Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Apple θα “ανοίξει” το chip NFC σε τρίτους με το iOS 12


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 minute ago, guy_threepwood said:

Δεν ξέρω για root, ρίζες και μαντζουνια. Η τράπεζα μου μου δίνει σαν επιλογή να χρησιμοποιώ το κινητό αντί της κάρτα. Χωρίς το 0.15. 

Παλικάρι μου, δεν είναι όλα γηπεδικα εδώ, Android εναντίον Apple. Ξεπέρασε το. 

Είμαι χρήστης και Android και Apple. Εσείς έχετε κολλήματα όχι εγώ. Την επιλογή που σου δίνει η τράπεζά σου, είχα την τύχη να τη χρησιμοποιώ για καιρό (Πειραιώς με S7 edge) και γνωρίζω πολύ καλά το πόσο ...αξιόπιστα λειτουργούσε κάθε φορά. Το Android μου προσφέρει λύσεις πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με την Apple, αλλά όχι με 100% επιτυχία και αξιοπιστία. Αυτό είναι που με κερδίζει ακόμη και τώρα στα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Apple. Καταλαβαίνω πως το αισθητικό και το πρακτικό κομμάτι είναι υποκειμενικό για τον καθέναν μας αλλά προσωπικά μιλάω σε σχέση με τα δικά μου γούστα κλπ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, billdanos said:

... Android... Apple... (... s7 edge)...  Android... Apple,... Apple. 

Από εδώ το πας, από εκεί το φέρνεις, πάλι οπαδικα το παρουσιάζεις. Κάτσε και μέτρα πόσες φορές έγραψες πόσο καλύτερη είναι η Apple.

 

Αλήθεια, γιατί το κάνεις αυτό; Ποια ανάγκη σε σπρώχνει να υπερασπιζεσαι μια εταιρεία που φτιάχνει τηλέφωνα; 

Επεξ/σία από guy_threepwood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, guy_threepwood said:

Από εδώ το πας, από εκεί το φέρνεις, πάλι οπαδικα το παρουσιάζεις. Κάτσε και μέτρα πόσες φορές έγραψες πόσο καλύτερη είναι η Apple.

Αλήθεια, γιατί το κάνεις αυτό; Ποια ανάγκη σε σπρώχνει να υπερασπιζεσαι μια εταιρεία που φτιάχνει τηλέφωνα; 

Μη ζορίζεσαι, είσαι σε ένα topic που αφορά την Apple. Το να προτιμώ μια εταιρεία έναντι των άλλων είναι καθαρά δική μου υπόθεση και δεν είσαι υποχρεωμένος ούτε να με καταλάβεις, ούτε και να συμφωνήσεις. Το ότι σε ενοχλεί η επιλογή μου είναι καθαρά δικό σου θέμα. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, billdanos said:

Μη ζορίζεσαι, είσαι σε ένα topic που αφορά την Apple. Το να προτιμώ μια εταιρεία έναντι των άλλων είναι καθαρά δική μου υπόθεση και δεν είσαι υποχρεωμένος ούτε να με καταλάβεις, ούτε και να συμφωνήσεις. Το ότι σε ενοχλεί η επιλογή μου είναι καθαρά δικό σου θέμα. :)

Το να προτιμάς μια εταιρεία δεν είναι κακό. Κακό είναι να την υπερασπιζεσαι, ωντας ένας απλός καταναλωτής. 

Όταν κάποιος θεοποιει ένα τεχνολογικό μαραφέτι, λες και κρίνεται το μέλλον του κόσμου από αυτό, είναι ενοχλητικό. Και ζορίζομαι να το καταλάβω. Και χρήζει ψυχολογικής υποστήριξης. Φιλικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, guy_threepwood said:

 

Όταν κάποιος θεοποιει ένα τεχνολογικό μαραφέτι, λες και κρίνεται το μέλλον του κόσμου από αυτό, είναι ενοχλητικό. Και ζορίζομαι να το καταλάβω. Και χρήζει ψυχολογικής υποστήριξης. Φιλικά 

Αυτό το συμπέρασμα είναι απλά ένας δικός σου παραλογισμός που προκύπτει από τη διαφωνία σου με τις απόψεις μου. Άρα άλλος πρέπει να το ψάξει. Φιλικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, billdanos said:

Αυτό το συμπέρασμα είναι απλά ένας δικός σου παραλογισμός που προκύπτει από τη διαφωνία σου με τις απόψεις μου. Άρα άλλος πρέπει να το ψάξει. Φιλικά. :)

Μείνε ήσυχος φίλε μου. Εγώ έκρινα λάθος. Δεν εχεις ΕΜΜΟΝΗ με την εταιρεία, ούτε την ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ σε κάθε σχετικό θέμα. Και φυσικά δεν ΔΙΣΤΑΖΕΙΣ να κατακρίνεις αν κάτι κάνει λάθος. 

Απλά τυχαίνει να είναι ΤΈΛΕΙΑ σε κάθε τι που κάνει, οπότε δεν βρήκες ακόμη την ευκαιρία. 

 

http://2.bp.blogspot.com/-0r8-OGzp8c8/UGWLZd5GDeI/AAAAAAAAAT0/oeyXeN5YhIk/s1600/apple+worship.jpg

Επεξ/σία από guy_threepwood
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Μείνε ήσυχος φίλε μου. Εγώ έκρινα λάθος. Δεν εχεις ΕΜΜΟΝΗ με την εταιρεία, ούτε την ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ σε κάθε σχετικό θέμα.

Καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο όταν βάζουμε στην κουβέντα λέξεις όπως "εμμονή".

Εμμονή με κάποια εταιρία δεν έχει μόνο αυτός που αγοράζει προιόντα από αυτήν και την υπερασπίζεται. Εμμονή μπορεί να έχει και αυτός που δεν αγοράζει τίποτα από αυτή αλλά εξακολουθεί να γράφει σε κάθε θέμα της και να καταδικάζει κάθε της κίνηση.

 

Και σε αυτό το φόρουμ, έχουμε δει και την πρώτη περίπτωση, αλλά σίγουρα και τη δεύτερη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, AtiX είπε

Είναι μέχρι να δεις τις πωλήσεις...

Μετά θα τραγουδάς το και με πιάνουν τα κλάματα...

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

18 ώρες πριν, AtiX είπε

Είναι μέχρι να δεις τις πωλήσεις...

Μετά θα τραγουδάς το και με πιάνουν τα κλάματα...

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

18 ώρες πριν, AtiX είπε

Είναι μέχρι να δεις τις πωλήσεις...

Μετά θα τραγουδάς το και με πιάνουν τα κλάματα...

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

18 ώρες πριν, AtiX είπε

Είναι μέχρι να δεις τις πωλήσεις...

Μετά θα τραγουδάς το και με πιάνουν τα κλάματα...

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, D.Luffy said:

Καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο όταν βάζουμε στην κουβέντα λέξεις όπως "εμμονή".

Εμμονή με κάποια εταιρία δεν έχει μόνο αυτός που αγοράζει προιόντα από αυτήν και την υπερασπίζεται. Εμμονή μπορεί να έχει και αυτός που δεν αγοράζει τίποτα από αυτή αλλά εξακολουθεί να γράφει σε κάθε θέμα της και να καταδικάζει κάθε της κίνηση.

Και σε αυτό το φόρουμ, έχουμε δει και την πρώτη περίπτωση, αλλά σίγουρα και τη δεύτερη.

Συμφωνώ, αλλά εδώ γράφουμε απλά και συγκεκριμένα. Τόσο στην θεματολογία, όσο και στον χρήστη. Στην περίπτωση που κάποιος έχει εμμονή με την "καταδίκη" μιας εταιρείας, εδώ είμαστε να κραξουμε. 

Προς το παρόν, χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που βλέπω εμμονή από τον χρήστη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Συμφωνώ, αλλά εδώ γράφουμε απλά και συγκεκριμένα. Τόσο στην θεματολογία, όσο και στον χρήστη. Στην περίπτωση που κάποιος έχει εμμονή με την "καταδίκη" μιας εταιρείας, εδώ είμαστε να κραξουμε. 

Προς το παρόν, χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που βλέπω εμμονή από τον χρήστη. 

Εγώ δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανένα μέλος. Αυτό που είπα ήταν απλά να προσέχουμε όταν χρησιμοποιούμε αυτή τη λέξη γιατί υπάρχει και η άλλη πλευρά.

Το ποιος έχει εμμονές και ποιος όχι, το αφήνω στην κρίση του καθενώς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, dimkord είπε

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

Γιατί φίλε μου; Ανταγωνιστής μου είναι για να με πιάσουν κλάματα με τις πωλήσεις και τα έσοδα της; Εσείς θα έπρεπε να κλαίτε που τα έχετε πληρώσει. Εμένα μου αρκεί ο διαρκής χαβαλές 😉

Αν εσύ χαβαλεδιάζεις... Τότε πάσο...

Όχι τίποτα άλλο να ξέρω ποιόν θα παίρνω στα σοβαρά και ποιόν όχι...

ΥΓ: να το γράψω και εγώ τέσσερεις φορές ή το κατάλαβες??? 😜

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, D.Luffy said:

Εγώ δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανένα μέλος. Αυτό που είπα ήταν απλά να προσέχουμε όταν χρησιμοποιούμε αυτή τη λέξη γιατί υπάρχει και η άλλη πλευρά.

Το ποιος έχει εμμονές και ποιος όχι, το αφήνω στην κρίση του καθενώς.  

Ερωτησουλα. Πως λέγεται αυτός, που σε ένα θέμα η ίδια Apple λέει ότι θα ανοίξει το nfc σε τρίτους, αλλά ο χρήστης βγαίνει και υπερασπιζεται ότι καλά το είχε κλειστό και γουστάρει να πληρώνει και το 0.15 γιατί θέλουν το καλό μας; 

Οποίος το βρει, κερδίζει αυτοκόλλητο τατουάζ με το μήλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανένα μέλος. Αυτό που είπα ήταν απλά να προσέχουμε όταν χρησιμοποιούμε αυτή τη λέξη γιατί υπάρχει και η άλλη πλευρά.

Το ποιος έχει εμμονές και ποιος όχι, το αφήνω στην κρίση του καθενώς.  

θα μπορούσε να γίνει κάποιο poll 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Ερωτησουλα. Πως λέγεται αυτός, που σε ένα θέμα η ίδια Apple λέει ότι θα ανοίξει το nfc σε τρίτους, αλλά ο χρήστης βγαίνει και υπερασπιζεται ότι καλά το είχε κλειστό και γουστάρει να πληρώνει και το 0.15 γιατί θέλουν το καλό μας; 

Οποίος το βρει, κερδίζει αυτοκόλλητο τατουάζ με το μήλο. 

Δεν έχει σημασία πως λέγεται ο οποιοσδήποτε. Δεν είναι αυτό το θέμα μας. 

Επί του θέματος, ο Bildanos ανέφερε ότι η Apple έφτιαξε μια πλατφόρμα που προσφέρει κάποιες υπηρεσίες με εγγυήσεις ως προς την ασφάλεια κλπ και μιας και ξόδεψε πόρους για αυτό, ζητάει ένα ποσοστό.

Κατά τη δική σου γνώμη, η κίνηση της Apple είναι λογική ή όχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η alpha  bank και eurobank εχουν το δικο τους wallet.

αν ανοιξει η apple to nfc, εχοντας το προγραμμα και τις καρτες, μπορεις ευκολα να περασεις το κινητο πανω απο το τερματικο και να πραγματοποιηθει η συναλλαγη μη εχοντας την καρτα μαζι σου ....

 

θα βοηθησει πολυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...