Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτα τα χρηματα υπαρχει περιπτωση να βρω κατι καλυτερο;https://www.amazon.com/gp/product/B08842D7JS/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 1200€

Επεξ/σία από Pel999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λοιπόν είναι η μαύρη Παρασκευή στην Ελλάδα. Σου λέει ο evark πάρε από Βουλγαρία... Και δε έχω κάτι με τη Βουλγαρία, ούτε με τους ανθρώπους, αλίμονο.

Σου προσφέρουν laptop από τη Βουλγαρία (από εγγύηση θα μας βάλει +2 χρόνια ο evark..πλάκα κάνω) αλλά κατά τ'άλλα έχουμε BF στην Ελλάδα, έστω και εν μέσω covid...!

Από amazon; οκ.. το καταλαβαίνω... Το laptop.bg ποίο είναι ρε παιδιά; Εάν καταλήξει mobilepoint που είχε τόσες σελίδες παράπονα;... θα σου πει ο άλλος εγώ δεν ήξερα;

Μήπως καμιά φορά, θέλοντας να βοηθήσουμε, παρασυρόμαστε;

Γιατί πιστεύω ότι όλα τα παιδιά εδώ πραγματικά ξέρουν και θέλουν να βοηθήσουν ανθρώπους σαν εμένα που δε το κατέχω

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gecks είπε

Ψάχνω laptop με οθόνη 17" για χρήση από μηχανικό. Προφανώς χρειάζεται να τρεχουν τα σχεδιαστικά προγράμματα, αλλά και να μην τρέχουν στο 100%, δεν τρέχει κάτι.
Ιδανικά το κόστος θα προτιμούσα κάτω από 1000ε (αν γίνεται).

https://www.mediamarkt.gr/product/laptop-tablet-computing/laptop/gaming-laptop/asus-tuf-gaming-a17-fa706ii-h709t-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-1tb-geforce-gtx-1650-ti-4gb-full-hd/1538192

https://www.amazon.com/gp/product/B0863DFMV7/ref=ox_sc_act_title_2?smid=AAZRLVTNON75Z&psc=1 1524.95 $ (~1288 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$

Από Amazon.com βάζεις μαζί στο καλάθι κι ένα άλλο προϊόν οποιασδήποτε αξίας ακόμα και πάμφθηνο και το "Import Fees Deposit" μειώνεται σχεδόν στο μισό..

 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, serafeimgr είπε

Αυτό λοιπόν είναι η μαύρη Παρασκευή στην Ελλάδα. Σου λέει ο evark πάρε από Βουλγαρία... Και δε έχω κάτι με τη Βουλγαρία, ούτε με τους ανθρώπους, αλίμονο.

Σου προσφέρουν laptop από τη Βουλγαρία (από εγγύηση θα μας βάλει +2 χρόνια ο evark..πλάκα κάνω) αλλά κατά τ'άλλα έχουμε BF στην Ελλάδα, έστω και εν μέσω covid...!

Από amazon; οκ.. το καταλαβαίνω... Το laptop.bg ποίο είναι ρε παιδιά; Εάν καταλήξει mobilepoint που είχε τόσες σελίδες παράπονα;... θα σου πει ο άλλος εγώ δεν ήξερα;

Μήπως καμιά φορά, θέλοντας να βοηθήσουμε, παρασυρόμαστε;

Γιατί πιστεύω ότι όλα τα παιδιά εδώ πραγματικά ξέρουν και θέλουν να βοηθήσουν ανθρώπους σαν εμένα που δε το κατέχω

Ευχαριστώ

Ενδεικτικο παραδειγμα εδωσε ο ανθρωπος για να ανοιξουν τα ματια μερικων και να μη ψωνιζουν κατι αυτη την περιοδο αν δε το χουν αναγκη... δεν υποχρεωσε κανενα να αγορασει απο Βουλγαρια.Το μεγεθος της κοροιδιας ηθελε να δειξει.Θες να πεις οτι ολα τα καταστηματα Ελλαδα ειναι ΟΚ δλδ τωρα?Οχι φιλε μου, και OK δεν ειναι και υψηλοτερες τιμες εχουν.Μηπως καμια φορα θελοντας να βοηθησει καποιος γινεται στοχος γιατι ετσι.... Ελληνες ειμαστε βρε αδερφε, παντα θα υπαρχει καποιος υποχθονιος λογος που καποιος κανει κατι καλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pel999 είπε

Σε αυτα τα χρηματα υπαρχει περιπτωση να βρω κατι καλυτερο;https://www.amazon.com/gp/product/B08842D7JS/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 1200€

https://www.amazon.com/ASUS-7-4800H-Octa-Core-Backlit-Ethernet/dp/B089J162XK 1169.44 $ (~988 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$

Από Amazon.com βάζεις μαζί στο καλάθι κι ένα άλλο προϊόν οποιασδήποτε αξίας ακόμα και πάμφθηνο και το "Import Fees Deposit" μειώνεται σχεδόν στο μισό..

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-10750H-vs-Intel-i7-10875H-vs-AMD-Ryzen-7-4800H/3657vs3726vs3676

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέγεθος της κοροϊδίας δυστυχώς φαίνεται πολύ αργά... όταν τρέχει κάποιος να πάρει τα λεφτά του πίσω.

Noreak: Διάβαζε όλο το μήνυμα. Το ίδιο λέμε μέχρι τη τελευταία πρόταση που πραγματικά σε έχασα.

18 λεπτά πριν, Noreak είπε

Ελληνες ειμαστε βρε αδερφε, παντα θα υπαρχει καποιος υποχθονιος λογος που καποιος κανει κατι καλο...

Γιατί; Εάν είμαι από άλλη χώρα... για εσένα δε μετράω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

https://www.amazon.com/ASUS-7-4800H-Octa-Core-Backlit-Ethernet/dp/B089J162XK 1169.44 $ (~988 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$

Από Amazon.com βάζεις μαζί στο καλάθι κι ένα άλλο προϊόν οποιασδήποτε αξίας ακόμα και πάμφθηνο και το "Import Fees Deposit" μειώνεται σχεδόν στο μισό..

Το ίδιο δεν θα του πάει να βάλει αλλά 8gb? Άσε που το helios είναι καλύτερο ή μου φαίνεται? Έχει και κακή ψύξη το tuf έβλεπα σε ένα review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, serafeimgr είπε

Αυτό λοιπόν είναι η μαύρη Παρασκευή στην Ελλάδα. Σου λέει ο evark πάρε από Βουλγαρία... Και δε έχω κάτι με τη Βουλγαρία, ούτε με τους ανθρώπους, αλίμονο.

Σου προσφέρουν laptop από τη Βουλγαρία (από εγγύηση θα μας βάλει +2 χρόνια ο evark..πλάκα κάνω) αλλά κατά τ'άλλα έχουμε BF στην Ελλάδα, έστω και εν μέσω covid...!

Από amazon; οκ.. το καταλαβαίνω... Το laptop.bg ποίο είναι ρε παιδιά; Εάν καταλήξει mobilepoint που είχε τόσες σελίδες παράπονα;... θα σου πει ο άλλος εγώ δεν ήξερα;

Μήπως καμιά φορά, θέλοντας να βοηθήσουμε, παρασυρόμαστε;

Γιατί πιστεύω ότι όλα τα παιδιά εδώ πραγματικά ξέρουν και θέλουν να βοηθήσουν ανθρώπους σαν εμένα που δε το κατέχω

Ευχαριστώ

Πολύ καλά τα είπε ο @evark, Mobilepoint δεν θα βρείς στην Βουλγαρία για τον απλούστατο λόγο ότι σε όλες αυτές τις "τριτοκοσμικές" και φτωχιές χώρες οι νόμοι τηρούνται στο ακέραιο και αυτό οι επίδοξοι Mobilepoint το γνωρίζουν πολύ καλά...

Προσωπικά στο θέμα εγγύηση εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο το κάθε laptop.bg παρά ας πούμε το πλαίσιο...

5 λεπτά πριν, serafeimgr είπε

Το μέγεθος της κοροϊδίας δυστυχώς φαίνεται πολύ αργά... όταν τρέχει κάποιος να πάρει τα λεφτά του πίσω.

Noreak: Διάβαζε όλο το μήνυμα. Το ίδιο λέμε μέχρι τη τελευταία πρόταση που πραγματικά σε έχασα.

Γιατί; Εάν είμαι από άλλη χώρα... για εσένα δε μετράω;

Κοροϊδία? Πλάκα έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανενα μαγαζί από αυτά στη Βουλγαρία δεν βλέπω να στέλνει, το ειχα ψάξει πριν κατι μήνες....  σίγουρα κάποιο θα υπάρχει αλλά δεν μπορώ να το ψάξω παραπάνω.

Το link είναι ενδεικτικό, όχι μονο η τιμή είναι 300 ευρώ πιο χαμηλή αλλά σου δίνουν και τη δυνατότητα να βάλεις τη μνημη το σκληρό, το λειτουργικό. Εμείς εδω?

Σε κανονικές συνθηκες για 300 καλύτερα να κανει κανείς μια εκδρομούλα στη γειτονική χώρα. Στη χειρώτερη θα του βγει το ταξιδάκι τσαμπα....

Επεξ/σία από evark
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JcD είπε

Το ίδιο δεν θα του πάει να βάλει αλλά 8gb? Άσε που το helios είναι καλύτερο ή μου φαίνεται? Έχει και κακή ψύξη το tuf έβλεπα σε ένα review.

Φαντασία μου πλανεύτρα είσαι η πιό μεγάλη ψεύτρα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Φαντασία μου πλανεύτρα είσαι η πιό μεγάλη ψεύτρα!

Ok αλλά δεν σπάει η εγγύηση αν του βάλουμε τα έξτρα 8gb? Με 8 θα δουλέψει τέτοιο μηχάνημα, αμαρτία δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gecks είπε

Ψάχνω laptop με οθόνη 17" για χρήση από μηχανικό. Προφανώς χρειάζεται να τρεχουν τα σχεδιαστικά προγράμματα, αλλά και να μην τρέχουν στο 100%, δεν τρέχει κάτι.
Ιδανικά το κόστος θα προτιμούσα κάτω από 1000ε (αν γίνεται).

Πιο κοντά στο budget σου:

https://www.mgmanager.gr/laptops/93991-asus-tuf-gaming-a17-fa706ii-h7069-ryzen-5-4600h173-fhd-120hz16gb512gb-ssdgtx-1650-ti-4gbwebcamfreedos-fa706ii-h7069.html

Σε 15.6" βρίσκεις σαφώς πιο καλές προσφορές η δυνατότερα λάπτοπ για τα ίδια λεφτά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, serafeimgr είπε

Το μέγεθος της κοροϊδίας δυστυχώς φαίνεται πολύ αργά... όταν τρέχει κάποιος να πάρει τα λεφτά του πίσω.

Noreak: Διάβαζε όλο το μήνυμα. Το ίδιο λέμε μέχρι τη τελευταία πρόταση που πραγματικά σε έχασα.

Γιατί; Εάν είμαι από άλλη χώρα... για εσένα δε μετράω;

Δε μου φανηκε να λεμε τα ιδια αλλα οκ για να το λες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, evark είπε

Κανενα μαγαζί από αυτά στη Βουλγαρία δεν βλέπω να στέλνει, το ειχα ψάξει πριν κατι μήνες....  σίγουρα κάποιο θα υπάρχει αλλά δεν μπορώ να το ψάξω παραπάνω.

Το link είναι ενδεικτικό, όχι μονο η τιμή είναι 300 ευρώ πιο χαμηλή αλλά σου δίνουν και τη δυνατότητα να βάλεις τη μνημη το σκληρό, το λειτουργικό. Εμείς εδω?

Tο πάει στην https://www.acscourier.bg/ και σου το φέρνει, σε ανταλλακτικά αυτοκινήτων ξέρω σίγουρα ότι γίνεται οπότε κατά πάσα πιθανότητα γίνεται και σε άλλα προϊόντα...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβουμε και εμείς, μπορούμε να αγοράσουμε άφοβα ή απλά πέταξα μια προσφορά που ούτε τσέκαρα ούτε με νοιάζει, μια φάση;

Όπως πρότεινες το μαγαζί (mobilepoint) σε προηγούμενα; Τι όχι;;

Θέλω να μη παρασυρόμαστε από τη στιγμή (πχ. Black Friday, Sunday, Monday).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...