Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες και specs του επερχόμενου Huawei Watch 2 (2018)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τρία ρολόγια που φημολογείται ότι θα έχουν το λογότυπο Pixel και πολλές αλλαγές να έρχονται στο Wear OS (πρώην Android Wear) το 2018 μοιάζει πως θα είναι ένα ενδιαφέρον έτος για την αγορά των smartwatches.

Η Samsung φημολογείται ότι εργάζεται σε δύο μεγέθη του Gear S4 -που κατά πάσα πιθανότατα θα ονομάσει Galaxy Watch - ενώ και η Apple λέγεται πως θα κάνει κάποιες σημαντικές αλλαγές στις λειτουργίες παρακολούθησης της υγείας στο Apple Watch Series 4.

Όμως και η Kινέζικη εταιρεία Huawei πρόκειται να παρουσιάσει σύντομα τον διάδοχο του smartwatch της, ωστόσο επειδή δεν έχει ακόμα έτοιμο το “3”, θα ανακοινώσει το ανανεωμένο σε σημεία Huawei Watch 2 (2018). Σύμφωνα με τον γνωστό leakster @evleaks (Evan Blass), το νέο smartwatch της Huawei έχει ελάχιστες διαφορές εμφανισιακά σε σύγκριση με το Huawei Watch 2, και έχει τον ίδιο sport χαρακτήρα ενώ και τα υλικά κατασκευής φαίνεται να είναι παρόμοια. Eπίσης θα βασίζεται στο ίδιο SoC της Qualcomm, το Snapdragon Wear 2100 και θα διαθέτει 768MB RAM και 4GB αποθηκευτικού χώρου. Eπίσης αναμένεται να διαθέτει την ίδια OLED οθόνη των 1,2 ιντσών ανάλυσης 390 x 390 pixels.

Tο νέο ωστόσο Huawei Watch 2 (2018) θα διαθέτει δύο νέους αισθητήρες, έναν που κατά πάσα πιθανότητα θα ανιχνεύει την υγρασία στο περιβάλλον και έναν γεωμαγνητικό αισθητήρα που θα βελτιώσει ακόμα περισσότερο το tracking και επομένως και την εμπειρία χρήσης. H μεγαλύτερη διαφορά ωστόσο μεταξύ του νέου μοντέλου από το προηγούμενο είναι η υποστήριξη eSIM στο Huawei Watch 2 (2018).

huawei-watch-2-2018.jpg.44c4e2cf43cb708e69e4e3699daa780a.jpg

PhoneArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η Huawei θα έπρεπε να είναι λίγο πιο τολμηρή σχεδιαστικά. Δεν είναι άσχημο αλλά σε σχέση με το πρώτο θα περίμενα κάτι πιο ωραίο, επίσης νομίζω πρέπει να δουν το θέμα της μπαταρίας. Πάντως πολύ ενδιαφέρον ότι θα έχει e-SIM, μάλλον είναι η τεχνολογία που θα εφαρμόσουν όλλοι σιγά σιγά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Αυτονομία είναι το παν είχα πάρει και το Huawei watch και Samsung gear και έφυγαν για πουλιμμα μόνο και μόνο για αυτό το λόγο

Μία από τα ίδια..... Όταν έχεις το Mi Band 2 που θέλει σχεδόν μια φόρτιση το μήνα.... Όλα τα άλλα σου φαίνονται φτωχοί συγγενείς στο θέμα της αυτονομίας....

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kronos73 είπε

Νομίζω η Huawei θα έπρεπε να είναι λίγο πιο τολμηρή σχεδιαστικά. Δεν είναι άσχημο αλλά σε σχέση με το πρώτο θα περίμενα κάτι πιο ωραίο, επίσης νομίζω πρέπει να δουν το θέμα της μπαταρίας. Πάντως πολύ ενδιαφέρον ότι θα έχει e-SIM, μάλλον είναι η τεχνολογία που θα εφαρμόσουν όλλοι σιγά σιγά ;

e sim εχω στο gear s2 σχεδον 2 χρονια τωρα ειναι η αληθεια, απλα οι εταιριες κινητης ειναι ακομα...... 2004!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Μία από τα ίδια..... Όταν έχεις το Mi Band 2 που θέλει σχεδόν μια φόρτιση το μήνα.... Όλα τα άλλα σου φαίνονται φτωχοί συγγενείς στο θέμα της αυτονομίας....

 

Πες μου λίγο πως απαντάω στο τηλέφωνο και πως διαβάζω τα SMS χωρίς να βγάλω το τηλέφωνο από τη τσάντα γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω τόσο καιρό. Έχω απηυδήσει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Πες μου λίγο πως απαντάω στο τηλέφωνο και πως διαβάζω τα SMS χωρίς να βγάλω το τηλέφωνο από τη τσάντα γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω τόσο καιρό. Έχω απηυδήσει!

Εγώ αναφέρθηκα στο θέμα της αυτονομίας.....  Μέχρι τότε ουσιαστικά είναι σαν να κουβαλάς 2 κινητά κτλ....  Το Α και το Ω είναι η αυτονομία.... Για μένα μέχρι να λυθεί θεωρώ ότι τα smart watches περιττά.... Και μην μου πει κανείς ότι χωρίς αυτά χάνει κλήση ή μήνυμα.... Δεν θα γκρεμιστεί και ο κόσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ήθελα να δείξω ότι ήταν off-topic το μήνυμά σου... Και το Nokia 3310 που έχω έχει καλύτερη αυτονομία από το smartphone μου αλλά δεν είναι αντικατάστατό του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν θα δουλευουν οι esim και θα μπορω απλα να φύγω απο το σπιτι χωρις το τηλέφωνο και χωρις να κάνω οποιαδήποτε ρυθμιση σε κανένα απο τα δυο τοτε θα αξιζουν. Παραλια, συναυλια, οδηγηση, μια απλη βολτα μισης ωρας, μια ποδηλατάδα, μια βολτα το σκυλο κτλ. Τοτε ναι, θα τσιμπησω ενα να μην κουυβαλάω το τηλέφωνο μιας που κατα 90% δεν θα κάνω τιποτα με αυτο. απλα θελω να ειμαι διαθέσιμος σε κάποια κλήση να πω τρεις κουβέντες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνει μόνο συγκεκριμένο λουράκι, και όχι οποιοδήποτε του εμπορίου. Ακόμη και αν αυτό ήταν το μοναδικό του μειονέκτημα, θα ήταν αρκετό για να το αποκλείσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, haHa είπε

Το mi band 2 δεν μετραει καν αποσταση, οποτε ειναι αστειο να συγκρινεται με smartwatches με gps.

Εννοείται....

Απλά όλο το θέμα είναι η αυτονομία.... πως κάποτε τα κινητά ήταν σαν τούβλα, άβολα και κουβάλαγες πάντα μία έξτρα μπαταρία (δεκαετίες πριν).... έτσι και τα smart watches θα κυριαρχήσουν όταν  έχουν αρκετή αυτονομία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...