Προς το περιεχόμενο

FIFA 19 [Consoles version]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, babis13 είπε

Σε xbox online εχετε lag;ενα παιχνιδι προλαβα να παιξω και κολλαγα παρά πολύ

Σε ps4 όλα τα παιχνίδια άψογα με εξαίρεση ένα που είχε αρκετό lag και έπαιζα με Έλληνα όλως τυχαίως.

Εκτός αυτού κάποια στιγμιαία lag χωρίς συνέχεια. Γενικά πολύ ικανοποιημένος απτους server και τις συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, σκέφτομαι να πάρω μετά από χρόνος ένα ποδοσφαιρακι (το τελευταίο που επαιξα ήταν το fifa 95....).

Τεσπα, κατέβασα το demo, και χάθηκα. Το κανονικό έχει κάποιο tutorial με το πως να παίξεις, τριπλες κτλ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, guy_threepwood είπε

Παίδες, σκέφτομαι να πάρω μετά από χρόνος ένα ποδοσφαιρακι (το τελευταίο που επαιξα ήταν το fifa 95....).

Τεσπα, κατέβασα το demo, και χάθηκα. Το κανονικό έχει κάποιο tutorial με το πως να παίξεις, τριπλες κτλ; 

Μπορεις να κανεις προπονηση κ μπορεις να δεις κ tutorials στο youtube.. Εχει τα παντα.. 

Αν κ εγω, τοσα fifa παιζω χωρις ντριμπλες.. Δεν κανω γενικα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ίδιο. Δεν μου εξηγεί στο demo τι κάνω λάθος και από την μεγάλη περιοχή βαράω πάντα στα περιστέρια. Κάτι λάθος κάνω με τον μοχλό, αλλά θελει προπόνηση,ενα βίντεο δεν μου δίνει την δυνατότητα να το δοκιμάσω 10 φορές δίπλα δίπλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Δεν είναι το ίδιο. Δεν μου εξηγεί στο demo τι κάνω λάθος και από την μεγάλη περιοχή βαράω πάντα στα περιστέρια. Κάτι λάθος κάνω με τον μοχλό, αλλά θελει προπόνηση,ενα βίντεο δεν μου δίνει την δυνατότητα να το δοκιμάσω 10 φορές δίπλα δίπλα. 

Αν παίζεις με assisted shooting, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις σωστή δύναμη. Αν γεμίζεις τη μπάρα τέρμα είναι λογικό να πάει στα περιστέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 Fifa 19 FuT players

Καλησπερα παιδια!

Ασχολουμε με το Fifa 19 και δεν μπορω να βρω ελληνικη κοινοτητα ωστε να γινομαι καλυτερος και να μαθαινω τακτικες και γενικως το παιχνιδι καλυτερα!Αν καποιος ξερει κατι κ μπορει να βοηθησει καλως!

Το ονομα στο Ps4 ειναι:Anc13nt_Ap3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετά παιχνίδια η γεύση που αφήνει είναι πικρή. Τα περισσότερα γκολ που μπαίνουν είναι μη ρεαλιστικά. Τα ψαλιδάκια (ανάποδα, πλάγια κλπ) είναι περισσότερα από κεφαλιές. Τα σουτ του υπολογιστή, ειδικά στα υψηλά επίπεδα δυσκολίας, είναι άπιαστα και αν η CPU σου κάνει 5 τελικές, οι 3 σίγουρα θα είναι γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως για το φιφα φετος η διαφορα με το προ στο gameplay ειναι χαωδης υπερ του προ. Μονο στην παρουσιαση και τον ηχο νικα ευκολα το φιφα φετος. Η κοναμι μετα απο 10 χρονια εκανε το μπαμ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Δυστυχως για το φιφα φετος η διαφορα με το προ στο gameplay ειναι χαωδης υπερ του προ. Μονο στην παρουσιαση και τον ηχο νικα ευκολα το φιφα φετος. Η κοναμι μετα απο 10 χρονια εκανε το μπαμ...

Φιλε μου ,σε καποιο βαθμο καπως ισχυει αυτο που γραφεις αλλα τελικα για εμενα δεν ειναι ετσι.Και στο λεω χωρις να ειμαι "κολλημενος" με καποιο απο τα 2 μονο διοτι τα τελευταια 5+ χρονια παιζω το ιδιο & τα 2 καθε χρονο & συνηθως ευχαριστιεμαι στο τελος λιγο περισσοτερο το προ.Το φετινο προ που το εχω απο την αρχη που κυκλοφορησε εχει τραγικο gameplay vs cpu.Μιλαμε για "ρομποτικο" μεχρι βκλακειας. Το εχω διαβασει οτι εσυ παιζεις μονο vs human αλλα ειναι πολλοι που οταν αγοραζουν ενα παιχνιδι εχουν την λογικη απαιτηση να ειναι ολοκληρωμενο.Δηλαδη τι πιο απλο? να παιζει κανονικα & οπως πρεπει με ενα αξιοπρεπες gameplay εστω vs cpu. Το προ φετος (ειπαν οτι θα βγαλουν patch για να διορθωσουν το χαλι του - να δουμε...) μεχρι τωρα αμα βαλεις και παιξεις τα τις ιδιες ομαδες μετα καπακι  το φιφα αλλα & προηγουμενα φιφα ειναι η μερα με την νυχτα vs cpu με το φιφα.Στο φιφα "ξεχνιεσαι" & νομιζεις οτι παιζεις με ανθρωπο αντιπαλο ωρε ωρες.Εχουν μεγαλη διαφορα εκει.Στο προ νιωθεις οτι παιζεις με ενα "κολλημενο προγραμμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, teofross είπε

Στο φιφα "ξεχνιεσαι" & νομιζεις οτι παιζεις με ανθρωπο αντιπαλο ωρε ωρες

Στο φετινό όχι γιατί σου το θυμίζουν τα διαστημικά σουτ και τα οσκαρικά γκολ που σου βάζει η CPU με το κιλό. Χθεσινό σκηνικό, αντίπαλος αρκετά έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, με πλάτη στο τέρμα και πιεζόμενος από αμυντικό γυρίζει και χωρίς φόρα κάνει στατικό σουτ στο γάμα, δοκάρι και γκολ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Στο φετινό όχι γιατί σου το θυμίζουν τα διαστημικά σουτ και τα οσκαρικά γκολ που σου βάζει η CPU με το κιλό. Χθεσινό σκηνικό, αντίπαλος αρκετά έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, με πλάτη στο τέρμα και πιεζόμενος από αμυντικό γυρίζει και χωρίς φόρα κάνει στατικό σουτ στο γάμα, δοκάρι και γκολ...

Δεν θα διαφωνισω, διοτι φετος ειναι η πρωτη φορα που υστερα & απο την απογοητευση που πηρα απο το προ ως προς το gameplay δεν με βλεπω να παιρνω το φιφα υστερα & απο το συμπερασμα με το ντεμο του.Ισως το παρω καποια στιγμη σε καποια καλυτερη τιμη.Δεν μου εδειξε κατι αξιο για προς το τοσο καλυτερο.Και κατι off topic.Ρε παιδια & το γραφω που εγω ειμαι gamer κατα 90+ % μονο σε ποδοσφαιρο - μπασκετ.Δεν πολυ παιζω δηλαδη αλλα ειδη εδω & χρονια & ασχολουμαι με τα sports.Καθε χρονο παω και παιρνω νεες εκδοσεις στα ποδοσφαιρακια (διοτι βαριεσαι καποια στιγμη) βλεπω οτι στην ουσια ειναι ενα ιδιο πραγμα απλως ειναι σαν να κανουν ενα patch και παμε εμεις & σκαμε & τα αγοραζουμε ,γκρινιαζουμε & μετα πανε οι εταιρεις  να βγαλουν patch για να αλλαξουν αυτο που κυκλοφορησαν...Απλα τραγικο.

Εβαλα παλι το fifa16 & ειλικρινα πρεπει να ειναι απο τα μεχρι τωρα το πιο νορμαλ για να ευχαριστηθεις ενα απλο ποδοσφαιρακι .Σορυ για το εκτος θεματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι γκρινια ειναι αυτη?

μια χαρα ειναι το παιχνιδι..

απολαυση και διασκεδαση στο φουλ.

(παιζω ολα τα φιφα και προ απο τοτε την αρχη της καθε σειρας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alejandro είπε

Στο φετινό όχι γιατί σου το θυμίζουν τα διαστημικά σουτ και τα οσκαρικά γκολ που σου βάζει η CPU με το κιλό. Χθεσινό σκηνικό, αντίπαλος αρκετά έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, με πλάτη στο τέρμα και πιεζόμενος από αμυντικό γυρίζει και χωρίς φόρα κάνει στατικό σουτ στο γάμα, δοκάρι και γκολ...

 

alejandro γιατι δεν παιζεις με τα sliders? χαμηλωσε το shoot accuracy...

αυτο ειναι το φοβερο πλεονεκτημα του φιφα, για καποιον που παιζει offline με τα sliders το φερνει στα μετρα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...