Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Edel είπε

Μέχρι 350 καλά είναι θαρρώ

https://www.amazon.com/Acer-Aspire-i3-8130U-Memory-E5-576-392H/dp/B079TGL2BZ/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1523228605&sr=1-1&keywords=Acer+Aspire+E5-576-392H&dpID=41HfDkXXyeL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch 392.19 $ (~344 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα αλλά μάλλον μόνο για σήμερα

15 λεπτά πριν, pinokio 7 είπε

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ.ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ

Ασε ρε φίλος που δεν το αναφέρει, μόνο σε καταστήματα λέει οπότε σίγουρα 1000% εκθεσιακό ή από επιστροφή!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Το mount για το σκληρο δεν κάνει shipping outside us. Μπορείς να μου στείλεις κάποιο άλλο link? Ευχαριστώ πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, angelucky είπε

Το mount για το σκληρο δεν κάνει shipping outside us. Μπορείς να μου στείλεις κάποιο άλλο link? Ευχαριστώ πολυ. 

Ψάξε το μόνος σου ρε φίλος, από Ευρώπη, ebay κλπ, όχι όλα στο χέρι επειδή βαριέμαι κλπ, έλεος!!!

10 λεπτά πριν, pinokio 7 είπε

Το συγκεκριμενο λαπτοπ το εχω παραγγειλει απο εχτεσ για παραλαβη στον χωρο μου . οποτε σημερα το αλαξανε

Αν και εφόσον σου έλθει έλεγξε αν μπορείς την κατάσταση της συσκευασίας πριν παραλάβεις γιατί το συγκεκριμένο μαγαζί έχει παρελθόν σε monkey business...

https://www.amazon.com/Acer-Aspire-i7-8550U-GeForce-E5-576G-81GD/dp/B075FLJ87G?ref_=Oct_DLandingS_PC_a926dcb7_NA&smid=ATVPDKIKX0DER

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Ψάξε το μόνος σου ρε φίλος, από Ευρώπη, ebay κλπ, όχι όλα στο χέρι επειδή βαριέμαι κλπ, έλεος!!!

Να πω οτι δεν έχεις δικιο... Δικιο εχεις. Παντως ειλικρινά ευχαριστώ πολυ και παλι και για τις συμβουλές που δίνεις και την υπομονη σου να απαντας στο καθενα ξεχωριστα. Ειδικά οταν εχεις αναγκαστει να πεις το ίδιο πραγμα τοσες φορες. Ειναι η μερα σου ξερεις θα σε θυμηθούν ολοι τους μετα στις....εκπτώσεις... Χο χο χο. 

Επεξ/σία από angelucky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pinokio 7 είπε

Μολισ επικοινωνήσα μαζι τουσ και μου ηπανε οτι  ειναι καινουργιο.

Oπότε αφού στο ηπανε στο τηλέφωνο κοιμήσου ήσυχος, τώρα βέβαια τι ακριβώς εννοούν καινούριο δεν μπορείς να το ξέρεις αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Oπότε αφού στο ηπανε στο τηλέφωνο κοιμήσου ήσυχος, τώρα βέβαια τι ακριβώς εννοούν καινούριο δεν μπορείς να το ξέρεις αλλά...

Ευχαριστω για τον χρονο σασ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zacharis Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν αξίζει αυτό το laptop;

https://kinito365.gr/product/laptop-lenovo-ideapad-ultra-slim-330s-14-fhd-i3-7020-6gb-128gb-dos/

Ψάχνω γενικά για κάτι αξιοπρεπές για office και Internet κάτω από 15 ίντσες και σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, βγήκε ακριβώς όπως το θέλω, αλλά από άλλο μαγαζί:

Lenovo Legion Y530 (Core i7 8750H/8 GB/256 GB/GTX 1050 4 GB) 799€

Αν το βγάλουν και τα Public, αύριο πάω να το πάρω.

Έχω 5x50=250€ Gift Cards από το Golden Hall (έχει Public και Γερμανό μέσα και τη δέχονται, έχω ρωτήσει) και 100€ από τα Public, υπάρχει κανείς που θα ήθελε να τα ανταλλάξει ώστε να πάω κι εγώ να πάρω αυτό που θέλω από αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζαχαρία για το omen είχες δίκιο

Πολύ πλαστικούρα. Πήγα το είδα. 

Τώρα ερώτηση

Αυτό 

https://www.public.gr/product/laptop-asus-156-i7-8750h-8gb1tb-hdd-and-128gb-ssdgtx-1050-ti-4gb-fx504ge-e4062t/prod9400114pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat1831145pp&sn_id=prod9400114pp

Η αυτό ? 

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/Lenovo-Laptop-Legion-Y530-15ich-I7256-81FV00YFGM.htm

Το legion το είχε στο πλαίσιο που πήγα και ήταν πολύ όμορφο ~ ποιοτικό 

Καλύτερο αυτό η το Asus? 

Επεξ/σία από kritikos4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν το έχω δει από κοντά, από reviews το Lenovo είναι πολύ καλύτερο στο θέμα ψύξη, το Asus το είδα από κοντά σε Public και ήταν ανοιχτό απλά το fortnite(όχι σε παιχνίδι, στην οθόνη πριν μπεις) και ήταν υπερβολικά ζεστό το πληκτρολόγιο, τα WASD και τα βελάκια ήταν δροσερά σχετικά βέβαια, ενώ έχει και 1TB δίσκο επιπλέον..

Η επιλογή δική σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,φίλος ψάχνει λάπτοπ για την μάνα του,πολύ απλή χρήση σερφαρισμα και video στο utube . Μπάτζετ 250 ευρώ +-10€.Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα.Ευχαρισ.τω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kris-kris είπε

Αν και δεν το έχω δει από κοντά, από reviews το Lenovo είναι πολύ καλύτερο στο θέμα ψύξη, το Asus το είδα από κοντά σε Public και ήταν ανοιχτό απλά το fortnite(όχι σε παιχνίδι, στην οθόνη πριν μπεις) και ήταν υπερβολικά ζεστό το πληκτρολόγιο, τα WASD και τα βελάκια ήταν δροσερά σχετικά βέβαια, ενώ έχει και 1TB δίσκο επιπλέον..

Η επιλογή δική σου...

Θα αγοράσω χωρίς ΦΠΑ

Το legion πάει 645 και το Asus 765 οπότε με 120€ και hdd και επιπλέον ram βάζω άνετα. 

Λογικά θα παίρνει δεύτερο σκληρό,  άλλωστε το έχω δει σε εκδότη με 2

Από την άλλη δεν το θέλω για gaming αλλά office, browsing , καμία ταινία οπότε να ζεσταίνεται δεν νομίζω αν καταλήξω στο Asus. 

Το ερώτημα μου είναι ποιο από τα 2 αξίζει σαν ποιότητα κατασκευής και ευκολία αναβάθμισης και ποιο είναι πιο vfm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...