Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, cpttony είπε

Γιατί είναι σοβαροί με το STG?

Όχι, αλλά δε το σχολίασα γιατί έχει γίνει αυτονόητο το συγκεκριμένο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω περασα καλα στη συνεχεια αρχισα να ξενερωνω με ολα αυτα.Που ειναι οι medic ρε παιδια?Περνανε 3-4 διπλα σου και δεν δινουν σημασια.Εχουν μια δικαιολογια γιατι υπαρχει ελλειψη φαρμακων στα νοσοκομεια απο οτι λενε.Μηπως θελουν φακελακι?Προσπαθουν να φτιαξουν ενα παιχνιδι που να βασιζεται στη συνεργασια και στο τελος  γινεται το αντιθετο.Καταργηστε τα crate να αναγκαστουν να παιζουν ομαδικα αλλιως θα χανουν.Ωραιο το gunplay και το time to kil αλλα καποια οπλα ειναι εντελως σπασμενα.Αποδυναμωσαν τα οχηματα με αποτελεσμα να εχει γινει ενα καμπεροπαιχνιδο.Για καποιους ειμαι σιγουρος οτι θα περιμενουν στην ιδια σημαια μεχρι το release.Ο ηχος εχει προβλημα και το παιχνιδι παρα πολλα lag spikes.Το deploy πολλες φορες δεν λειτουργει οχι μονο στη squad αλλα και στα οχηματα.Ειδα μεχρι και το φαινομενο του glitchead.Οι 15-20 στην ομαδα θα ειναι sniper που αυτους ζητημα ειναι αν κανει ενας με δυο spot.Το spot τι χαλι ειναι αυτο?Μου θυμιζει παλιες εποχες που εψαχναν καποιο προορισμο.Προς τα που ειναι ρε πατριωτ?Α τραβα ισα κατ και θα το βρεις.Το squad wipe την ιδια στιγμη που σε κανει καποιος  αλλος revive και πεθαινεις και εσυ ετσι για συμπαρασταση μαλλον.Τι αλλο να πω ρε παιδια.Εχω παρα πολλα αλλα βαριεμαι να καθομαι να γραφω.Αν θα το παρω?Σε γενικες γραμμες μου αρεσε σαν παιχνιδι αλλα αν δεν αλλαξουν καποια πραγματα θα ειναι ενα αψυχο battlefield.Ισως αλλαξαν η σταματησαν να παιζουν και οι παικτες που τους αρεσε να παιζουν battlefield.Μακαρι να κανω λαθος αλλα απο το 1 και μετα βλεπω μια αλλη νοοτροπια στο παιχνιδι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gildo είπε

Ενω περασα καλα στη συνεχεια αρχισα να ξενερωνω με ολα αυτα.Που ειναι οι medic ρε παιδια?Περνανε 3-4 διπλα σου και δεν δινουν σημασια.Εχουν μια δικαιολογια γιατι υπαρχει ελλειψη φαρμακων στα νοσοκομεια απο οτι λενε.Μηπως θελουν φακελακι?Προσπαθουν να φτιαξουν ενα παιχνιδι που να βασιζεται στη συνεργασια και στο τελος  γινεται το αντιθετο.Καταργηστε τα crate να αναγκαστουν να παιζουν ομαδικα αλλιως θα χανουν.Ωραιο το gunplay και το time to kil αλλα καποια οπλα ειναι εντελως σπασμενα.Αποδυναμωσαν τα οχηματα με αποτελεσμα να εχει γινει ενα καμπεροπαιχνιδο.Για καποιους ειμαι σιγουρος οτι θα περιμενουν στην ιδια σημαια μεχρι το release.Ο ηχος εχει προβλημα και το παιχνιδι παρα πολλα lag spikes.Το deploy πολλες φορες δεν λειτουργει οχι μονο στη squad αλλα και στα οχηματα.Ειδα μεχρι και το φαινομενο του glitchead.Οι 15-20 στην ομαδα θα ειναι sniper που αυτους ζητημα ειναι αν κανει ενας με δυο spot.Το spot τι χαλι ειναι αυτο?Μου θυμιζει παλιες εποχες που εψαχναν καποιο προορισμο.Προς τα που ειναι ρε πατριωτ?Α τραβα ισα κατ και θα το βρεις.Το squad wipe την ιδια στιγμη που σε κανει καποιος  αλλος revive και πεθαινεις και εσυ ετσι για συμπαρασταση μαλλον.Τι αλλο να πω ρε παιδια.Εχω παρα πολλα αλλα βαριεμαι να καθομαι να γραφω.Αν θα το παρω?Σε γενικες γραμμες μου αρεσε σαν παιχνιδι αλλα αν δεν αλλαξουν καποια πραγματα θα ειναι ενα αψυχο battlefield.Ισως αλλαξαν η σταματησαν να παιζουν και οι παικτες που τους αρεσε να παιζουν battlefield.Μακαρι να κανω λαθος αλλα απο το 1 και μετα βλεπω μια αλλη νοοτροπια στο παιχνιδι.

Σε όλα τα άλλα οκ αλλά στο spot είμαι αντίθετος. Τι πρέπει δηλαδή. Να πατάμε ένα κουμπί και να φαίνονται οι παίκτες μέχρι και από τον διπλανό σέρβερ;  Το χάλι το bf1 που σπαμάριζες το κουμπί στο πουθενά και γέμιζε η οθόνη τυράκια;  Μόνο ένας πρέπει να κάνει ακριβές σποτάρισμα. Ο scout που έχει και τα κυάλια. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pral13 είπε

Πάρε scout αν θες να κάνεις spot κάποιον. Γιατί κάποιος που σπαμάρει στη τύχη ένα κουμπί να αποκαλύπτει τη θέση μου χωρίς καν να με έχει δει; Δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο, ή θα φτιάξουν spot με button άρα θα πέφτει spam ή μόνο με scout με τη διόπτρα που αναγκαστικά πρέπει να είναι από απόσταση και από οτι είδα πρέπει να μείνεις πάνω στον αντίπαλο όχι απλά να περνάς στη τύχη πάνω του..

 

17 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Σε όλα τα άλλα οκ αλλά στο spot είμαι αντίθετος. Τι πρέπει δηλαδή. Να πατάμε ένα κουμπί και να φαίνονται οι παίκτες μέχρι και από τον διπλανό σέρβερ;  Το χάλι το bf1 που σπαμάριζες το κουμπί στο πουθενά και γέμιζε η οθόνη τυράκια;  Μόνο ένας πρέπει να κάνει ακριβές σποτάρισμα. Ο scout που έχει και τα κυάλια. 

 @both:

Υπάρχουν τα άκρα, υπάρχουν και πιο "ορθές" λύσεις.

Δεν χρειάζεται να spotάρει ο οποιοσδήποτε από σημαία σε σημαία ή κι ακόμα παραπέρα, αλλά είναι και αστείο να περνάει ο άλλος μπροστά σου (ξέρω...θα μπορούσα να του ρίξω) ή να είναι στα 10-15m σε έναν όροφο και να μην μπορείς να τον καταδείξεις με ακρίβεια.

Θα μπορούσε να υπάρχει κάτι σε στυλ "ακτίνα/εμβέλεια εντοπισμού με ακρίβεια", όπου πέραν αυτής να δηλώνεις γενικά "ύποπτη περιοχή" ενώ εντός αυτής να μπορείς να δείχνεις επακριβώς τί/πού.

Εννοείται δεν μιλάμε για τυράκι ή να φαίνεσαι στο χάρτη όπου και να πηγαίνεις.

Τέλος πάντων, πραγματικά δευτεροτριτεύον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

 @both:

Υπάρχουν τα άκρα, υπάρχουν και πιο "ορθές" λύσεις.

Δεν χρειάζεται να spotάρει ο οποιοσδήποτε από σημαία σε σημαία ή κι ακόμα παραπέρα, αλλά είναι και αστείο να περνάει ο άλλος μπροστά σου (ξέρω...θα μπορούσα να του ρίξω) ή να είναι στα 10-15m σε έναν όροφο και να μην μπορείς να τον καταδείξεις με ακρίβεια.

Θα μπορούσε να υπάρχει κάτι σε στυλ "ακτίνα/εμβέλεια εντοπισμού με ακρίβεια", όπου πέραν αυτής να δηλώνεις γενικά "ύποπτη περιοχή" ενώ εντός αυτής να μπορείς να δείχνεις επακριβώς τί/πού.

Εννοείται δεν μιλάμε για τυράκι ή να φαίνεσαι στο χάρτη όπου και να πηγαίνεις.

Τέλος πάντων, πραγματικά δευτεροτριτεύον.

Αυτα που λες κοινη λογικη για ολους αλλα επιστιμονικη φαντασια για τη dice.

Eιναι ηληθιο εντελως το συστυμα του spotting, βασικα δεν υπαρχει spotting.

Οταν κανεις spot κατι απλα σημειωνεις με marker ενα σημειο στο χαρτη που ειναι ο εχθρος, οταν παει η squad σου να τον βρει και μεχρι να παει εκει αυτος που νομιζεις οτι εκανες spot εχει αλλαξει 2 πολυκατοικιες 3 χαρτες και 8 servers και εκει που εσυ τον ψαχνεις απο ανατολικα σου την πεφτουν εντελως αλλοι που δε θα δεις ποτε απο δυτικα και πεθαινεις.

Αυτο που υπαρχει εχει χρησιμοτητα μονο στο πυροβολικο : "ταδε συντεταγμενες εκει ειναι ριξτε", στη πραξη ειναι πιο λογικο να γινεται αυτο που γινεται στο 1, δειχνει με το χερι "λαλακες εκει ειναι!" γυριζεις κεφαλι και τον βλεπεις...

Αλλα ειπαμε, η πλειοψηφια των πελατων θελουν να ειναι τα 10χρονα. Ειναι οτι πρεπει για τα ξαπλωμενα στις πιο απιθανες μεριες μογγολα. Δε θα τους δεις ποτε αλλα και να τους δεις δε μπορεις να τους καταδειξεις, αλλα και να καταδειξεις στο σημειο επειδη οι αλλοι θα πανε ψαχνοντας θα φανε 2-3-4 ακομα. Αποτελεσμα : ενα ευτυχισμενο 10χρονο που θα πληρωσει και το skin με το ροζ φλαμιγκο για το οπλο του για να το γιαλυζει οταν ξαπλωνει στο ηλιο και βαριεται....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panoc είπε

Αυτα που λες κοινη λογικη για ολους αλλα επιστιμονικη φαντασια για τη dice.

Eιναι ηληθιο εντελως το συστυμα του spotting, βασικα δεν υπαρχει spotting.

Οταν κανεις spot κατι απλα σημειωνεις με marker ενα σημειο στο χαρτη που ειναι ο εχθρος, οταν παει η squad σου να τον βρει και μεχρι να παει εκει αυτος που νομιζεις οτι εκανες spot εχει αλλαξει 2 πολυκατοικιες 3 χαρτες και 8 servers και εκει που εσυ τον ψαχνεις απο ανατολικα σου την πεφτουν εντελως αλλοι που δε θα δεις ποτε απο δυτικα και πεθαινεις.

Αυτο που υπαρχει εχει χρησιμοτητα μονο στο πυροβολικο : "ταδε συντεταγμενες εκει ειναι ριξτε", στη πραξη ειναι πιο λογικο να γινεται αυτο που γινεται στο 1, δειχνει με το χερι "λαλακες εκει ειναι!" γυριζεις κεφαλι και τον βλεπεις...

Αλλα ειπαμε, η πλειοψηφια των πελατων θελουν να ειναι τα 10χρονα. Ειναι οτι πρεπει για τα ξαπλωμενα στις πιο απιθανες μεριες μογγολα. Δε θα τους δεις ποτε αλλα και να τους δεις δε μπορεις να τους καταδειξεις, αλλα και να καταδειξεις στο σημειο επειδη οι αλλοι θα πανε ψαχνοντας θα φανε 2-3-4 ακομα. Αποτελεσμα : ενα ευτυχισμενο 10χρονο που θα πληρωσει και το skin με το ροζ φλαμιγκο για το οπλο του για να το γιαλυζει οταν ξαπλωνει στο ηλιο και βαριεται....

Συγνώμη αλλά εγώ βλέπω ότι αυτό είναι πιο σωστό και ρεαλιστικό. Όταν κάνεις spot κάποιον και αυτός κρύβεται ή ΄ξεκινά το τρέξιμο σε μέρος μη ορατό από τους άλλους, γιατί να μένει spotarismenos???  Στο bf1 που λες πάταγε ο νουμπάς να ρίξει χειροβομβίδα, έκανε λάθος το κουμπί και spotare τον άλλον στα δύο χιλιόμετρα. Και φυσικά δεν ήταν ορατός μόνο σε αυτούς που ήταν δίπλα σε όποιον έκανε spot, τον έβλεπαν και οι 30 στο ραντάρ. Όταν βλέπεις κάποιον στο 1 μέτρο και σε τρώει πρώτος γιατί να γίνεται spot στους υπόλοιπους? 

Για τα skin και τις μετατροπές στα όπλα συμφωνώ είναι για τα παιδάκια. Όπως και η χρωματική αλλαγή στα γραφικά. Προτιμώ όμως να βγάζουν λεφτά από skin παρά από dlc και crates.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pral13 Δεν εχεις αδικο στη γενικη εικονα, αλλα μου ειναι αδυνατο να πιστεψω οτι δε μπορει να παραμετροποιηθει το spot και εξηγουμε :

1 ώρα πριν, pral13 είπε

Συγνώμη αλλά εγώ βλέπω ότι αυτό είναι πιο σωστό και ρεαλιστικό. Όταν κάνεις spot κάποιον και αυτός κρύβεται ή ΄ξεκινά το τρέξιμο σε μέρος μη ορατό από τους άλλους, γιατί να μένει spotarismenos??? 

Δε ειπε κανεις οτι χρειαζεται να παραμενει σποταρισμενος για 2 λεπτα, 2-3 δευτερα αρκουν, οπως και στη πραγματικη ζωη.

1 ώρα πριν, pral13 είπε

 Στο bf1 που λες πάταγε ο νουμπάς να ρίξει χειροβομβίδα, έκανε λάθος το κουμπί και spotare τον άλλον στα δύο χιλιόμετρα. Και φυσικά δεν ήταν ορατός μόνο σε αυτούς που ήταν δίπλα σε όποιον έκανε spot, τον έβλεπαν και οι 30 στο ραντάρ.

Οπως ειπα δε πιστευω οτι δε μπορει να παραμετροποιηθει. Μπορει καλλιστα να μπει οριο στην αποσταση, η ακομα καλυτερα να πρεπει να εχεις αμεση οπτικη επαφη σε μικρες απσοτασει και να βαλεις το στοχαστρο επανω σε μεγαλες αποστασεις (για να σιγουρεψεις την οπτικη επαφη) του για να τον σποταρεις ασχετως της αποστασης.

1 ώρα πριν, pral13 είπε

Όταν βλέπεις κάποιον στο 1 μέτρο και σε τρώει πρώτος γιατί να γίνεται spot στους υπόλοιπους? 

Μα ειναι πολυ απλο, ειμαι εγω με τη squad μου και περναμε ενα διαδρομο ο ενας πισω απο τον αλλο, ειμαι πρωτος, περνοντας απο μια πορτα δωματιου με τρωει ενας που κανει ηλιοθεραπεια, ποσο δυσκολο ειναι στη πραγματικη ζωη να καταλαβει καποιος οτι πισω απο τη πορτα ειναι καποιος ? Στη πραγματικη ζωη ειναι αυτονητο, στο παιχνιδι ομως με τοσο χαλια audio positioning και τοσα πολλα σημεια για καμπερομα ειδικα στο 5 ειναι λιγακι δυσκολο. Οποτε πχ απο πισω μου αντιλαμβανεται απο που πεθανα ειδοποιει τους αλλους και βλεπουμε ολοι μια κουκιδα στο minimap. Κατι που γινεται αυτοματα στο μυαλο μας στο real life χρειαζεται και ενα μηχανισμο στο παιχνιδι. Η κουκιδα δε χρειαζεται σε αυτη τη περιπτωση να ακολουθει τον αντιπαλο εφοσον αυτος αρχισει να κινειται, απλα να υποδηλωσει θεση και ας φυγει αυτος μετα. Οπως ειπα παραμετροποιηση

Εν ολιγης ρεαλιστικο μπορει να μοιαζει το συστημα που εχει το 5 αλλα δεν ειναι. Και επειδη το σωστο ρεαλιστικο σιγουρα δεν ευνοει το μεγαλο κοινο τους δε θα το κανουν ποτε. Οποτε προτιμω το συστημα του 1 απο το μη spotting του 5 ακομα και εαν γινεται abuse.

 

1 ώρα πριν, pral13 είπε

Για τα skin και τις μετατροπές στα όπλα συμφωνώ είναι για τα παιδάκια. Όπως και η χρωματική αλλαγή στα γραφικά. Προτιμώ όμως να βγάζουν λεφτά από skin παρά από dlc και crates.

Δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι θα σταματησουν στα skin, ηδη εχουν βαλει αναβαθμισεις στα οπλα λες και παιζουμε rpg, σε λιγο μπορει αργοτερα στο 5 μπορει στο 6 δε το θεωρω απιθανο να πρεπει να πληρωσεις για τις αναβαθμισεις αυτες. ΕΑ ειναι αυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, panoc είπε

Δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι θα σταματησουν στα skin, ηδη εχουν βαλει αναβαθμισεις στα οπλα λες και παιζουμε rpg, σε λιγο μπορει αργοτερα στο 5 μπορει στο 6 δε το θεωρω απιθανο να πρεπει να πληρωσεις για τις αναβαθμισεις αυτες. ΕΑ ειναι αυτη...

Μετά τη φόλα που έφαγαν από το battlefront νομίζω δε θα το κάνουν γιατί θα είναι ταφόπλακα. Σε γενικές γραμμές μου αρέσει το spotting που περιγράφεις.

Προσωπικά θα περιμένω να κυκλοφορήσει, να δω την τελική έκδοση. Ποτέ pre order. Το βασικό κριτήριο για την αγορά θα είναι αν όντως δε θα έχει pay to win λογική. Τώρα το spotting, τα revives και όλα τα αρνητικά που σχολιάζουμε εδώ είναι λεπτομέρειες που εύκολα διορθώνονται (εκτός από τον ήχο που δεν έχω ιδέα τι παίζει).

Θα περιμένω και το black ops, τα οποία μέχρι τώρα μου φαίνονται αστεία. Μακάρι να κάνουν την έκπληξη..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση. Να προσθέσω ότι όσα αναφέρετε (και πολύ σωστά μάλιστα), δεν είναι δυνατόν να μην τα σκέφτηκαν και στη Dice/EA. Θεωρώ όμως πως δεν τους ενδιαφέρει ούτε η παραμετροποίηση ούτε η λεπτοδουλειά που απαιτείται να γίνει. Εξηγούμαι: με τη λιγοστή εμπειρία μου στους bf τίτλους (το 1 είναι το πρώτο που έπαιξα), καταλαβαίνω πως το franchise έχει κάνει στροφή στο light warfare.

Προσπαθεί δηλαδή να μιμηθεί τίτλους όπως το pubg/fortnite κτλ. Καλοί για χαλάρωση, εύκολοι στην εκμάθηση, ανεκτικοί στην έλλειψη ρεαλισμού. Αυτά. Εκ των πραγμάτων, προσελκύουν ευρύτερο κοινό ( εξού και η sjw προπαγάνδα), το οποίο δεν έχει όρεξη/θέληση/διάθεση να μάθει να παίζει ένα ρεαλιστικό πολεμικό παιχνίδι.

Τι είχε το bf; Naval battles, aerial battles, vehicle battles, συνεργασία των squads. Στα δικά μου μάτια, έτσι πρέπει να είναι ένα σωστό πολεμικό παιχνίδι κι ας μην το παίζουν τα δεκάχρονα αυτής της γης. Κινούμαστε ως ομάδα, καταλαμβάνουμε points, καλύπτουμε τους πισινούς εαυτών και αλλήλων, γνωρίζουμε τον ρόλο μας και τις υποχρεώσεις μας, θυσιαζόμαστε για το καλό της ομάδας. Προς θεού, δεν εννοώ να παίζουμε το παιχνίδι με τη σταυροβελονιά του Τζον Ράμπο καρφωμένη στο μπράτσο μας ούτε να καθαρίζουμε τους αντιπάλους φωνάζοντας "αέρα".

Για μένα, η ατμόσφαιρα, το πνεύμα συνεργασίας, η σωστή και ρεαλιστική απεικόνιση των πεδίων μάχης, τα αυθεντικά όπλα και ένα αποδεκτό επίπεδο μη ρεαλισμού συνθέτουν το μωσαϊκό ενός πολεμικού τίτλου που ευχαρίστως θα έκανα pre order.

Τι μας δίνει η Dice; Όπλα που βελτιώνονται (ήμαρτον), πίστες καρικατούρες (μικρές και ανέμπνευστες), μηχανισμούς μάχης και spotting για γέλια. Α, και επιβολή συνεργασίας μεταξύ των παικτών (με εντελώς λανθασμένο τρόπο). Για να μην σχολιάσω την ενοχλητική και άκρως αντιεπιστημονική προπαγάνδα.

Να μην κουράζω άλλο. Το v δεν θα το αγοράσω. Αν το στρώσουν μετά από κανένα χρόνο, μπορεί. Αλλιώς θα συνεχίσω με το 1 (όχι ότι αυτό είναι παράδειγμα ρεαλιστικού παιχνιδιού). Ευχαρίστως, όμως, θα δώσω τα λεφτά μου στο πρώτο παιχνίδι που θα με σεβαστεί ως παίκτη και θα με κάνει να καταλάβω ότι φτιάχτηκε με μεράκι και προσήλωση στην πιστή αναπαράσταση μιας πολεμικής σύρραξης. Το v είναι σαν να βγήκε από το εγχειρίδιο του τρελαμένου sjw. Περισσότερο τους νοιάζει το φαίνεσθαι παρά η ουσία....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DEADLAZARUS
Έχεις παίξει το χειρότερο, από πλευρά gameplay BF. Αυτό που χρειαζόταν τη λιγότερη ομαδικότητα, το περισσότερο run & gun, με το χειρότερο gunplay, αλλά μια σχετικά καλή απεικόνιση του 1ου ΠΠ και με υπέροχα ατμοσφαιρικά γραφικά.

Εξαιρουμένων των BF1942 και BF1, κανένα άλλο BF δεν αναφερόταν σε πραγματικά γεγονότα. Κακώς κατά τη γνώμη μου, άσχετα με την εποχή, η DICE προώθησε και το BFV ως παιχνίδι του 2ου ΠΠ. Γιατί δημιούργησε εσφαλμένες προσδοκίες.

Για όποιον είδε το video του Luetin παραπάνω, είναι ξεκάθαρο ποιες αλλαγές έγιναν στο franchise όσον αφορά το gameplay, με αρχή κυρίως το BF3 και με αποκορύφωμα το BF1. Βάρος στο τι βλέπουμε και ότι στο τι παίζουμε. Γι' αυτό άλλωστε και η πλειοψηφία των απαντήσεων στο νήμα αναφέρεται στην ατμόσφαιρα, το customization, την πολιτική αντζέντα. Έτσι έμαθε το community με τους τελευταίους τίτλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχμ...BF Vietnam, με την αριστουργηματική προσθήκη στη μουσική του παιγνιδιού τραγουδιών της εποχής τα οποία έπαιζαν στο ραδιόφωνο στα τζιπ ή στα χελικόπτερα.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εχμ...BF Vietnam, με την αριστουργηματική προσθήκη στη μουσική του παιγνιδιού τραγουδιών της εποχής τα οποία έπαιζαν στο ραδιόφωνο στα τζιπ ή στα χελικόπτερα.

Παράλειψη εκ μέρους μου, άρχισα να παίζω από το BF2 και μετά. Σε όσα BF έχω παίξει εγώ, το μόνο που ήταν ιστορικό ήταν το BF1 και ήταν το χειρότερο, πιστεύω εν μέρη για αυτό το λόγο.

 

Προσθήκη:

Για 11 χρόνια και για 5 συνεχόμενους τίτλους η DICE απέφυγε την ιστορία και έβγαλε επί το πλείστον καλούς τίτλους. Λογικό άλλωστε όταν η ιστορική αναπαράσταση, που δεν έχει καμία σχέση με το gameplay, απορροφά χρόνο και χρήμα, από το gameplay.

Επεξ/σία από dfk_7677
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Παράλειψη εκ μέρους μου, άρχισα να παίζω από το BF2 και μετά. Σε όσα BF έχω παίξει εγώ, το μόνο που ήταν ιστορικό ήταν το BF1 και ήταν το χειρότερο, πιστεύω εν μέρη για αυτό το λόγο.

Μπα, όχι.

Δεν ήταν η εποχή ή το πεδίο μάχης που επέλεξαν ή η απόδοση αυτού...ήταν καθαρά το gameplay, με τις συγκεκριμένες επιλογές που έχουμε γράψει πόσες φορές στο αντίστοιχο νήμα.

Αυτό που φταίει πλέον στο BF, είναι πως καιρό τώρα γίνεται κάτι άλλο από αυτό που ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...