Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Dantε είπε

Προσωπικά πηρα 1 Teclast και 3 Bmax.

Ολα ηρθαν με ελαττωματα.Ολα ειχαν καμμενα πιξελ,αλλο ειχε ραγισμα στο πλαισιο,usb που δε δουλευαν κτλ.

Ποια Bmax ηρθαν αν επιτρεπεται; 
ο αδελφος σου που κρατησε καποιο, τι σου λεει σαν εμπειρια χρησης; Βασικα ειμαι ετοιμος να παραγειλω το bmax Y13 ή το chuwi corebook pro 13.

θα προτεινα να αποφευγεται το gearbest λογο κακης υποστηριξης after sales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pascalia2 είπε

Ποια Bmax ηρθαν αν επιτρεπεται; 
ο αδελφος σου που κρατησε καποιο, τι σου λεει σαν εμπειρια χρησης; Βασικα ειμαι ετοιμος να παραγειλω το bmax Y13 ή το chuwi corebook pro 13.

θα προτεινα να αποφευγεται το gearbest λογο κακης υποστηριξης after sales.

Υ13 ηταν ολα τους.

Οσο τα δουλεψα ηταν πολυ καλα.Πολυ ωραια οθονη,ο επεξεργαστης αν και αδυναμος παει σφαιρα αν δεν τον μπουκωνεις,μπαταρια κραταει κανα 6ωρο.Γενικα το 300αρι το αξιζουν,παραπανω οχι.

Για browsing,ταινιες,office ειναι μια χαρα.

Αλλα οπως ειπα με βαση τη δικη μου εμπειρια,το θεωρω σιγουρο πως θα ερθει με καποιο ελαττωμα.Εαν δε σε ενοχλουν κανα δυο κολλημενα πιξελ (στη καλυτερη) τοτε το κρατας.Ενα μου ηρθε με 9 (!!) κολλημενα πιξελ διασπαρτα στην οθονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Dantε είπε

Προσωπικά πηρα 1 Teclast και 3 Bmax.

Ολα ηρθαν με ελαττωματα.Ολα ειχαν καμμενα πιξελ,αλλο ειχε ραγισμα στο πλαισιο,usb που δε δουλευαν κτλ.

...

Μακράν ο βασιλιάς της...γκαντεμιάς! Εχω αγοράσει ένα σωρό από Bangood & Gearbest χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Μακράν ο βασιλιάς της...γκαντεμιάς! Εχω αγοράσει ένα σωρό από Bangood & Gearbest χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!

Καπου ενδιαμεσα ειναι η αληθεια... bmax Y13 ή chuwi corebook pro εχεις παρει; Ή εστω να το εχει περασει απ τα χερια σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Μακράν ο βασιλιάς της...γκαντεμιάς! Εχω αγοράσει ένα σωρό από Bangood & Gearbest χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!

Δε διαφωνω.Αλλα δοκιμασα και χωρις κουπονι οπως μου ειπες,δοκιμασα απο Κινα,Τσεχια και απο παντου το ιδιο!

Οποτε θεωρω πως η πλειοψηφια ερχεται με κατι και απλα δε το παρατηρει αυτος που το παιρνει.

Πχ λογω της αναλυσης σε τοσο μικρη οθονη τα πιξελ ειναι μικρα και η αληθεια ειναι πως 1 η 2 πιξελ πολυ δυσκολα τα παρατηρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

Καπου ενδιαμεσα ειναι η αληθεια... bmax Y13 ή chuwi corebook pro εχεις παρει; Ή εστω να το εχει περασει απ τα χερια σου;

Εχω αγοράσει κατά καιρούς Aldocube, Chuwi, Jumper, KUU, Teclast, BMAX μόνο mini PC...

20 λεπτά πριν, Dantε είπε

Δε διαφωνω.Αλλα δοκιμασα και χωρις κουπονι οπως μου ειπες,δοκιμασα απο Κινα,Τσεχια και απο παντου το ιδιο!

Οποτε θεωρω πως η πλειοψηφια ερχεται με κατι και απλα δε το παρατηρει αυτος που το παιρνει.

Πχ λογω της αναλυσης σε τοσο μικρη οθονη τα πιξελ ειναι μικρα και η αληθεια ειναι πως 1 η 2 πιξελ πολυ δυσκολα τα παρατηρεις.

Κάτι σ΄εχει...φτύσει, δεν εξηγείται αλλιώς!

Εγώ μόλις αγοράσω laptop ή monitor εκτελώ αυτό: http://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm οπότε αποκλείεται να μου ξεφύγει...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Ace Of Spades είπε

Καλησπέρα χρειάζομαι τα φώτα σας. Ψάχνω laptop με ταβάνι 650€.

13αρι η 15αρι, οσο το δυνατόν πιο λεπτεπίλεπτο με φωτιζόμενο πληκτρολόγιο. Οθόνη amoled (αν τις λένε έτσι και στα λαπτοπ) . Αν παίξουμε σε συνδυασμό ssd με hdd καλώς, αλλιώς μόνο ssd.Η αυτονομία και το ηχείο προφανώς είναι συν αλλά δεν καίγομαι αν είναι να θυσιαστεί κάτι άλλο . 

Χρηση δεν κάνω απαιτητική μόνο browsing αρκετές καρτέλες , video και office . 

Ευχαριστω προκαταβολικά 

Οθόνη OLED και 650€ είναι όροι ασύμβατοι... 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες! Θέλω να πάρω από εξωτερικό  το legion 5 pro rtx 3070 (αν το βρω ποτε ), απ όσο έχω ψάξει στην Ολλανδία χρησιμοποιούν  πληκτρολόγιο Qwerty. Το θέμα είναι ότι δεν έχω βρει κάποιο ολλανδικό site που να στέλνει στην Ελλάδα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αγοράσω από ΕΕ για να το πάρω χωρίς ΦΠΑ κ να έχει us πληκτρολόγιο , ξέρει κανεις κανα site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, tsakali είπε

Καλησπέρα παίδες! Θέλω να πάρω από εξωτερικό  το legion 5 pro rtx 3070 (αν το βρω ποτε ), απ όσο έχω ψάξει στην Ολλανδία χρησιμοποιούν  πληκτρολόγιο Qwerty. Το θέμα είναι ότι δεν έχω βρει κάποιο ολλανδικό site που να στέλνει στην Ελλάδα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αγοράσω από ΕΕ για να το πάρω χωρίς ΦΠΑ κ να έχει us πληκτρολόγιο , ξέρει κανεις κανα site;

Δεν θα το βρείς σ΄αυτόν τον συνδυασμό...

https://www.amazon.de/-/en/Lenovo-IdeaPad-1920x1080-WideView-Anti-Glare/dp/B08THSBVRC

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με voucher

αξίζει για αγορά  700

https://www.e-lenovo.gr/voucher200/voucher-laptops/lenovo-ideapad-3-15-fullhd-ips-i5-10thgen-8gb-ssd256-irisplus-w10.html

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από super deal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, super deal είπε

Η αιτούμενη σελίδα, δε βρέθηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όντως το διόρθωσα το λάθος

αναγκαστικά ανεβαίνουμε μπάτζετ μπας και βρεθεί κάτι που αξίζει .

Επεξ/σία από super deal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, super deal είπε

Αν δεν το βιάζεσαι, όχι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...