Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, eddietgreek είπε

Αν σου πω οτι δε θυμαμαι; Πως γινεται να τα συνδεσεις δηλαδη; Η αληθεια ειναι οτι ενω ημουν στο trust πατησα στην επιλογη για απευθειας ληψη κρυπτο απο binance η coinbase, αλλα οταν εκανα το λογαριασμο στην trust δε θυμαμαι να εκανα kyc. Μαλιστα εκανα δυο λογαριασμους trust κιολας γιατι στον πρωτο ειχα αποθηκευσει τους κωδικους ασφαλειας στο cloud για πιο ευκολα αλλα μετα το μετανιωσα γιατι σκεφτηκα οτι δεν ειναι και τοσο ασφαλης, διεγραψα την εφαρμογη και εκανα καινουργιο λογαριασμο με τις 12 λεξεις αυτη τη φορα. 

οταν το trust σου ζητησει να κανεις login με τα binance user&pass, συνδεει τα πορτοφολια trust με το binance account στο οποιο εισαι ηδη KYC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, pp6210 είπε

οταν το trust σου ζητησει να κανεις login με τα binance user&pass, συνδεει τα πορτοφολια trust με το binance account στο οποιο εισαι ηδη KYC

A οκ, οχι ευτυχως δεν ειναι τα ιδια. Βασικα χρησιμοποιω το trust μεσω του extension που εχει ο chrome και το binance σαν σελιδα γιατι η εφαρμογη του δε με βολευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ThanosR92 said:

Φίλε μου, μαζί σου είμαι. Ομως, απάντηση δεν μου έδωσες σε αυτά που ρώτησα. 

Αν εσύ έχεις δηλαδή 20.000€ η βάλε όποιο ποσό θέλεις, κοιμάσαι καλά με το να το έχεις στην Wise, Revolut η στην Binance; 

Δεν ρωτάω ειρωνικά. Ρωτάω για να δω το γενικό σκεπτικό και άλλων ανθρώπων. Στο net για παράδειγμα διαβάζω, ανθρώπους που έχουν όλη τους την περιουσία στο BTC σε Hardware Wallet. Άλλοι, λένε πως με την καμία δεν αξίζει να το κάνεις αυτό σε χρήματα που μπορεί να μάζευες όλα σου τα χρόνια. 

Άρα, ρωτάω. Εσύ θα έβαζες τα χρήματα που έχεις μαζέψει μια ζωή μέσα στην Revolut; 

Προσωπικά ναι. Έχω ένα ποσό που για εμένα είναι σημαντικό στην revolut και κοιμάμαι ήσυχος. Μάλιστα το έχω σε savings account που δεν υπάρχει προστασία όπως στις καταθέσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, salvador_ said:

καλησπέρα σας σαν τελείως noobas με το trading   ποίες πλατφόρμες   εμπιστεύεστε ;    ποιες έχουν το χαμηλότερο fee?

 

Προσωπικά Binance, που είναι και το μεγαλύτερο. Αρκετοί εδώ έχω δει να χρησιμοποιούν Kraken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Kapetanakos said:

Υπάρχει μια άνοδος η είναι ιδέα μου? μιλάμε για όλα τα νομίσματα.

Υπάρχει άνοδος και η τιμή του btc έχει ξεφύγει αρκετά. Διάφορα αλτ κάνουν κάτι +20% χωρίς κανένα λόγο. Ίσως έχουμε διόρθωση σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snot είπε

Προσωπικά Binance, που είναι και το μεγαλύτερο. Αρκετοί εδώ έχω δει να χρησιμοποιούν Kraken

το κρακεν μου φαινεται πολυ πιο ευχρηστο παντως ηδη εφτιαξα λογαριασμο , μπορεις και με το paypal να βαλεις λεφτα ωραιο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή η άνοδος κάθοδος  που υπάρχει στα γραφήματα των κρυπτό,  με κάνει να πιστεύω  ότι είναι  ιδανική  για γρήγορα  μικρά  προφιτ.   Σε app trading  με fake money και αληθινές τιμες crypto ,είχα 90% profitable  ..   προτιμούσα  έστω και  μικρό profit πάρα un όταν αρχίζει  η κατηφόρα 

 

Ερωτήσεις:  στο Κρακεν και binance 

Πιος είναι ο πιο άμεσος  τρόπος ανάληψης; μετατροπής  σε ευρώ;

Και ποιος ο πιο άμεσος  να φορτίζω  με ευρώ το wallet;;

Revolut?

 

Επεξ/σία από salvador_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, salvador_ είπε

Αυτή η άνοδος κάθοδος  που υπάρχει στα γραφήματα των κρυπτό,  με κάνει να πιστεύω  ότι είναι  ιδανική  για γρήγορα  μικρά  προφιτ.   Σε app trading  με fake money και αληθινές τιμες crypto ,είχα 90% profitable  ..   προτιμούσα  έστω και  μικρό profit πάρα un όταν αρχίζει  η κατηφόρα

Σε τι χρονικό διάστημα πήγες καλά; Γιατί αν κάνεις trades σε μια βδομάδα που γενικά ανεβαίνουν όλα, είναι εύκολο να πας καλά.

Επίσης τι εννοείς 90%; Σημασία έχει να ξεκινήσεις με ένα Χ ποσό και π.χ. να φτάσεις να είσαι 50% πάνω. Αν κάνεις 90% profit επιλογές αλλά 10% loss επιλογές και εν τέλει είσαι χαμένος γιατί στις τελευταίες έβαλες πολύ παραπάνω βαρύτητα, δεν έχεις πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, batig0al είπε

Σε τι χρονικό διάστημα πήγες καλά; Γιατί αν κάνεις trades σε μια βδομάδα που γενικά ανεβαίνουν όλα, είναι εύκολο να πας καλά.

Επίσης τι εννοείς 90%; Σημασία έχει να ξεκινήσεις με ένα Χ ποσό και π.χ. να φτάσεις να είσαι 50% πάνω. Αν κάνεις 90% profit επιλογές αλλά 10% loss επιλογές και εν τέλει είσαι χαμένος γιατί στις τελευταίες έβαλες πολύ παραπάνω βαρύτητα, δεν έχεις πάει καλά.

Όταν το loss σου είναι  μικρό  δεν σε ενοχλεί  αυτό.  Εάν με 500 ευρώ βγάλεις  200 ευρώ κέρδος και έχεις 20-30ευρω loss τότε πας μια χαρά.  

Δεν με νοιάζει  να βγάλω 50% σε κάθε trade  και με 10 % είμαι  ευχαριστημένος. Κοιτάω τα πολλά μικρά profits  . Που  δίνουν  στο τέλος της ημέρας ένα μεγάλο συνολικό  κέρδος.

Εάν θέλω  να κάνω επένδυση  αγοράζω  btc και περιμένω το μεγαλο μπαμ.  

Όπως έκαναν κάποιοι  επενδύσεις  στο btc  και τους κορόιδευαν  που πήραν με 15-20 Κ bitcoins  και τώρα έιναι στα 35κ και όπως  φαίνεται  πάει  για 50κ+ 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@salvador_ Δεν απάντησες στις ερωτήσεις. Το λέω γιατί γενικά στο trading, σχεδόν όλοι χάνουν. Ακόμη και ανάμεσα στους επαγγελματίες, δηλαδή ανθρώπους που τους μισθώνουν για να το κάνουν, ελάχιστοι κερδίζουν. Υπάρχουν πολλοί που υποκρίνονται πως κερδίζουν για να μαζέψουν followers κτλ. με διάφορα κόλπα επιπέδου αστρολογίας όπως τεχνική ανάλυση με σχέδια σε γραφικές αλλά στη πράξη χάνουν.

Το να τα πας καλά σε μια περιορισμένη χρονική περίοδο που όλα ανεβαίνουν, είναι πολύ συχνό και δίνει τη ψευδαίσθηση πως είναι εύκολο. Σκέψου το κάπως σαν να παίζεις poker με ένα εύκολο AI. Όταν πας να παίξεις κανονικά (μεγάλη χρονική περίοδο), σχεδόν όλοι χάνουν.

Αν εκτιμάς πως θα είσαι στους ελάχιστους που κερδίζουν, καλή τύχη.

Επεξ/σία από batig0al
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, batig0al είπε

@salvador_ Δεν απάντησες στις ερωτήσεις. Το λέω γιατί γενικά στο trading, σχεδόν όλοι χάνουν. Ακόμη και ανάμεσα στους επαγγελματίες, δηλαδή ανθρώπους που τους μισθώνουν για να το κάνουν, ελάχιστοι κερδίζουν. Υπάρχουν πολλοί που υποκρίνονται πως κερδίζουν για να μαζέψουν followers κτλ. με διάφορα κόλπα επιπέδου αστρολογίας όπως τεχνική ανάλυση με σχέδια σε γραφικές αλλά στη πράξη χάνουν.

Το να τα πας καλά σε μια περιορισμένη χρονική περίοδο που όλα ανεβαίνουν, είναι πολύ συχνό και δίνει τη ψευδαίσθηση πως είναι εύκολο. Σκέψου το κάπως σαν να παίζεις poker με ένα εύκολο AI. Όταν πας να παίξεις κανονικά (μεγάλη χρονική περίοδο), σχεδόν όλοι χάνουν.

Αν εκτιμάς πως θα είσαι στους ελάχιστους που κερδίζουν, καλή τύχη.

Σωστά  τα λες δίνει ψευδαίσθηση  ότι είναι  εύκολο . Αλλά δεν είναι   τελικά . Θέλει πολύ χρόνο να ασχοληθείς   για να κατανοήσεις  τι και πως , Ευτυχώς  έχω μπόλικο  ελεύθερο χρόνο  αυτο το διάστημα ευκαιρία  να τον αξιοποιήσω.

Το kraken  έχει πάρα πολύ μεγάλα fees θα δω στο binance  πως είναι 

Τι γνώμη έχετε για το νέο κρυπτό paypalusd? Αξίζει  να ρίξουμε μερικά ευρώ; 

 

Ποιους  μεγάλους Έλληνες και ξένους  πετυχημένους  στο κλάδο των κρυπτό  συμβουλεύετε;

Ένα Έλληνα που μου άρεσε  πως τα έλεγε στο yt είναι ο Γιάννης Ανδρέου 

 Conclavio scamer or not? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...