάμε μέσω WiFi call . Και τους λέω δηλ λύθηκε το πρόβλημα σας ; Τπτ αιφονακηδες δεν το παραδέχονται.. κρίμα γτ ήταν αξιόλογη συσκευή 

Προσωπικα ακομη εχω το ιδιο θεμα σε iPhone 7 Plus μετα απο 8 μηνες λειτουργιας και δεν ξερω τι ακριβως να κανω... Απο τοτε που το αγορασα, αν δεν κολλησω το στομα μου εντελως στο μικροφωνο ειτε δεν με ακουνε οι αλλοι, ειτε σπασμενα, ειτε μεσα απο πηγαδι κλπ. Βεβαιως το συμπερασμα που εβγαλα παλαιοτερα που το ειχα ψαξει ειναι πως θα το στειλω σε καποιο επισημο apple service και θα μου το γυρισουν πισω λεγοντας μου πως ολα ειναι καλα (το κανανε και σε αλλους με το ιδιο προβλημα). Αρα τζαμπα η ταλαιπωρια. Δεν ειμαι σιγουρος αν επι τη ευκαιρια με το ζητημα που προεκυψε μπορω να κανω κατι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε σίγουροι για το εκτός εγγύησης ότι δεν θα έχει κόστος;Μου έφερε σήμερα ένας ένα 7αρι εκτός και το φτιάξαμε εμείς γιατί στην apple του ζητούσαν πάλι χρήματα αλλά παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw σε όποιον ενδιαφέρετε δεν είναι μικρόφωνο (περάσαν δυο συσκευές με αυτό το θέμα από τα χέρια μου)

ούτε με άλλο dock υπήρχε διαφορα

είναι καθαρά θέμα του audio ic και όχι μικροφώνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παραδεχεται κατι τετοιο φαντασου τι ντορος εγινε μεχρι να επιτευχθει αυτο. Να εχεις σκασει 1000 ευρω και να μην λειτουργει σωστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, constantinos_rho είπε

και εμεις που ειμαστε ακομα στην 10.3.3 πως θα ξερουμε αν η συσκευη μας εχει τετοιο θεμα?

Θα αναβαθμισεις και αν το εχεις το θεμα, θα το φτιαξουν δωρεαν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...