Προς το περιεχόμενο

«Πιστοί» στο Facebook οι Αμερικανοί χρήστες παρά το σκάνδαλο της Cambridge Analytica


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το συμπαθειο, αλλα εγω θεωρω πιο βλακα οποιον διεγραψε το facebook λογω του "σκανδαλου". Γενικα, το ολο θεμα ειναι μια παρανοια. Το target group της καμπανιας του Τραμπ και των fake news υποτιθεται οτι ειναι οι hillbillies και οι rednecks, δηλαδη οι οπαδοι του, αλλα ο μεσος προοδευτικουρας σκιζει τα ιματια του για την Cambridge Analytica. Τι σε νοιαζει ρε γιγαντα, εσυ δεν εισαι χαζος να χαφτεις την προπαγανδα και τα fake news. Ας τον τρελο στην τρελα του. Βεβαια, το ιδιο θα μπορουσε να κανει οποιοσδηποτε αλλος. Σωστα, μονο που αυτο συμβαινει εδω και χρονια, welcome to the real world, πανεξυπνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, spectaculator είπε

Από αυτούς που γνωρίζω, όλοι!
(ο.κ. Είναι και μια κατίνα, αλλά τεσπα...)

Εσύ σαν επαίτης του ΔΝΤ με 600 μεικτά μπορείς να κάνεις τίποτα; Θα το δείρεις, δεν θα πας για 600 και θ' αφήσεις την οικογένεια να πεινά, θα παίξεις και θα κερδίσεις το τζόκερ, θα ληστέψεις τράπεζα;

Άλλο στριμωγμένος στη γωνιά και άλλο επαίτης. Διαφορά η μέρα με τη νύχτα!

Το σχόλιό μου ήταν για την βρισιά απέναντι σε ένα λαό που βγάζει τα 5πλάσια. Εγώ πάντως κάποιον πιο πετυχημένο από μένα δεν τον θεωρώ με χαμηλότερη νοημοσύνη.

3 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Ο,τι πιο αστοχο εχει γραφτει εδω μεσα

Εξήγα γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Janoss είπε

Το σχόλιό μου ήταν για την βρισιά απέναντι σε ένα λαό που βγάζει τα 5πλάσια. Εγώ πάντως κάποιον πιο πετυχημένο από μένα δεν τον θεωρώ με χαμηλότερη νοημοσύνη.

Εξήγα γιατί.

Μα δεν είναι βρισιά! Ίσα-ίσα, ένας τρόπος να κάνεις κάποιους ότι θέλεις είναι να τους δώσεις χρήμα και να τους το κόψεις ξαφνικά. Θες παράδειγμα; Ψάξε να βρείς τι έγινε στις βοιομηχανίες του Ντένβερ σκόπιμα πριν το πόλεμο στον Περσικό.

Το οτι βγάζεις χρήματα επ' ουδενή δεν σε κάνει εξυπνότερο. Στην Ινδία για παράδειγμα βρίσκεις καλύτερους και μακράν φτηνότερους προγραμματιστές απ' ότι στις ΗΠΑ.

Υπάρχουν κι άλλα παραδείγματα. Όπως ότι ο μέσος αμερικάνος (παν-βλάκας) δεν είχε ιδέα τ' ότι η χώρα του είχε ανοίξει μετωπο στο Περσικό, κι ακόμα περισσότεροι ήταν αυτοί που δεν είχαν ιδέα καν που πέφτει ο Περσικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2018 στις 7:31 ΜΜ, turbat0s είπε

Αυτή είναι η επιτυχία του. Είναι εθιστικό αν και "βλαβερό"!

Δεν ειναι εθιστικο σε οσους εχουν αυτογνωσια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Janoss είπε

Τουλάχιστον αυτοί είχαν ανοίξει μέτωπο. Δεν τους απήγαγαν στρατιώτες και ξύνανε το κεφάλι τους με αμηχανία.

Δεν απήγαγαν κανένα στρατιώτη εδώ! Ήταν δική τους βλακεία. Έκαναν χοντρή βλακεία και τώρα τρέχουν όλοι!

Δες τώρα που ο γάτος πρόεδρός τους απειλεί τη παγκόσμια ειρήνη. Πανέξυπνοι (και μην μου πεις όχι γιατί αυτόν το βλάκα εκείνοι τον ψήφησαν)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...