Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Edel said:

υπέροχη η φωτογραφία σου, με έβαλε στο τρυπάκι να ψάξω το μαγαζί, αλλά είδα στο trip advisor κάποιοι να το θάβουν δίχως οίκτο. Δίνεις εγγύηση ποιότητας? :P

Χαχαχ! Μα σε όλα τα μαγαζιά του πλανήτη θα υπάρχουν και αρνητικά σχόλια! Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Και το Spit Jack είναι για όσους θέλουν να δοκιμάσουν και κάτι έξω απ'τα συνηθισμένα της ελληνικής κουζίνας. Εδώ είναι το menu http://spitjack.gr/spit-jack-menu/ δες το και θα καταλάβεις αν θα σ'αρέσει ή όχι. Εμένα μου είχαν φανεί όλα πολύ ποιοτικά, γι'αυτό και θέλω να ξαναπάω.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενώ ασχολούμαι επαγγελματικά με τις ζύμες εδώ και 6 χρόνια,έχω και δικο μου μαγαζι με κρεπα και βαφλες κτλ,η μεγάλη μου αγάπη είναι η Ναπολιτανικη Πιτσα.Ψημενη μονο σε ξυλοφουρνο αλλα οχι απαραιτητα στα 2 ειδη που αναγνωριζει η Ναπολιτανικη κουλτουρα...Ετσι βαζω μεσα οτι επιθυμεί η παρέα όταν ψήνουμε στην άυλη στον ξυλοφουρνο...σκέφτομαι να το κανω και επαγγελματικά αλλα φοβαμαι μηπως χαθεί το νόημα και η τελειότητα της.

topof.jpg

  • Like 20
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@darksoldierκαλη επιτυχία σου εύχομαι αν τολμήσεις το βήμα με την ναπολιτάνικη πίτσα.Ειναι ελάχιστα τα μαγαζιά στην Αθήνα που φτιάχνουν καλή ιταλική πίτσα.Ομως να είσαι προετοιμασμένος να λαμβάνεις αξιολογήσεις στο google του στυλ:ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ,ΜΑΚΡΙΑ!!!10 ευρώ για μια πίτσα που δεν χορταίνει ούτε ένα άτομο!!!Βαλε λίγο τυρί ρε καρμίρη!Με τα ίδια λεφτά παίρνω τρία πιτόγυρα και τουμπανιαζω από το φαΐ και μου μένει και ένα καβάτζα για πρωινό!

Με λίγα λόγια είναι ελάχιστα τα μαγαζιά που φτιάχνουν καλή ιταλική πίτσα,(ποσό μάλλον ναπολιτάνικη)αλλά είναι και ελάχιστα τα άτομα που ξέρουν να την αναγνωρίζουν.

Επεξ/σία από moure
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2019 στις 2:27 ΜΜ, moure είπε

@darksoldierκαλη επιτυχία σου εύχομαι αν τολμήσεις το βήμα με την ναπολιτάνικη πίτσα.Ειναι ελάχιστα τα μαγαζιά στην Αθήνα που φτιάχνουν καλή ιταλική πίτσα.Ομως να είσαι προετοιμασμένος να λαμβάνεις αξιολογήσεις στο google του στυλ:ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ,ΜΑΚΡΙΑ!!!10 ευρώ για μια πίτσα που δεν χορταίνει ούτε ένα άτομο!!!Βαλε λίγο τυρί ρε καρμίρη!Με τα ίδια λεφτά παίρνω τρία πιτόγυρα και τουμπανιαζω από το φαΐ και μου μένει και ένα καβάτζα για πρωινό!

Με λίγα λόγια είναι ελάχιστα τα μαγαζιά που φτιάχνουν καλή ιταλική πίτσα,(ποσό μάλλον ναπολιτάνικη)αλλά είναι και ελάχιστα τα άτομα που ξέρουν να την αναγνωρίζουν.

μενω επαρχία και ο κόσμος εδώ δυσκολα δεχεται λεπτη ζυμη,μοτσαρελα κτλ...απο την άλλη μια δοκιμη ισως και να τους επειθε.Κι επειδη δεν εχω σκοπο αν φτιαξω τελικα το προιον για το καταστημα μου,να κοστολογήσω  ετσι ωστε να πουνε ολα τα παραπανω και να βγαλω και κακο ονομα,θα μεινω χαμηλα σε τιμες.Ιταλια πχ σε μια πολυ καλου επιπεδου πιτσαρια τρυπα κι ολας...μια ναπολιτάνικη πιτσα με Pomodori san marzano,caputo και φρεσκια μοτσαρελα δεν πωλείται πανω απο 4-5 ευρω....στην Ελλάδα εχουμε την ταση να βαράμε τις τιμές πολλές φορές και λογο του ντορου που κανει το ιδιο το προιόν...βεβαια η εισαγωγη φρεσκιας μοτσαρελας και καλης σαλτσας κατω απ το Βεζουβιο...εχει επιβαρυνθει με φπα και κομιστρα...

Επεξ/σία από darksoldier
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, geogoku said:

υπαρχει deep dish pizza  στην αθηνα κ δε το ξερω???

https://www.e-food.gr/delivery/athina/pizza-flower

Έχει μερικές στον κατάλογό του βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...