Προς το περιεχόμενο

Τραπεζικός λογαριασμός στην Ελλάδα


new_guy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλεύω μόνιμα εξωτερικό και σκέφτομαι να κατέβω Ελλάδα το καλοκαίρι. Μιας και έχει ηρεμήσει η κατάσταση, σκέφτομαι να μεταφέρω κάποια λεφτά. Μπορώ να ανοίξω λογαριασμό σε Ελληνική τράπεζα και να μεταφέρω λεφτά από paypal/skrill; Τι χρειάζεται; Είχα έναν λογαριασμό πριν φύγω αλλά δεν νομίζω να είναι ενεργός ακόμα, καθώς είχα αφήσει κάτι ψίχουλα.

Επεξ/σία από new_guy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη συντομα θα παω εξωτερικο και τα ψαχνω λιγο απο οτι διαβασα αν δεν θελεις να κανεις πλεον εδω φορολογικη και να κανεις μονο ως κατοικος εξωτερικου καλο ειναι να μην εχεις καποιον λογαριασμο εδω καθως και ο τοκος απο 1ε θεωρειται εισοδημα και συνεπως πρεπει και εδω να κανεις φορολογικη. Καπου το διαβασα δεν ειμαι σιγουρος. Παρε μια revolut και θα εισαι οκ σε καθε περιπτωση. Οσο για την κατασταση δεν νομιζω οτι ηρεμισε και καθολου ισα ισα εγω που μενω και δουλευω θεσσαλονικη παμε απο το κακο στο χειροτερο ως κοινωνια. Αρκει να σου πω οτι ακομα και στο λεωφορειο οι οδηγοι του ΟΑΣΘ παραμιλανε. Οσο για τα οικονομικα ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΣ μεσαιωνας 12 - 15 ωρες εργασια χωρις ασφαλεια για 800-1000ε...Βλεπω απο ιανουαριο νεο κυμα μεταναστων.

Επεξ/σία από babble tribe
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σα να μου λες ότι θα πας για τουρισμό στη Συρία.

Τη στιγμή που όλοι θέλουν να φύγουν/φεύγουν εσύ πηγαίνεις. 

αφού μένεις μόνιμα στο εξωτερικό τι να τα κάνεις τα λεφτά εδώ; να στα φάνε αυτοί οι κατσαπλιάδες;

ασφαλώς και έχει ηρεμήσει η κατάσταση. κάτσε τώρα που θα μειωθούν κι άλλο οι συντάξεις και θα πέσει το αφορολόγητο να δεις ηρεμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...