Προς το περιεχόμενο

Ενοχληση στο γονατο


panatha1369

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια μικροενοχληση στο δεξι γονατο στη μεσα πλευρα..μπορω να κανω πληρη εκταση του ποδιου χωρις ενοχληση..απλα λογο δουλειας (σεκιουριτη) ειμαι πολλες ωρες ορθιος..εχω δοκιμασει παγο roiplon gel και επιγονατιδα..αλλα την ενοχληση την εχω ακομα..δεν ειναι πονος μονο ενοχληση..καμια αποψη;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μπορεί λόγω της ορθοστασίας να έχει ερεθιστει ο μηνίσκος σου. Πήγαινε σε ένα γιατρό να σου πει τι μπορείς να κανείς. Ίσως χρειαστεί να κανείς μια μαγνητική να δεις ακριβώς τι συμβαίνει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα το ίδιο πρόβλημα το καλοκαίρι πέρυσι, όταν πηγαινα για τρέξιμο σε ανώμαλο δρόμο, και η επιστροφή ήταν κατηφόρα. 

Φίλη φυσικοθεραπευτρια μου είπε πρώτα, για το βάρος, έχω μερικά κιλα παραπάνω, λόγο της πίεσης που ασκούσαν στα πόδια μου στη κατηφόρα συν ότι το έκανα για 2 βδομάδες κάθε μέρα και το ζορισα αρκετά.

Με απλή ξεκούραση μου πέρασε.

Προφανώς εσύ λόγο ορθοστασίας έχεις το ίδιο θέμα. 

Για αρχή, εγώ θα πρότεινα ένα ζευγάρι καλά παπούτσια, μιας και είναι η δουλειά σου τέτοια, καθημερινή φαντάζομαι, οπότε ασκείς συνεχώς πίεση στα πόδια σου και τέλος εννοείται μια επίσκεψη σε ανάλογο γιατρό. 

Το πιο πιθανό είναι το θέμα κούρασης.

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panossar95 είπε

Είχα το ίδιο πρόβλημα το καλοκαίρι πέρυσι, όταν πηγαινα για τρέξιμο σε ανώμαλο δρόμο, και η επιστροφή ήταν κατηφόρα. 

Φίλη φυσικοθεραπευτρια μου είπε πρώτα, για το βάρος, έχω μερικά κιλα παραπάνω, λόγο της πίεσης που ασκούσαν στα πόδια μου στη κατηφόρα συν ότι το έκανα για 2 βδομάδες κάθε μέρα και το ζορισα αρκετά.

Με απλή ξεκούραση μου πέρασε.

Προφανώς εσύ λόγο ορθοστασίας έχεις το ίδιο θέμα. 

Για αρχή, εγώ θα πρότεινα ένα ζευγάρι καλά παπούτσια, μιας και είναι η δουλειά σου τέτοια, καθημερινή φαντάζομαι, οπότε ασκείς συνεχώς πίεση στα πόδια σου και τέλος εννοείται μια επίσκεψη σε ανάλογο γιατρό. 

Το πιο πιθανό είναι το θέμα κούρασης.

ποσο καιρο εκανε να σου περασει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panatha1369 είπε

ποσο καιρο εκανε να σου περασει??

2 βδομάδες για να φύγει τελείως μέχρι και ο τελευταίος πόνος.

Μέρα με τη μέρα, ενώ είχα σταματήσει το τρέξιμο, το ένιωθα να με ενοχλεί όλο και λιγότερο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...