Προς το περιεχόμενο

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ PC RYZEN 5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ThodorisFel είπε

Καλα για αυτο δεν παίρνω και ορκο γιατι η τεχνολογία τρεχει με ταχυτητες φωτος. Τα ιδια μου ελεγαν το 2014 οταν εχτισα το pc με fx6350 και μου ελεγαν θα βαλεις am3+ αλλα τωρα αναγκάζομαι να τα αλλαξω ολα. Οχι πως το μετανιωσα απλα ψαχνω την καλυτερη λυση τωρα

Ναι απλά άλλη δυναμική είχε η σειρά fx και άλλη έχουν πλέον οι ryzen.... Βλέπεις ότι πλέον οι διαφορές μεταξύ των 2 εταιριών δεν είναι μεγάλες όπως τότε με τους fx.... Ειδικά με τη κάρτα γραφικών που έχεις δεν πρόκειται να δεις καμία διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ThodorisFel είπε

Καλα για αυτο δεν παίρνω και ορκο γιατι η τεχνολογία τρεχει με ταχυτητες φωτος. Τα ιδια μου ελεγαν το 2014 οταν εχτισα το pc με fx6350 και μου ελεγαν θα βαλεις am3+ αλλα τωρα αναγκάζομαι να τα αλλαξω ολα. Οχι πως το μετανιωσα απλα ψαχνω την καλυτερη λυση τωρα

Παιρνω ορκο εγω για σενα.

Αν ειχες επιλεξει i5 4xxx δε θα ψαχνοσουν σημερα εδω.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το pubg που παίζει, θα ψαχνοταν σίγουρα... 4c/4t είναι εγγυημένο stuttering....Και το λέω με σιγουριά εκτός αν ο i5 7500 που έχω δοκιμάσει είναι πολύ κατώτερος της σειράς i5 46xx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συγκριτικά με τον 6350; Δεν σε έχω για fanboy.

Εγώ με 4690k κλοκαρισμενο και 480 νεράκι έπαιζα.

Εμπλοκη

 

 

Είναι δυνατόν να ψαχτείς αν είχες τώρα τον i5;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, radiohead είπε

Συγκριτικά με τον 6350; Δεν σε έχω για fanboy.

Εγώ με 4690k κλοκαρισμενο και 480 νεράκι έπαιζα.

Εμπλοκη

Είναι δυνατόν να ψαχτείς αν είχες τώρα τον i5;

Προφανώς η σύγκριση που ήθελα να κάνω είναι ι5 46χχ σειρά με τον i5 7500 που είχα τη δυνατότητα να τεστάρω στο παιχνίδι... Φυσικά ο fx 6350 είναι gaming σαπάκι... απλά δεν ξέρω ο i5 7500 με ποιον ι5 46χχ μπορεί να συγκριθεί... 

Ps: Ε όχι και fan boy :P

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ThodorisFel είπε

Εγω που τα κοιταξα λιγο ολα το budget με intel βγαινει στα 403€ και με ryzen 420€ παντα με 8gb ram και στις 2 περιπτωσεις

Στην Intel σύνθεση βαριά βαριά να μπορείς στο μέλλον να αλλάξεις μέχρι 8700 (σκέτο), στην amd sky is your limit... :P

Τώρα σοβαρά αν δεν σκοπεύεις να αλλάξεις σε βαρβάτη κάρτα γραφικών ότι και να πάρεις θα είσαι κομπλέ 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν σκοπευεις να κανεις καθολου overclock ποτε τοτε παρε τον 8400. Με την 1060 βεβαια δεν θα δεις καμια διαφορα μεταξυ 8400 και 2600, αλλα πιθανον μελλοντικα να αλλαξεις καρτα. Απο κει και επειτα γενικοτερα σαν επεξεργαστης προφανως ο 2600 ειναι πολυ πιο πανω, μιλαμε για αλλη κατηγορια δυναμης. Απλα για να αποδωσει στα games θελει να ασχοληθεις λιγο να τον κλοκαρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσε το θεμα τοτε βαζω μπρος για να παρω ιδιο σετ οπως αυτο του φιλου μας notist. Bios update θα ζητησω απο το καταστημα οσον αφορα τις μνημες για να τρξουν στα 3200 μαλλον θα χρειαστω την βοηθεια σας. Ισως εφτασε ο καιρος να μαθαινω και 5 πραγματα πανω σε αυτα τα κολοκυθια. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ThodorisFel είπε

Τελειωσε το θεμα τοτε βαζω μπρος για να παρω ιδιο σετ οπως αυτο του φιλου μας notist. Bios update θα ζητησω απο το καταστημα οσον αφορα τις μνημες για να τρξουν στα 3200 μαλλον θα χρειαστω την βοηθεια σας. Ισως εφτασε ο καιρος να μαθαινω και 5 πραγματα πανω σε αυτα τα κολοκυθια. :P

Ορίστε τι κατάλαβες τελικά... 4 σελίδες γεμίσαμε και καταλήξαμε στην αρχική επιλογή... που να στείλω το λογαριασμό παρακαλώ :P

PS: πλάκα κάνω εννοείται ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, ThodorisFel είπε

Τελειωσε το θεμα τοτε βαζω μπρος για να παρω ιδιο σετ οπως αυτο του φιλου μας notist. Bios update θα ζητησω απο το καταστημα οσον αφορα τις μνημες για να τρξουν στα 3200 μαλλον θα χρειαστω την βοηθεια σας. Ισως εφτασε ο καιρος να μαθαινω και 5 πραγματα πανω σε αυτα τα κολοκυθια. :P

Χωρίς update και μνήμες ένα κλικ απλά.

https://www.skroutz.gr/s/14012967/Gigabyte-AX370-Gaming-3-rev-1-x.html

https://www.skroutz.gr/s/10851942/Patriot-Viper-4-Series-16GB-DDR4-3200MHz-PV416G320C6K.html?keyphrase=PV416G320C6K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, radiohead είπε

Δηλαδη αν παρω αυτην δεν θα χρειαστει να πειραξω κατι για να τρεξουν οι μνημες.? Για bios ξερω οτι η συγκεκριμένη δεν χρειάζεται update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, radiohead είπε

Θα ενεργοποιήσεις Xmp μόνο αυτό.

Ενω στην αλλη χρειάζεται περισσότερη διαδικασία radiohead.? Ρωταω ετσι για να μαθαινω και εγω κατι. Ετσι πληροφοριακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...