Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi ανακοίνωσε το νέο Mi Band 3 στα €26


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, koftis650 είπε

Λογικά δεν θα έχει κάποιο mic για να μιλήσεις (όπως και σε άλλα μοντέλα) , απλά θα μπορείς να δέχεσαι/απορρίπτεις μια τηλεφωνική κλήση (αν έχεις bluetooth πχ είναι βολικό και έχει πρακτικό νόημα)

 Ναι αλλα αν εχει bluetooth μπορείς να πατήσεις το εκεί κουμπί. Δεν εχει νοημα να πατήσεις στο band. Θα ερθει και θα το δούμε.

 

16 λεπτά πριν, nikosmavros είπε

Θα υποστηρίζει Ελληνικά άραγε;

Γιατί εχει το 2;  Ή μήπως οι εφαρμογές της Xiaomi; Επισημα όχι.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Από Ελλάδα πιστεύω θα παίξει κανένα 40αρι € 

εμείς από έξω θα το πάρουμε κανένα 30αρι... ;)

Η banggood η alixpress :)

Πες τα γιατί ένιωσα λες και κάνω μόνο εγώ παραγγελίες από έξω 😛

Να προσθέσω Geekbuying με Priority line χωρίς τελωνείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, whoever81 είπε

Να προσθέσω Geekbuying με Priority line χωρίς τελωνείο.

Ε ναι,απ' όλα αυτά ψωνίζεις και αγοράζεις σε καλή τιμή.

 

Και άσε Ελλάδα να το πουλάνε και 50€ αν θέλουν 😛 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

Ε ναι,απ' όλα αυτά ψωνίζεις και αγοράζεις σε καλή τιμή.

 

Και άσε Ελλάδα να το πουλάνε και 50€ αν θέλουν 😛 😛

Κατά τη γνώμη μου αξίζει να το πάρει κανείς και στα 40-50Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο 2 μπορούσες να απορρίψεις κλήση.

Αν δεν υποστηρίζει ελληνικά τότα θα είναι άχρηστο και το να σου εμφανίζει το περιεχόμενο των sms, μηνυμάτων κτλ

Ας έχει τουλάχιστον stop watch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, whoever81 είπε

Κατά τη γνώμη μου αξίζει να το πάρει κανείς και στα 40-50Ε.

Οκ ναι αξίζει.

 

Αλλά αν έχει κάτι αρχική τιμή στα 26€ εσένα σου πάει η καρδιά να δώσεις 50€ ;;

Too much ;) :)

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Black Demis είπε

30 + τελονειο 20 ευρω 50 ευρω

Δεν έχει τελωνείο

Αν παρεις με direct priority πχ από banggood η geekbuying ;)

 

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Dr.Fuzzy είπε

Έχω το 2 εδω και 1.5 χρόνο και μάλλον θα πάω στο Xiaomi Amazfit Bip κυρίως για το GPS και τις 45 μερες μπαταρία. Αν το έχει καποιος ας πει εντυπώσεις. 

Είχα Band2 για πάνω από χρόνο και το έχασα το καλοκαίρι λόγο σχεδιαστικού λάθους της Xiaomi. Βάλε, βγάλε τη συσκευή από το λαστιχένιο λουράκι, χαλάρωσε μέχρι που μια μέρα που περπατούσα βράδυ σε ξένη πόλη έπεσε και δεν το ξαναβρήκα. Μετά από λίγο καιρό είδα το Amazfit Bip και το πήρα 49 ευρώ. Η τιμή του μετά από μερικούς μήνες έφτασε τα 80 ευρώ λόγο ζήτησης.
Το Bip έχει στα ατού always on οθόνη, GPS, πυξίδα, βαρόμετρο, καλύτερο παλμογράφο και μπαταρία 76 μέρες μετρημένο στην λιτή ρύθμιση. Είναι μακράν το καλύτερο band/watch που έχω δοκιμάσει συναρτήσει τιμής, ποιότητας, χαρακτηριστικών και μπαταρίας. Αν το σκεύτεσαι προτίμησε το με κλειστά μάτια.

Capture+_2018-04-27-09-34-22.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Athoz είπε

Είχα Band2 για πάνω από χρόνο και το έχασα το καλοκαίρι λόγο σχεδιαστικού λάθους της Xiaomi. Βάλε, βγάλε τη συσκευή από το λαστιχένιο λουράκι, χαλάρωσε μέχρι που μια μέρα που περπατούσα βράδυ σε ξένη πόλη έπεσε και δεν το ξαναβρήκα. Μετά από λίγο καιρό είδα το Amazfit Bip και το πήρα 49 ευρώ. Η τιμή του μετά από μερικούς μήνες έφτασε τα 80 ευρώ λόγο ζήτησης.
Το Bip έχει στα ατού always on οθόνη, GPS, πυξίδα, βαρόμετρο, καλύτερο παλμογράφο και μπαταρία 76 μέρες μετρημένο στην λιτή ρύθμιση. Είναι μακράν το καλύτερο band/watch που έχω δοκιμάσει συναρτήσει τιμής, ποιότητας, χαρακτηριστικών και μπαταρίας. Αν το σκεύτεσαι προτίμησε το με κλειστά μάτια.

Capture+_2018-04-27-09-34-22.png

Δεν διαφωνώ..... αλλά για μένα που παίζει ρόλο ο όγκος και το τι ζητώ το band είναι ανώτερο (βήματα, ύπνος, ξυπνητήρι με δόνηση, φόρτιση στον ένα μήνα, ρολόι) .... πολύ πιο άνετο και ειδικά όταν κοιμάσαι..... 

Όλα τα λεφτά ο όγκος και η διάρκεια της μπαταρίας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Δεν διαφωνώ..... αλλά για μένα που παίζει ρόλο ο όγκος και το τι ζητώ το band είναι ανώτερο (βήματα, ύπνος, ξυπνητήρι με δόνηση, φόρτιση στον ένα μήνα, ρολόι) .... πολύ πιο άνετο και ειδικά όταν κοιμάσαι.....  

Όλα τα λεφτά ο όγκος και η διάρκεια της μπαταρίας.... 

To Bip είναι 18gr αντί για 19gr του Band2 οπότε το βάρος είναι ίδιο. Σε όγκο επειδή το Bip είναι πιο επίπεδο και αγγαλιάζει καλύτερα το χέρι με βόλεψε καλύτερα από το Band. Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπικές προτιμήσεις. Σε όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά το Bip είναι αναβάθμιση του Band. Επειδή τα έχω και τα δύο για κανένα χρόνο έκαστος δεν νομίζω πως υπάρχει επιστροφή.

Επεξ/σία από Athoz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Athoz είπε

To Bip είναι 18gr αντί για 19gr του Band2 οπότε το βάρος είναι ίδιο. Σε όγκο επειδή το Bip είναι πιο επίπεδο και αγγαλιάζει καλύτερα το χέρι με βόλεψε καλύτερα από το Band. Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπικές προτιμήσεις. Σε όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά το Bip είναι αναβάθμιση του Band. Επειδή τα έχω και τα δύο για κανένα χρόνο έκαστος δεν νομίζω πως υπάρχει επιστροφή.

Όταν σε καλεί κάποιος βλέπεις κανονικά το όνομα του στα ελληνικά ή "κινέζικα"; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, nikosmavros είπε

Όταν σε καλεί κάποιος βλέπεις κανονικά το όνομα του στα ελληνικά ή "κινέζικα";  

Πέρασα μια επαφή στα Ελληνικά γιατί δεν είχα και βλέπω πως υποστηρίζει ελληνικά αλλά κάποιοι ASCII unicode χαρακτήρες όπως φωνήεντα με τόνους και το τελικό σίγμα δεν τα έχει. Στο υπόλοιπο αλφάβητο είναι καλά.

b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Με miband 2  έχω φτάσει 32 μέρες αναμονή. (Εννοείται με λιτή λειτουργία και μόνο τα βασικά)

 

Ελπίζω να είναι το ίδιο και καλύτερο όπως λένε το miband 3

Αυτή την στιγμή το δικό μου εχει 47% μπαταρία με 22 μέρες χρηση. Συγχρονισμό καθε 2-3 μέρες. Ειδοποιησεις κλπ δεν μου δουλεψαν ποτέ σωστά οποτε δεν τις χρησιμοποιω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...