Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και στα τράβηξε κάπως πίσω;

Σήμερα στην "ψυχανάλυση κρυπτοαγορων" αναφέρθηκε ότι η caroline ellison ρωτήθηκε από το δικαστή στη δική της ftx για το solana αν είναι decentralized και είπε ότι το κάναν ότι θέλαν και ότι οι devs της ftx μπορούσαν να κλείσουν το blockchain κατά το δοκούν.

 

Βέβαια δεν βρήκα πουθενά την πρωτότυπη πηγή. Μουφα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, giannis bizios said:

Καλησπερα !

Τη βοηθεια σας αν καποιος-α γνωριζει σχετικα , 

χθες μου στελνει ενας ακυρος μνμα στο whatsapp τυπου αν θελω δουλεια κτλ , λογω οτι ειχα χρονο εκεινη την στιγμη ειπα να το τραβηξω λιγο να δω που θα παει , εν τελει η δουλεια εχει να κανει με tasks τυπου λαικ subscribe και ενιοτε μεταφορα ενος αλφα κεφαλαιου για το οποιο αποκομιζεις σχεδον ενα 10% , chainalysis λεγεται το παραμυθι , εχω δωσει την διευθυνση του πορτοφολιου μου και μου εχουν βαλει ηδη περιπου 30usdt για τα λαικσ και τα  subscribe που εχω κανει ηδη , προφανως μεταφορα δεν εχω κανει .. εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια να μου πει την αποψη του ?

 

Είναι περίπου η ίδια πυραμίδα όπως τη Wind Media που έκλεισε πριν κάποιο καιρό και αρκετοί που μπήκαν στο τέλος έχασαν κλασσικά τα λεφτά τους. Με λίγα λόγια σου υπόσχονται λεφτά για κάποια likes και τα λοιπά και μετά θα σου πουν ότι αν αγοράσεις το premium πακέτο τους θα έχεις τα διπλάσια λεφτά για τα likes που κάνεις κτλ. Επίσης θα σου πουν μπορείς να έχεις δωρεάν το premium αν προτείνεις 5 άτομα. Έτσι βάζουν περισσότερα άτομα στη πυραμίδα.

Και κατά πάσα πιθανότητα μετά από το πρώτο τυράκι που σου έδωσαν θα σου πουν ότι πρέπει να τους δώσεις κάποιο ποσό για να συνεχίσεις να δουλεύεις για τη πλατφόρμα τους.

Και το άρθρο που λέει πως λειτουργούσε η πυραμίδα:

https://www.moneyreview.gr/business-and-finance/business/78601/i-apati-tis-wind-media-nea-stoicheia-gia-tin-pyramida/

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, giannis bizios είπε

Καλησπερα !

Τη βοηθεια σας αν καποιος-α γνωριζει σχετικα , 

χθες μου στελνει ενας ακυρος μνμα στο whatsapp τυπου αν θελω δουλεια κτλ , λογω οτι ειχα χρονο εκεινη την στιγμη ειπα να το τραβηξω λιγο να δω που θα παει , εν τελει η δουλεια εχει να κανει με tasks τυπου λαικ subscribe και ενιοτε μεταφορα ενος αλφα κεφαλαιου για το οποιο αποκομιζεις σχεδον ενα 10% , chainalysis λεγεται το παραμυθι , εχω δωσει την διευθυνση του πορτοφολιου μου και μου εχουν βαλει ηδη περιπου 30usdt για τα λαικσ και τα  subscribe που εχω κανει ηδη , προφανως μεταφορα δεν εχω κανει .. εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια να μου πει την αποψη του ?

 

Δεν είναι μπαμπούλας οι πυραμίδες. Είναι μια μορφή επένδυσης-απάτης ταυτόχρονα. Αν είσαι απο τους πρώτους που θα μπούνε σε αυτή θα βγάλεις λεφτά, αν όχι τότε το μόνο σίγουρο είναι οτι θα χάσεις τα λεφτά σου. Συνήθως χίλιοι χάνουν και ένας κερδίζει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν αρχίσει και κυκλοφορούν σενάρια τις τελευταίες μέρες ότι μέρος της χρηματοδότησης της Hamas έχει γίνει μέσω bitcoin και λογαριασμών που είχαν στην binance.

https://www.msn.com/en-us/news/world/israel-has-frozen-crypto-accounts-belonging-to-hamas-with-binance-helping-to-locate-them/ar-AA1i2bsf

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, snot είπε

Ποιος τρόπος να κάνουμε ευρώ σε usdt με μικρή προμήθεια; Το έψαξε κανείς τώρα που στην binance γιοκ;

Kucoin, ByBit και γενικά κάποιο άλλο ανταλλακτήριο της αρεσκείας σου που να δέχεται κατάθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snot εγώ πριν μερες (όταν είχε βγάλει μήνυμα η binance) γύρισα τα ευρώ σε usdt... προχτές είδα ότι ενεργοποιήθηκε πάλι το ευρώ... και τα ξανα γύρισα σε ευρώ... 

Αυτή η αλλαγή μου έφερε κέρδος 15€... έτυχε να αλλαξει η ισοτιμία ευρώ/δολάριο 

Γιατί να τα κάνεις ευρώ τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, Alkazar21 said:

Snot εγώ πριν μερες (όταν είχε βγάλει μήνυμα η binance) γύρισα τα ευρώ σε usdt... προχτές είδα ότι ενεργοποιήθηκε πάλι το ευρώ... και τα ξανα γύρισα σε ευρώ... 

Αυτή η αλλαγή μου έφερε κέρδος 15€... έτυχε να αλλαξει η ισοτιμία ευρώ/δολάριο 

Γιατί να τα κάνεις ευρώ τώρα;

Δεν θέλω να τα κάνω ευρώ. Το ανάποδο θέλω βασικά. Τώρα που binance δεν δέχεται sepa αναρωτιόμουν ποιος είναι ο τρόπος να φορτώσεις usdt με ευρώ χωρίς πολλά fee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, snot είπε

Δεν θέλω να τα κάνω ευρώ. Το ανάποδο θέλω βασικά. Τώρα που binance δεν δέχεται sepa αναρωτιόμουν ποιος είναι ο τρόπος να φορτώσεις usdt με ευρώ χωρίς πολλά fee

Υπάρχει ο τρόπος μέσω ρεβο να κάνεις τα ευρώ δολάρια και να τα στείλεις έτσι. Ψάξε εδώ μέσα έχει γραφτεί αρκετές φορές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, tcktcktck said:

Υπάρχει ο τρόπος μέσω ρεβο να κάνεις τα ευρώ δολάρια και να τα στείλεις έτσι. Ψάξε εδώ μέσα έχει γραφτεί αρκετές φορές 

Το έκανα παλιά, δεν γίνεται πια. Απότι είδα το Kraken έχει χαμηλά fees.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, snot είπε

Δεν θέλω να τα κάνω ευρώ. Το ανάποδο θέλω βασικά. Τώρα που binance δεν δέχεται sepa αναρωτιόμουν ποιος είναι ο τρόπος να φορτώσεις usdt με ευρώ χωρίς πολλά fee

 

7 ώρες πριν, snot είπε

Το έκανα παλιά, δεν γίνεται πια. Απότι είδα το Kraken έχει χαμηλά fees.

Δέχεται ξανά EUR το Binance.

Και σε SEPA και σε spot EUR/crypto ζευγάρια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, τι είναι πάλι αυτό με την Binance Visa Card? 

 

Dear Binancian,

We wanted to draw your attention to the email from [email protected] below. Regrettably, you are among the small number of Binance users affected by the announcement that the Binance Visa Debit Card program is closing. You will no longer be able to use your Binance Visa Debit Card from 20th December 2023 UTC 00:00.

Your Binance account is unaffected and will continue to operate as usual. This change only impacts the use of your Binance Card.

In the meantime, where available, users can shop with crypto and send crypto using Binance Pay, a contactless, borderless and secure cryptocurrency payment technology designed by Binance, at merchants accepting it.

Yours sincerely

 

The Binance team

——————----------------------------------------

You will no longer be able to use your Binance Visa Debit Card from 20th December 2023

This email is to notify you that you will no longer be able to use your Binance Visa Debit Card from 20th December 2023 onwards. 

This is because the Binance Visa Debit Card program, issued by UAB ”Finansinės paslaugos ,,Contis“, part of the Solaris Group, is closing in two months’ time.

Your Binance account will remain open and is not impacted by the closure of the Binance Visa Debit Card Program.      

Why will I no longer be able to use my Binance Visa Debit Card?

UAB “Finansinės paslaugos ,,Contis“ will no longer be the issuer of the Binance Visa Debit Card program after the closure date.

What do I need to do?

On 20th December 2023, please destroy your Binance Visa Debit Card by cutting it through the chip and magnetic stripe.

You don’t need to do anything else. 

You will not lose any fiat or crypto currency from your Binance account, because this update only impacts your Binance Visa Debit Card; your Binance account will not be closed or impacted.

Refunds, disputes and complaints will continue to be processed as usual until the Binance Visa Debit Card program is closed and during the mandatory period afterwards.  Further information regarding the process for refunds, disputes and complaints will be shared with you nearer the time.

We recommend that you take action at your earliest convenience.      

If you have lost your card, you may order a replacement one up until 6th December 2023, and spend the funds from your Binance account in the Binance app as normal until the Binance Visa Debit Card program is closed on 20th December 2023. Note that card delivery timeframes can vary depending on international and local post providers. 

What if I need help?

If you have any difficulties using your Binance Visa Debit Card before 20th December 2023, please contact Binance Customer Services for help via the Binance.com website.

Complaints: Please contact the Binance team via Binance's live support chat on https://www.binance.com/en OR the Binance App.

Kind regards

 

UAB “Finansinės paslaugos ,,Contis” part of Solaris Group, on behalf of Binance.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Συγγνώμη, τι είναι πάλι αυτό με την Binance Visa Card? 

Ότι λέει.

Την κόβουν τη VISA.

Λογικά θα βγάλουν αλλή VISA ή Mastercard από 2024.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Ότι λέει.

Την κόβουν τη VISA.

Λογικά θα βγάλουν αλλή VISA ή Mastercard από 2024.

Άρα μέχρι τότε ΔΕΝ θα έχουμε κάρτα τους; Τι τους έχει πιάσει και γίνονται όλα αυτά; 

Απλά τραγικοί οι τύποι. Μας έχουν κάνει όπα μέσα σε ένα μήνα. Ειδικά αυτό με την κάρτα είναι ξεφτίλα. 

Ποια άλλα εταιρία προτείνετε να βγάλω κάρτα όπως την Binance;

Αναμένω τις απαντήσεις σας. (Δεν ενδιαφέρομαι καν για κάφρους όπως η Wirex. Μιλάω για το ίδιο level της Binance) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...