Προς το περιεχόμενο

Fauda / Chaos (Netflix)


arisg90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σειρα που παρουσιαζει τη ζωη και τις περιπετειες μιας μοναδας των Ισραηλινων μυστικων υπηρεσιων.Ισραηλινης παραγωγης (Netflix Original).Ακουγονται μονο Εβραικα και Αραβικα (και δεκα προτασεις στ Αγγλικα σε ολη τη σειρα).Ειναι 2 σεζον με 12 επεισοδια περιπου (καποια εξ αυτων 35',καποια μεγαλυτερα) και μαλλον θα συνεχιστει.

Μου αρεσε παρα πολυ κυριως λογω του γρηγορου ρυθμου της.Η ιστορια σαν τις αμερικανικες περιπετειες (κακοι Ρωσοι,Κινεζοι,Αραβες) παρουσιαζει τους Ισραηλινους να πολεμανε τους Παλαιστινιους τρομοκρατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που δεν μου την προτείνει αφού βλέπω το punisher που έτσι όπως τα λέτε ψιλομοιάζει.

Μάλλον ο αλγόριθμος του netflix θέλει reengineering :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια σειρα αλλα την σταματησα,αφου απο Εβραικα(πρωτο δευτερο επεισοδιο) γυριζει την γλωσσα του audio σε αγγλικα και ειναι η απολυτη ξενερα να τους βλεπεις να κουνανε το στομα και να λενε αλλα για αλλα.Κριμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2018 στις 9:39 ΠΜ, nyne είπε

Ωραια σειρα αλλα την σταματησα,αφου απο Εβραικα(πρωτο δευτερο επεισοδιο) γυριζει την γλωσσα του audio σε αγγλικα και ειναι η απολυτη ξενερα να τους βλεπεις να κουνανε το στομα και να λενε αλλα για αλλα.Κριμα..

Εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα. Η γλώσσα ήταν κανονικά, εβραϊκά και αραβικά. 

Φοβερή σειρά και από μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 28/11/2018 στις 12:32 ΠΜ, Asevastos είπε

Bump.

Για πείτε, αξίζει να την αρχίσω; 

Κατά τη γνώμη μου ναι, αξίζει. Ίσως σκηνοθετικά να υστερεί κάπως αλλά βλέπεται ευχάριστα! Βοηθάει και το γεγονός ότι τα επεισόδια είναι μικρής διάρκειας και φεύγουν αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Πολύ ωραία σειρά. Μου το χάλασαν λίγο οι τελευταίες 2 σεζόν που οι ισραηλινοί γινήκανε Ράμπο αλλά με εξαίρεση αυτό το κομμάτι είναι μια αρκετά ρεαλιστική σειρά που δείχνει την κατάσταση ανάμεσα σε Ισραήλ - Παλαιστινη. Και μεγάλο μπόνους το οτι μιλάνε την κανονική τους γλώσσα.

Ταμάμ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...