Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με έκδοση νέου βιβλιάριου ΙΚΑ


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν η ιστορία μου είναι η εξής:

Έχω κανα χρόνο που δουλεύω και πήγα πριν κάτι μήνες να βγάλω βιβλιάριο. Επειδή πάνε να καταργηθούν αυτά μου είπαν οτι δεν έχουν και περιμένουμε να έρθουν, πέρασαν λοιπόν 3-4 μήνες που ρωτούσα και όλο δεν είχαν και έφτασε η στιγμή να πρέπει να αλλάξω φακούς στα γυαλιά μου. Μια τέτοια δαπάνη στον εοπππυ δεν περνάει χωρίς βιβλιάριο. Πάω ΙΚΑ τους εξηγώ, μου λέει η προϊστάμενη οτι είναι ΟΚ έχουμε μιλήσει και θα σας το περάσουν. Πάω λοιπόν μετά απο 20 μέρες που πληρώθηκα, περνάω γιατρό, περνάω ελεγκτή και φτιάχνω τα νέα τζάμια. Παίρνω όλα μου τα χαρτιά και πηγαίνω στον ΕΟΠΠΥ, στην αρχή μου λένε ΟΚ απλά φέρε αντίγραφο ΙΒΑΝ, με το που γυρνάω μετά απο 1 ώρα, με ένα τεράστιο χαμόγελο η υπάλληλος οτι ΔΕΝ γίνεται τελικά και οτι πρέπει με νέα οδηγία εμείς οι καινούργιοι να βγάλουμε τα παλιά συνταγολόγια ΙΚΑ/ΕΤΑΜ. Φεύγω με παναγίτσες απο ΕΟΠΠΥ και πάω ΙΚΑ, όπου δεν ήξεραν τίποτα και ΟΛΩΣ τυχαίος δεν υπήρχε ούτε τέτοιο έντυπο και γενικά σμπούτσα τους, περίμενε μου λέει κάποια στιγμή θα φέρουμε. 

 

Ερώτηση τώρα για να μην βάλω βόμβα, ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ για να πάρω τα λεφτά μου ρε παιδιά? Που να απευθυνθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...