Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, NMadGun19 είπε

Ανάμεσα σε αυτα τα δύο ;;

https://www.skroutz.gr/comparelists/25?compare=14591381,13905693

Τι χρήση θα κάνεις ;
Το acer υπερτερεί σε θέμα κάρτας γραφικών, μην νομίζεις όμως ότι θα παίξει αξιοπρεπώς και pubg

To dell έχει τον ssd αλλά χειρότερη κάρτα. Κοστίζει όμως περισσότερο.

Με την λογική ότι ο ssd αναβαθμίζεται με λιγότερο από 100€ θα πήγαινα στο acer που έχει καλύτερη κάρτα γραφικών(που δεν αλλάζει) και σαν σύνολο θα στοιχίσει λιγότερα.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10 Ιουλίου 2018 στις 1:09 ΠΜ, zacharis1955 είπε

😜Εχω μια απορία σχετικά με το ψάξιμο αλλά δυσκολεύομαι να την εκφράσω δημόσια...😜

P.S: Και δεν με λένε...Ζάχαρα!

Από μενα έχεις το ελεύθερο παντως! Ειλικρινά παντως, τη μια δεν έχω τα λεφτά κ όταν καταφέρνω να τα μαζέψω δεν βρίσκω κάποιο μοντέλο με τα επιθυμητά χαρακτηριστικά ...

Το ζάχαρα να ξες ειναι η απόδοση του χά χα χα απο το αυτόματο πληκτρολόγιο του iPad....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mtzinos είπε

ευχαριστω για την απαντηση. Βασικα δεν θελω να μπλεξω με αμερικη και τελωνια. Και το θελω και αμεσα, 2-3 μερες μαξ, διοτι εχω δουλειες που μενουν πισω και το χρειαζομε. Αυριο το πρωι παραγγελνω οπωσδηποτε. Να φανταστω οτι συμφωνεις οτι η ποιο συμφερουσα επιλογη ειναι το 3το που λες και εσυ με το λινουξ?? Η μνημη που εχω και ο σκληρος απο το lenovo 310-15isk θα ειναι συμβατα? Εχουμε καμια αποψη για την οθονη του?

Η τιμή είναι τελική με μεταφορικά & τελωνείο μέσα, σε μια βδομάδα θα το έχεις...

1 ώρα πριν, NMadGun19 είπε

Ανάμεσα σε αυτα τα δύο ;;

https://www.skroutz.gr/comparelists/25?compare=14591381,13905693

Αcer...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατεληξα εδω

https://www.e-shop.gr/laptop-acer-aspire-5-a515-51g-58ey-156-fhd-intel-core-i5-8250-8gb-1tb-nvidia-gf-mx150-2gb-linux-p-PER.903848

πιστευο οτι δεν θα μου λειψει καθολου η διαφορα στην ισχυ επεξεργαστη για τις δουλειες που κανω. Αλλα τα 4gb παραπανω τα χρειαζομε. Κατα τα αλλα νομιζο σε ολα ειναι ιδιο μοντελο με το αντιστοιχο με ι7 8550. Το μονο που μενει ειναι να του προσθεσω τον ssd απο το προηγομενο μου λαπτοπ και αλλαγη αμεσα σε windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mtzinos είπε

Τελικα κατεληξα εδω

https://www.e-shop.gr/laptop-acer-aspire-5-a515-51g-58ey-156-fhd-intel-core-i5-8250-8gb-1tb-nvidia-gf-mx150-2gb-linux-p-PER.903848

πιστευο οτι δεν θα μου λειψει καθολου η διαφορα στην ισχυ επεξεργαστη για τις δουλειες που κανω. Αλλα τα 4gb παραπανω τα χρειαζομε. Κατα τα αλλα νομιζο σε ολα ειναι ιδιο μοντελο με το αντιστοιχο με ι7 8550. Το μονο που μενει ειναι να του προσθεσω τον ssd απο το προηγομενο μου λαπτοπ και αλλαγη αμεσα σε windows 10

https://www.e-shop.gr/laptop-acer-aspire-5-a515-51g-84nj-156-fhd-core-i7-8550u-4gb-1tb-nvidia-gf-mx150-2gb-linux-p-PER.918022 το βγάζουν συχνά σε προσφορά από 629 έως 659 €...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα πήρα και εγω το acer ..Να κανω και μια ερώτηση μπορω να βαλω ssd χωρις να χασω την εγγύηση ;;

Επεξ/σία από NMadGun19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NMadGun19 είπε

Τελικα πήρα και εγω το acer ..Να κανω και μια ερώτηση μπορω να βαλω ssd χωρις να χασω την εγγύηση ;;

Η αναβάθμιση δίσκου ή/και μνήμης δεν επηρεάζει την εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Η αναβάθμιση δίσκου ή/και μνήμης δεν επηρεάζει την εγγύηση...

Αμα το ανοιξω μονος μου δηλαδή δεν θα επηρεαστεί καθόλου .. Γιατι απο οτι ειδα πρεπει να βγει ολο το καπάκι για να βάλω m2 στο aspire 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NMadGun19 είπε

Αμα το ανοιξω μονος μου δηλαδή δεν θα επηρεαστεί καθόλου .. Γιατι απο οτι ειδα πρεπει να βγει ολο το καπάκι για να βάλω m2 στο aspire 5

Εκτός κι αν το ανοίξεις με κομπρεσέρ είσαι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hommer είπε

Εκτός κι αν το ανοίξεις με κομπρεσέρ είσαι μια χαρά.

Δεν ειπαμε και με κομπρεσέρ απλα δεν το εχω ξανακανει οπότε φοβάμαι για πρώτη φορά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, NMadGun19 είπε

Δεν ειπαμε και με κομπρεσέρ απλα δεν το εχω ξανακανει οπότε φοβάμαι για πρώτη φορά .

Για όλα υπάρχει πρώτη φορά. Δες εδώ (να προσθέσω, θέλει και βγάλσιμο και ο σκληρός δίσκος, το κάνει κι αυτός αλλά το παίρνει χαμπάρι λίγο πιο μετά). Επειδή πήρα πρόσφτατα ένα παρόμοιο λαπτοπ, δεν έχεις κάτι να φοβάσαι [δες εδώ (μάλιστα ένας από κάτω έχει την ίδια απορία με εσένα)]. Έχει πολύ εύκολο άνοιγμα. Θυμήσου, δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο.

Επεξ/σία από Hommer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Hommer είπε

Για όλα υπάρχει πρώτη φορά. Δες εδώ (να προσθέσω, θέλει και βγάλσιμο και ο σκληρός δίσκος, το κάνει κι αυτός αλλά το παίρνει χαμπάρι λίγο πιο μετά). Επειδή πήρα πρόσφτατα ένα παρόμοιο λαπτοπ, δεν έχεις κάτι να φοβάσαι [δες εδώ (μάλιστα ένας από κάτω έχει την ίδια απορία με εσένα)]. Έχει πολύ εύκολο άνοιγμα. Θυμήσου, δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο.

Ευχαριστώ και τους δυο ..Εχω αλλη μια ερώτηση σχετικά με την ταινία εγγύησης  Που λενε οτι αμα κοπει χάνεται .

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Η αναβάθμιση δίσκου ή/και μνήμης δεν επηρεάζει την εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NMadGun19 είπε

Ευχαριστώ και τους δυο ..Εχω αλλη μια ερώτηση σχετικά με την ταινία εγγύησης  Που λενε οτι αμα κοπει χάνεται

Στο λάπτοπ που πήρα δεν είχε καμία ταινία εγγύησης. Γενικά στα λάπτοπ δε νομίζω να βάζουνε, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hommer είπε

Στο λάπτοπ που πήρα δεν είχε καμία ταινία εγγύησης. Γενικά στα λάπτοπ δε νομίζω να βάζουνε, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Δεν ξέρω .. Πάντως για να είμαι σίγουρος θα το αφήσω μέχρι να λήξει η εγγύηση και θα το κάνω μετά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...