Προς το περιεχόμενο

Νέα παραλλαγή του Spectre ανακαλύπτουν οι Google και Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, IOSIF SALEM είπε

Επιχείρηση :Ηλεκτρονική τρομοκρατία.

Εκτός απο τον φόβο να σε γαζώσει-πατήσει ένας τζιχαντιστής καθώς περπατάς αμέριμνος κάνοντας τα ψώνια σου ή πίνεις το καφεδάκι σου σε μια κεντρική πλατεία μιας μεγάλης Ευρωπαικής πόλης,τωρα ήρθε η ώρα να αποκτήσεις και τον φόβο πως κάποιος στην άλλη άκρη της τηλεφωνικής γραμμής μπορεί να σε "γαζώσει" με την βοήθεια ενός κενού ασφαλείας και απο νοικοκύρη να σε κάνει ρέστο-άστεγο μη έχοντας που την κεφαλή κλίνη ή στην χειρότερη περίπτωση να χρησιμοποιήσει τα προσωπικά σου ψηφιακά δεδομένα για εγκληματικό σκοπό και να βρεθείς στο κελί 33 εν μια νυκτί.

Γιατί τώρα; Γιατί ανακοινώνουν τέτοιες πληροφορίες στο ευρύ κοινό; Τι ετοιμάζουν πριν απο εμάς για εμάς; Καμιά νέα false flag που αυτή την φορά
δεν θα έχει αεροπλανάκια και δίδυμους πύργους αλλά switch off όλων των ενεργειακών πόρων-πηγών ή το switch off της ηλεκτρονικής διακυβέρνησης της Αμερικής ;

orig

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dali13gr είπε

Έκανα όλα τα update, έβαλα όλα τα patch και ανοίγω το CPUID και μου λέει ότι έχω Intel 80286.

Έχεις ακόμα δρόμο... Εμένα δείχνει μόνο ασπρόμαυρα η οθόνη και εκτελεί μόνο αριθμητικές πράξεις μέχρι 3 ψηφία... Γράφει, βέβαια, στη οθόνη ότι είμαι 100% ασφαλής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια εταιρια που ασχολειτε με σοβαρα με την ασφαλεια δεν μας λεει πως να προστατευθουμε απο της ευπαθιες. 

Θα μου πεις θα φερω ενα φιλο μου μαγκα χακερ να μου χακαρει τον υπολογιστη στο σπιτι μου τον ιδιο τον υπολογιστη τα αρχεια του κλπ bios wifi, σε αυτη την περιπτωση πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο bit locker στο δισκο ωστε τα αρχεια να ειναι σπασμενα και να μην δουλεψουν και σε περιπτωση αντιγραφης ,και πολλα τετοια παραδειγματα...

instomniacs καντε ενα σοβαρο αρθρο που να μας λεει πως να προστατευθουμε απο γενικα της ευπαθειες γενικα σε δισκολες περιπτωσεις πχ που καποιος πεφτει θημα ransomware, και ολα του τα αρχεια κλειδωνονται, ακομα και σε εικονικο pc να το δεις αυτο κατι σε πιανει οχι σε πραγματικο pc..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, musiccc444 είπε

Σαν τις ταχύτητες του ίντερνετ στην Ελλάδα θα καταλήξουν οι επεξεργαστές:unsure:
Ι7-8700Κ: εώς  3.70 GHz* base - εώς  4.70 GHz* με turbo
*ανάλογα με τις ευπάθειες και τα αντίστοιχα patches

Δεν καταλαβαίνεις και τίποτα. Οι πολλαπλοί πυρήνες σπάνια χρησιμοποιούνται από μία εφαρμογή, και τα γραφικά πάνε στη gpu οπότε...

Από το dell με τον πρώτο i7 που είχα μέχρι το Δεκέμβριο, μέχρι το hp με τον  i7 - 7500 που έχω τώρα , πρακτικά δεν βλέπω διαφορά στην απόδοση (και τα 2 με ssd , καλές κάρτες γραφικών με αυτόνομη μνήμη, και full hd οθόνες).

Οι σημαντικές διαφορές για μένα είναι στην κατανάλωση την θερμοκρασία τον όγκο και το βάρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, kfyros είπε

Δεν καταλαβαίνεις και τίποτα. Οι πολλαπλοί πυρήνες σπάνια χρησιμοποιούνται από μία εφαρμογή, και τα γραφικά πάνε στη gpu οπότε...

Από το dell με τον πρώτο i7 που είχα μέχρι το Δεκέμβριο, μέχρι το hp με τον  i7 - 7500 που έχω τώρα , πρακτικά δεν βλέπω διαφορά στην απόδοση (και τα 2 με ssd , καλές κάρτες γραφικών με αυτόνομη μνήμη, και full hd οθόνες).

Οι σημαντικές διαφορές για μένα είναι στην κατανάλωση την θερμοκρασία τον όγκο και το βάρος. 

Ε ναι Intel με το κιλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απιστευτο το ποσο απροστατευτοι ειμαστε πραγματικα ,το ποσο μας δουλευουν γαζι οι εταιρειες που ηξεραν κ παρολα αυτα συνεχισαν να μας πουλανε επικινδυνους επεξεργαστες κ chipsets κ το αν τελικα τετοιου ειδους ειδησεις διαρρεουν ετεροχρονισμενα με σκοπο να μας ωθησουν σε αναβαθμισεις κ νεες αγορες

με λιγα λογια τελειως παραπλανημενα ερμαια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλυτερο παντως ειναι οτι παρα την οποια βλακεια της η intel δεν εριξε τις τιμες στα τρυπια cpus ουτε ενα λεπτο... 

Επεξ/σία από rafinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, takos είπε

Καμια εταιρια που ασχολειτε με σοβαρα με την ασφαλεια δεν μας λεει πως να προστατευθουμε απο της ευπαθιες. 

Θα μου πεις θα φερω ενα φιλο μου μαγκα χακερ να μου χακαρει τον υπολογιστη στο σπιτι μου τον ιδιο τον υπολογιστη τα αρχεια του κλπ bios wifi, σε αυτη την περιπτωση πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο bit locker στο δισκο ωστε τα αρχεια να ειναι σπασμενα και να μην δουλεψουν και σε περιπτωση αντιγραφης ,και πολλα τετοια παραδειγματα...

instomniacs καντε ενα σοβαρο αρθρο που να μας λεει πως να προστατευθουμε απο γενικα της ευπαθειες γενικα σε δισκολες περιπτωσεις πχ που καποιος πεφτει θημα ransomware, και ολα του τα αρχεια κλειδωνονται, ακομα και σε εικονικο pc να το δεις αυτο κατι σε πιανει οχι σε πραγματικο pc..

 

 

 

Μονο για σενα φιλε . https://www.youtube.com/watch?v=bB-gmnvYDao

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...