Προς το περιεχόμενο

MX player - πρόβλημα με εξωτερικούς υπότιτλους


DJTaurus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ το MX Player σε SmartTv με Android. Ενώ φορτώνει κανονικά τους εξωτερικούς υπότιτλους δείτε στην παρακάτω φωτογραφία πως τους εμφανίζει. Έχω αλλάξει την κωδικοποίηση σε Greek iso χωρίς αποτέλεσμα. 

414_B3_B8_E-_DA58-4_FA6-_B240-131158_BB9

5764896_C-1_BD6-4_D51-_BE4_D-_F79404_F47

Αυτός εδώ είναι ο υπότιτλος. Αφορά το τελευταίο επεισόδιο του Big Bang theory.ion

http://m.subs4series.com/subtitle-download.php?sID=s3163becc6a

Επισης ξέρει κανείς αν μπορούμε να θέσουμε στον mx player και άλλη πηγή online εύρεσης υποτιτλων πέραν του default opensubtitles;

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το Notepad++ και ανοιξε το αρχειο .srt του υποτιτλου σου. Επελεξε Encoding -> Convert to UTF-8 και μετα File -> Save και δοκιμασε παλι να το φορτωσεις στην τηλεοραση σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις "Κωδικοποίηση χαρακτήρων" Greek (Cp1253), διαφορετικά βρες άλλον υπότιτλο γι' αυτό το επεισόδιο.

Δεν μπορείς να θέσεις άλλη πηγή εύρεσης υποτίτλων πέρα του opensubtitles.org

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Χρησιμοποιώ το MX Player σε SmartTv με Android. Ενώ φορτώνει κανονικά τους εξωτερικούς υπότιτλους δείτε στην παρακάτω φωτογραφία πως τους εμφανίζει. Έχω αλλάξει την κωδικοποίηση σε Greek iso χωρίς αποτέλεσμα. 

414_B3_B8_E-_DA58-4_FA6-_B240-131158_BB9

5764896_C-1_BD6-4_D51-_BE4_D-_F79404_F47

Αυτός εδώ είναι ο υπότιτλος. Αφορά το τελευταίο επεισόδιο του Big Bang theory.ion

http://m.subs4series.com/subtitle-download.php?sID=s3163becc6a

Επισης ξέρει κανείς αν μπορούμε να θέσουμε στον mx player και άλλη πηγή online εύρεσης υποτιτλως πέραν του default opensubtitles;

Βάλτο στον αυτόματο εντοπισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, babis69 said:

Δοκίμασε να βάλεις "Κωδικοποίηση χαρακτήρων" Greek (Cp1253), διαφορετικά βρες άλλον υπότιτλο γι' αυτό το επεισόδιο.

Δεν μπορείς να θέσεις άλλη πηγή εύρεσης υποτίτλων πέρα του opensubtitles.org

Δυστυχώς δεν...το ίδιο και με μια άλλη σειρά που δοκίμασα. thanks πάντως :)

5 hours ago, saruman123 said:

Βάλτο στον αυτόματο εντοπισμό.

Αλλαμπουρνεζικα και πάλι. Βεβαια στους υποτιτλους με online search τους παίζει κανονικά με auto detect στο encode.Thank you mister :) Στο Archos player πάντως δουλεύουν μια χαρα οι εξωτερικοί υπότιτλοι. Απλα δεν συνεργάζεται με το DSVideo του Synology και αναγκαστικά για να έχω sync σε 2 τηλεοράσεις των εκπομπών που έχω παρακολουθήσει πρέπει να παίξω με traktv.....το οποιο δημιουργεί αρχεία στον synology κάθε φορα που κάνω pause κάτι που έβλεπα και resume στην άλλη τηλεόραση. First world problems θα μου πεις......αν και συνολικά σε codes ο MXPlayer μου φαίνεται καλύτερος player από Archos.

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, asmilon said:

Κατεβασε το Notepad++ και ανοιξε το αρχειο .srt του υποτιτλου σου. Επελεξε Encoding -> Convert to UTF-8 και μετα File -> Save και δοκιμασε παλι να το φορτωσεις στην τηλεοραση σου.

Πάλι δεν μου τους παίζει. Μονο το archos τα παίζει μια χαρα. Thanks 😉

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, babis69 said:

Ναι το έχω δει. Ξαναγύρισα σε Archos. Δοκίμασα και αλλα επεισόδια παίζει κανονικά όλους τους εξωτερικούς χωρίς πείραγμα. Επίσης έχει πολύ πιο γρηγορο και άμεσο online search και download υποτίτλων καθώς και κρατάει τους online υποτιτλους μετά από close και open της εφαρμογής. Το αστείο είναι ότι τα κάνει όλα εκτος από το να παίζει τους ενσωματωμένους υποτιτλους....δεν τους εμφανίζει :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να καταλαβω μια, συζητατε για εφαρμογη που κανει streaming και downloading περιεχομενου το οποιο προστατευεται απο πνευματικα δικαιωματα? Ετσι στο χαλαρο? Αφαιρω τα ποστ και παρακαλω μην συνεχιστει η κουβεντα γιατι ειστε και παλια μελη οποτε ξερετε τι επιτρεπεται και τι οχι.

Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/5/2018 στις 6:53 ΜΜ, stormrain είπε

Για να καταλαβω μια, συζητατε για εφαρμογη που κανει streaming και downloading περιεχομενου το οποιο προστατευεται απο πνευματικα δικαιωματα? Ετσι στο χαλαρο? Αφαιρω τα ποστ και παρακαλω μην συνεχιστει η κουβεντα γιατι ειστε και παλια μελη οποτε ξερετε τι επιτρεπεται και τι οχι.

Ευχαριστω

Αυτο σε πειραξε...Δεν βλεπεις τις 173 σελιδες για το kodi . Ο ανθρωπος θελει να διορθωσει το θεμα που του δημιουργησε ο MX Player,που εμφανιζεται τοσο στα "παρανομα",οσο και στα "νομιμα" αρχεια. Γνωμη μου ειναι φιλε οταν εχεις κατεβασει ηδη ενα αρχειο βιντεο να το τρεχεις με τον bsplayer που δεν εμφανιζει συχνα τετοια σφαλματα. Για να μην εχεις ομως παρομοια θεματα στο μελλον καλυτερα οτι θελεις να δεις,να το βλεπεις online χρησιμοποιωντας vpn. Οπως για παραδειγμα το Netflix.

 

Επεξ/σία από CyberKid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, CyberKid είπε

Αυτο σε πειραξε...Δεν βλεπεις τις 173 σελιδες για το kodi . Ο ανθρωπος θελει να διορθωσει το θεμα που του δημιουργησε ο MX Player,που εμφανιζεται τοσο στα "παρανομα",οσο και στα "νομιμα" αρχεια. Γνωμη μου ειναι φιλε οταν εχεις κατεβασει ηδη ενα αρχειο βιντεο να το τρεχεις με τον bsplayer που δεν εμφανιζει συχνα τετοια σφαλματα. Για να μην εχεις ομως παρομοια θεματα στο μελλον καλυτερα οτι θελεις να δεις,να το βλεπεις online χρησιμοποιωντας vpn. Οπως για παραδειγμα το Netflix.

Aγαπητε ημουν σαφης στο τι δε συμφωνει με τους Ορους Χρησης. Απο κει και περα εχουν φυγει 2-3 posts. Αν δεν ειχες προλαβει να τα δεις μαλλον γι'αυτο αναρωτιεσαι. Ο,τι αλλο χρειαστεις ειμαι στη διαθεση σου με ΠΜ.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...