Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μπορειτε προτείνετε μου και κατι στιν κατηγορια 600-750

Επισης γνωριζετε αν μπορω να εχω απαλαγη φπα + voucher?

Επεξ/σία από filim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, filim είπε

Αν μπορειτε προτείνετε μου και κατι στιν κατηγορια 600-750

Επισης γνωριζετε αν μπορω να εχω απαλαγη φπα + voucher?

https://www.public.gr/product/laptop-huawei-matebook-14-amd-ryzen-5-4600h8gb512gb-ssdamd-radeon-graphics-plus-antivirus-zonealarm-gia-2-eti/prod14041775pp/

https://www.e-lenovo.gr/e-lenovo-gr/laptops-and-ultrabooks/ideapad/ideapad-5-series/lenovo-ideapad-5-14-aluminum-fullhd-ryzen5-5500-power-16gb-ssd512-w10-grey.html

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

Μήπως όμως σε αυτήν την κατηγορία τιμής (600-750) υπάρχει και καμιά επιλογή με 15.6 οθόνη?

Ευχαριστώ και πάλι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, filim είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

Μήπως όμως σε αυτήν την κατηγορία τιμής (600-750) υπάρχει και καμιά επιλογή με 15.6 οθόνη?

Ευχαριστώ και πάλι

 

https://www.e-lenovo.gr/e-lenovo-gr/voucher-200/voucher-laptops/lenovo-ideapad-3-15-power-fullhd-ips-i5-11thgen-8gb-ssd512-irisxe-w10.html

https://www.mediamarkt.gr/product/psifiaki-merimna/laptops/huawei-matebook-d15-intel-i5-1135g7-16gb-512gb-ssd-intel-iris-xe-graphics-full-hd-mazi-me-antivirus/1599206

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Σε κάθε ποστ λες σχεδόν πάντα όχι Dell. Δεν θα πω για τους επεξεργαστές ή τις κάρτες γραφικών γιατί δεν είμαι καλός γνωστής (αλλά και εκεί έχω αμφιβολίες για αυτά που λες και προτείνεις) αλλά θα αναφέρω την ποιότητα κατασκευής. Από πολλά από αυτά που προτείνεις σε ποιότητα τα Dell είναι πόδια καλύτερη.  Έχεις δοκιμάσει κάποιο Dell? Εγώ έχω δύο από το 2013 και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Σήμερα δε πήρα ένα καινούριο που και αυτό από ποιότητα μου φαίνεται η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με κάτι hp, Lenovo, Asus κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Bakxos είπε

Σε κάθε ποστ λες σχεδόν πάντα όχι Dell. Δεν θα πω για τους επεξεργαστές ή τις κάρτες γραφικών γιατί δεν είμαι καλός γνωστής (αλλά και εκεί έχω αμφιβολίες για αυτά που λες και προτείνεις) αλλά θα αναφέρω την ποιότητα κατασκευής. Από πολλά από αυτά που προτείνεις σε ποιότητα τα Dell είναι πόδια καλύτερη.  Έχεις δοκιμάσει κάποιο Dell? Εγώ έχω δύο από το 2013 και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Σήμερα δε πήρα ένα καινούριο που και αυτό από ποιότητα μου φαίνεται η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με κάτι hp, Lenovo, Asus κλπ 

Δεν νομίζω να υπάρχουν laptops με χειρότερη ποιότητα κατασκευής (οθόνη / πληκτρολόγιο / πλαστικά) από τα Dell Inspiron 3000 & 5000 Series και τα Lenovo V Series!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lazos21 είπε

πάντως το dell το οποίο μου προτείνατε στα 500€ τιμιότατο με δυο voucher κιολας. 

Δεν είχες άλλη επιλογή οπότε για ένα κατοστάρικο ΟΚ+++...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας, σε πολύ ειδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Χρειάζομαι ένα laptop ελαφρύ (< 1,7 kg) για την γυναίκα μου γιατί θα πρέπει να το έχει κάθε μέρα μαζί της, 

Πήρα απο το πλαίσιο το HP 15s eq1020 το οποίο θεώρησα ότι ήταν vfm στα 550 ευρώ, αλλά ήταν άθλιο από ποιότητα κατασκευής ΄(έτριζε, χάλια ήχος και κάμερα) και το γύρισα πίσω. 

Το Πλαίσιο το δέχτηκε και μου έβγαλε πιστωτικό, αλλά τώρα θα πρέπει υποχρεωτικά να πάρω κάτι άλλο από αυτά που έχουν διαθέσιμα. 

Μια και σίγουρα η συλλογικη γνωση είναι καλυτερη από τη δική μου έχετε να προτείνετε κάτι μέχρι τα 700 - 800 ευρώ σε windows laptop ή να κάνω την υπέρβαση και να πάρω to macbook air ;

Σημείωση:

  • Η γυναίκα μου έχει ήδη iphone x και το καινούργio ipad air, αλλα δεν έχει δουλέψει MacOS.
  • Την ενδιαφέρει η κάμερα και ο ήχος γιατί δουλεύει remotely
  • Το βάρος είναι ίσως ο σημαντικότερος παράγοντας

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας :)

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζαχαρή έδειξα τις επιλογες στον πατερα μου αλλα δεν θελει να βαλει άλλα χρήματα.

Οποτε πρεπει να πάρουμε με 6 voucher 2 λαπτοπ χωρις επιπλέον χρήματα.

Δηλαδή 600 ευρώ το ενα.

Υπαρχει καμια καλή επιλογή;

Επεξ/σία από filim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, WebDev είπε

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας, σε πολύ ειδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Χρειάζομαι ένα laptop ελαφρύ (< 1,7 kg) για την γυναίκα μου γιατί θα πρέπει να το έχει κάθε μέρα μαζί της, 

Πήρα απο το πλαίσιο το HP 15s eq1020 το οποίο θεώρησα ότι ήταν vfm στα 550 ευρώ, αλλά ήταν άθλιο από ποιότητα κατασκευής ΄(έτριζε, χάλια ήχος και κάμερα) και το γύρισα πίσω. 

Το Πλαίσιο το δέχτηκε και μου έβγαλε πιστωτικό, αλλά τώρα θα πρέπει υποχρεωτικά να πάρω κάτι άλλο από αυτά που έχουν διαθέσιμα. 

Μια και σίγουρα η συλλογικη γνωση είναι καλυτερη από τη δική μου έχετε να προτείνετε κάτι μέχρι τα 700 - 800 ευρώ σε windows laptop ή να κάνω την υπέρβαση και να πάρω to macbook air ;

Σημείωση:

  • Η γυναίκα μου έχει ήδη iphone x και το καινούργio ipad air, αλλα δεν έχει δουλέψει MacOS.
  • Την ενδιαφέρει η κάμερα και ο ήχος γιατί δουλεύει remotely
  • Το βάρος είναι ίσως ο σημαντικότερος παράγοντας

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας :)

  

https://www.bestdeals.gr/offers/lenovo-ideapad-5-14are05-ryzen-5-4600u-16gb-512gb-ssd-win-10-14-ips-fhd/

 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως είπα θα πρέπει να το πάρω απο το Πλαίσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WebDev είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως είπα θα πρέπει να το πάρω απο το Πλαίσιο

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/laptops/windows-laptops/huawei-matebook-14-laptop-ryzen-5-4600h-8-gb-512-gb-radeon-graphics-_3787559

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Ιδανική περίπτωση αλλά δυστυχώς έχει την βλαμμένη κάμερα στο πληκτρολόγιο που δεν κάνει για video κλήσεις (κακή γωνία λήψης, δάχτυλα που φαίνονται όταν πληκτρολογείς) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, WebDev είπε

Ιδανική περίπτωση αλλά δυστυχώς έχει την βλαμμένη κάμερα στο πληκτρολόγιο που δεν κάνει για video κλήσεις (κακή γωνία λήψης, δάχτυλα που φαίνονται όταν πληκτρολογείς) 

https://www.quickshop.gr/el/product/ElectronicsN-ELECTRONICS/ComputersN-COMPUTERS/PeripheralsN-PERIPHERALS/WebCameraPeripheralsN-PER-WEB/CREATIVE-73VF086000000/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...