Προς το περιεχόμενο

ΜΙΣΘΟΣ ΜΕΣΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΟΑΕΔ


splash18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά,

Με πήραν απο μια εταιρεία που ειχα στειλει βιογραφικο για μια αγγελια που ειχα δει και με ρωτησαν εαν διαθετω ενεργη καρτα ανεργιας.

Τους είπα οτι έχω και μου είπαν οτι η θεση αφορα σε όσους διαθετουν καρτα ανεργιας λογω του οτι επιδοτειται απο τον οαεδ μισθολογικα και είναι για ενα χρόνο.

Έπειτα μου ειπε οτι κανουν συμβαση αοριστου στην εταιρεια.

Δεν με εχουν παρει ακομα για συνεντευξη ωστε να μαθω περισσοτερα και για αυτο θα ηθελα να

ρωτησω εαν γνωριζετε εαν υπαρχει καποιο στανταρντ μισθολογιο (και ποιο ειναι αυτο) ή εαν σου δινει μαζι με την επιδοτηση του οαεδ κατι κ ο εργοδοτης σαν συμπληρωμα με τη μισθοδοσια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρέπει να μάθουμε σε τι ακριβώς πρόγραμμα του οαεδ έχεις μπει, γιατί δεν είναι όλα ίδια

 

αν περάσεις από οαεδ ρώτα τους τι πρόγραμμα είναι αυτό 

 

υποπτεύομαι ότι είναι πρόγραμμα που σε παίρνει ο εργοδότης με αορίστου, πρέπει να σε πληρώνει κανονικά στην ώρα σου και στη συνέχεια επιδοτείται αυτός 

 

υπάρχουν βέβαια περιπτώσεις που σου λένε δούλευε τζάμπα και οοοοοταν πλερώσει ο οαεδ θα σε πληρώσουμε κι εμείς και εκεί παίζει φάση τρέχα γύρευε...

 

αλλά επαναλαμβάνω, αν δε ξέρουμε για ποιο πρόγραμμα ακριβώς μιλάμε και ποιοι είναι οι όροι του δεν μπορείς να ξέρεις.. η αορίστου πάντως υποδηλώνει ότι θα πρέπει εσύ να πληρώνεσαι κανονικά και ανά διαστήματα να υπογράφεις έντυπα β ότι δούλεψες και πληρώθηκες ώστε να πάει στη συνέχεια ο εργοδότης να πάρει εγκριτικές για την επιδότηση και να του στάξουν το μαρούλι 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει περίπτωση αν σε πάρουν να σε στείλουν στον οαεδ για εξατομικευμένη προσέγγιση γιατί οι περισσότεροι άνεργοι δεν έχουν κάνει τη διαδικασία,  εκεί ρώτα τους υπαλλήλους και θα στα πούνε όλα 

 

αλλιώς ό,τι σου πουν από την επιχείρηση 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, logistoulis είπε

υπάρχει περίπτωση αν σε πάρουν να σε στείλουν στον οαεδ για εξατομικευμένη προσέγγιση γιατί οι περισσότεροι άνεργοι δεν έχουν κάνει τη διαδικασία,  εκεί ρώτα τους υπαλλήλους και θα στα πούνε όλα 

αλλιώς ό,τι σου πουν από την επιχείρηση 

Ελπιζω να με καλεσουν για συνεντευξη ωστε να μαθω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splash18 είπε

Καλημέρα παιδιά,

Με πήραν απο μια εταιρεία που ειχα στειλει βιογραφικο για μια αγγελια που ειχα δει και με ρωτησαν εαν διαθετω ενεργη καρτα ανεργιας.

Τους είπα οτι έχω και μου είπαν οτι η θεση αφορα σε όσους διαθετουν καρτα ανεργιας λογω του οτι επιδοτειται απο τον οαεδ μισθολογικα και είναι για ενα χρόνο.

Έπειτα μου ειπε οτι κανουν συμβαση αοριστου στην εταιρεια.

Δεν με εχουν παρει ακομα για συνεντευξη ωστε να μαθω περισσοτερα και για αυτο θα ηθελα να

ρωτησω εαν γνωριζετε εαν υπαρχει καποιο στανταρντ μισθολογιο (και ποιο ειναι αυτο) ή εαν σου δινει μαζι με την επιδοτηση του οαεδ κατι κ ο εργοδοτης σαν συμπληρωμα με τη μισθοδοσια.

Τι ειδους δουλεια ειναι? Σε σπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδοτειται ο μισθος σου κατα 50% (χονδρικα)

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα πληρωνεσαι απο την εταιρεια,εσυ πρεπει να βλεπεις κανονικα τα λεφτα καθε μηνα,εκτος εαν δεχτεις μια διαφορετικη συμφωνια,κατι που δεν θα συστηνα σε κανεναν.

Ειναι προβλημα της εταιρειας μετα να εισπραξει τα λεφτα απο ΟΑΕΔ (βασανο οντως), ομως εσυ δεν πρεπει να δεχτεις καποιο παρατυπο διακονονισμο γιατι δεν ειναι προς το συμφερον σου και γιατι μια εταιρεια που θα στο προτεινει αυτο ισως να μην ειναι ενταξει γενικως 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναυτιλιακή σε πρόγραμμα του οαεδ? παράξενο..(να πληροί τις προϋποθέσεις)

 

είναι νόμου 89? ή είναι παραναυτιλιακή; 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

α οκ, αν δεν έχει και μέτοχο αλλοδαπή εταιρεία τότε μάλλον είναι οκ 

 

γιατί μπορεί να υπάρξουν τραγελαφικές περιπτώσεις όπου δίνονται επιδοτήσεις και μετά σου λένε φέρτα πίσω.. 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...