Προς το περιεχόμενο

Το «Amazon της Ελλάδας» φιλοδοξεί να δημιουργήσει το Public με το δικό του Marketplace


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε θελουμε να γινουμε skroutz αλλα προσπαθουμε οτι και το σκρουτζ.

Ψαρωσαν καποιοι και τους εδωσαν τα κερατιατικα που θελουν θολωμενοι μαλλον απτη ματαιοδοξια τους οτι το σκρουτζ τους αδικει για το χ,ψ λογο κι ευελπιστουν οτι μεσω αυτου του εγχειρηματος θα αναστηθουν ή απλα δεν εχουν ιδεα...

Καλα για Αμαζον, αστειοτητες. Τα επιπεδα αυτοματοποιησης,εξυπηρετησης,ποιοτητας,ποικιλιας,πελατολογιου κ α.δε θα τα φτασουν ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 εβδομαδες τωρα περιμενω τηλεοραση ,ενημερωση 0 παρολα τα τηλεφωνα που εχω κανει ,ουτε καν ποτε θα εκτελεστει η παραγγελια στο περιπου δεν ηξεραν να μου πουν

μεχρι που του ειπα οκ αλλα καταλαβαινετε οτι αν προκυψει κατι καλυτερο εχω παραγγειλει απο αλλου κ δεν σας ξερω κ συμφωνησαν

amazon my ass

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μεχρι στιγμης ειναι απο τα πιο ακριβα καταστηματα που υπαρχουν στην Ελλαδα , εκανα το λαθος να αγορασω ενα mouse απο αυτους μου εβγαλε προβλημα στους 10 μηνες και μου το εβγαλαν εκτος εγγυησης λογω κακης χρησης, ευτυχως εβγαλα ακρη με την αντιπροσωπεια και μου το αλλαξαν τελικα , ακομα ψαχνω να βρω τι εννοουσαν γιατι το προβλημα ηταν οτι εκανε double clicks .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Αν ο καταναλωτής χρειαστεί υποστήριξη είτε πριν είτε μετά την αγορά,  αυτή θα πραγματοποιείται μέσα από την ιστοσελίδα του Public, με το κατάστημα να ενημερώνεται άμεσα και το Public να παρακολουθεί την επικοινωνία των δύο μερών και να επεμβαίνει όπου αυτό κριθεί αναγκαίο.''

 

6a00e54f10a098883401b7c91288f7970b-600wi.jpg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλούν για εκατομύρια επισκεπτών αλλά δεν δίνουν τα στοιχεία εκείνα που έχουν ουσία. Από τα εκατομύρια αυτά, πόσα ήταν bots, από τους επισκέπτες στις σελίδες τους πόσο ήταν το bounce rate, από εκείνους που ενδιαφέρθηκαν, πόσα προϊόντα πούλησαν online;

Κάνουν μισές αναλύσεις και αρχίζουν πράγματα που σύντομα τα παρατάνε. Ξεχνούν πως ο κόσμος προτιμά λύσεις τύπου amazon, ebay, κλπ λόγω τιμών κι ας είναι μακρυά. Αν θέλουν να πετύχουν κάτι, αυτό μπορούν να το κάνουν μόνο με καλές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πλακα οταν διαβαζω τα σχολια και βλεπω το επιπεδο. Οι ανθρωποι γενικα δεν ξερουν τι ειναι το μαρκετινγκ η ακομα χειροτερα νομιζουν πως ξερουν. Παντως επικρατει μια γκρινια και κατηφεια, λιγοι σκεφτονται καινοτομα, οι περισσοτεροι ειναι σε αυτοματο πιλοτο. Υπαρχουν και οι ψεφτοεξυπνοι που βρηκαν ευκαιρια να ποσταρουν λικς που ειναι affi. και αναρωτιεσαι πως θα λυσεις τα μεγαλα προβληματα τις ζωης αν εχεις τετοια σταση...;

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν υπάρχει ΕΝΑΣ να τους πει να διαβάσουν τα σχόλια εδώ; ΕΝΑΣ να τους πει πως θα πάει άπατο με αυτή τους την φιλοσοφία; 

Skroutz και πάλι Skroutz και σιγά μην βάλουμε κι άλλο μπελά πάνω στο κεφάλι μας να μας τα τρώει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειν' κακό αλλά..

Σε προϊόντα τεχνολογίας, που έχουν πολύ μικρή διάρκεια ζωής και επίσης πολύ μικρό περιθώριο κέρδους, τα ποσοστά που ζητάει το Public συν τη συνδρομή θα είναι απαγορευτικά για τους "μικρούς" παίκτες.

 

Δε θα γράψω την πρότασή μου για το επιτυχημένο Market Place, γιατί ο τζάμπας πέθανε.

Ας μου στείλει πμ ο Public αν θέλει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Rzarector είπε

Το θέμα είναι οι τιμές. Τις προάλλες πήρα action cam από κατάστημα στις Σέρρες με δωρεάν μεταφορικά στην Θεσσαλονίκη με 79 ευρώ, και η ίδια ακριβώς κάμερα έκανε 149 ευρώ στο Public παραλαβή από το κατάστημα. Απόρησα ποιος αγοράζει από το Public την σήμερον ημέρα. Ό,τι μαρκετπλεις και να κάνουν, το θέμα είναι οι τιμές. Όλα τα υπόλοιπα είναι για τα θύματα 

μην υποτιμάς την αφέλεια και την βαρεμάρα του έλληνα. πως νομιζεις οτι ζει ο γερμανος? το μιντια? Πηγαινε για 20 λεπτά μεσα και κοιτα τις φατσες η άκου τις συζητησεις των πελατων. Αν τους πεις για ηλεκτρονική παραγγελία απο άλλο μικρο κατάστημα μπορει να σου απαντήσουν "ουγκ". Έχω δει κοσμο στο Public να μπαινει για σταθερο Pc και να φευγει με laptop. Kαι ήταν για δωρο που του ζητησανε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petros_samurai είπε

Εχει πλακα οταν διαβαζω τα σχολια και βλεπω το επιπεδο. Οι ανθρωποι γενικα δεν ξερουν τι ειναι το μαρκετινγκ η ακομα χειροτερα νομιζουν πως ξερουν. Παντως επικρατει μια γκρινια και κατηφεια, λιγοι σκεφτονται καινοτομα, οι περισσοτεροι ειναι σε αυτοματο πιλοτο. Υπαρχουν και οι ψεφτοεξυπνοι που βρηκαν ευκαιρια να ποσταρουν λικς που ειναι affi. και αναρωτιεσαι πως θα λυσεις τα μεγαλα προβληματα τις ζωης αν εχεις τετοια σταση...;

Έχει πλάκα όταν υπάλληλοι του Public πάνε να κάνουνε την νύχτα μέρα. Τώρα για το ίδιο το Public τι να πούμε. Μακράν το χειρότερο απ'όλα τα υπόλοιπα του είδους. Σε όλους τους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με λίγα λόγια το Public θέλει να γίνει Χαλίφης στη θέση του Χαλίφη. :lol:

Edit: Κατά τ' άλλα περιμένουν εν έτει 2018 να κάνουν ηλεκτρονικό εμπόριο και ο κόσμος να δώσει τα πολύτιμα του icon-fin.gif , όταν η ίδια η ιστοσελίδα τους δεν έχει καν πρωτόκολλο https για ασφαλή δικτυακή σύνδεση. lipssealed.gif

Επεξ/σία από Jangos
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...