Προς το περιεχόμενο

Dying Light 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Ναι εννοώ ότι RT έχουμε και με το απλό DX12. Το ultimate δίνει κάτι παραπάνω στο game;

Tα Rt ultra ξεκλειδωνει,δεν εχω κανει συγκρισεις τωρα μεταξυ τους.

Παιζω το παιχνιδι.

Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι με τα DF optimized και με DLSS balanced εχω λιγοτερα fps και πιο κακη ποιοτητα απο οτι με τα recommended του Geforce experience και DLSS performance.1577143831_Screenshot(1)-min.png.24f4a6be49a2411e383b3bbceb82eb60.png

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ήμουν έτοιμος να το αγοράσω μέχρι που διάβασα το σχόλιο του Optimus. Με έχει κουράσει προσωπικά αυτό κι αν συνεχιστεί θα παίζω μόνο στη κονσόλα.

Eιναι πιο ηπια απο οτι αυτα του jedi fallen order.

Eαν αντεξες εκεινο αυτο δεν θα σε πειραξει τοσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι περισσότεροι devs είναι άμπαλοι με το DX12. Υπάρχουν devs που ξέρουν να το χειρίζονται και βάζουν τα shaders να κάνουν compile πριν αρχίσεις το παιχνίδι και μετά τρέχει φλούδα. Κάποια από αυτά είναι τα τελευταία Call of Duty, τα Gears of War 4/5, τα Forza Horizon και η Capcom με τα τελευταία Resident Evil και DMC.

Το να έχεις stutters με low-end/mid-range σύστημα(Που κι' αυτά στα αντίστοιχα settings πρέπει να τρέχουν κομπλέ) λες οκ....Το να έχεις stutters με το απόλυτο high-end είναι να τους μουτζώσεις και να πας για κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dying Light 2 PC Performance Analysis

''All in all, Dying Light 2 can run smoothly on a wide range of PC configurations. For gaming at 1080p/Max Settings, you won’t need a powerful PC system. Dying Light 2 also runs better on AMD’s hardware when not using its RT effects, and does not require a high-end CPU. Things get a bit trickier though once you start increasing the game’s resolution. For gaming at 1440p/Max Settings, you’ll need a somehow powerful GPU. And, for gaming at 4K/Max Settings, there isn’t any GPU that can run it smoothly (without resorting to DLSS).''

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω με τα recommended που εδειξα πριν,που στην ουσια ειναι ολα τερμα δεξια και dlss performance ειμαι μεταξυ 57-80 fps..

Μια 3080 επισης θα τα παει μια χαρα εαν κατεβασει κανα 2 settings.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eγω με τα recommended που εδειξα πριν,που στην ουσια ειναι ολα τερμα δεξια και dlss performance ειμαι μεταξυ 57-80 fps..

Μια 3080 επισης θα τα παει μια χαρα εαν κατεβασει κανα 2 settings.

Σε 4κ?Σκέφτομαι κ εγώ να το πάρω,αλλά αν είναι να εχω slideshow το αφηνω για την επόμενη γεννιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Σε 4κ?Σκέφτομαι κ εγώ να το πάρω,αλλά αν είναι να εχω slideshow το αφηνω για την επόμενη γεννιά

Ναι σε 4k,ειναι απολυτα playable με dlss performance και ολα τα settings τερμα δεξια με την δικη μου καρτα.

Καποιος με μια 3080 θα πρεπει να ριξει κανα δυο ρυθμισεις εαν θελει να διατηρησει 60αρι.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ναι σε 4k,ειναι απολυτα playable με dlss performance και ολα τα settings τερμα δεξια με την δικη μου καρτα.

Καποιος με μια 3080 θα πρεπει να ριξει κανα δυο ρυθμισεις εαν θελει να διατηρησει 60αρι.

Thanks,προχωράω τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβαλα τα ray tracing settings του DF, αλλα το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου.

Ειμαι περιεργος η οντως τα γραφικα δεν ειναι τοσο καλα? (3060Ti)

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

Εβαλα τα ray tracing settings του DF, αλλα το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου.

Ειμαι περιεργος η οντως τα γραφικα δεν ειναι τοσο καλα? (3060Ti)

έβαλες RT Global Illumination; Αυτό κάνει τη μεγάλη διαφορά. Χωρίς αυτό όλα φεγγοβολούν χωρίς να υπάρχει πηγή φωτός κοντά. Ίσως βέβαια και γι' αυτό να μην σου αρέσει. Έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια τον ψεύτικο φωτισμό στα games και μπορεί το RT που είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα να μας φαίνεται πιο σκοτεινό και να δυσκολεύει το gameplay. Προσωπικό γούστο είναι βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

Εβαλα τα ray tracing settings του DF, αλλα το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου.

Ειμαι περιεργος η οντως τα γραφικα δεν ειναι τοσο καλα? (3060Ti)

Ναι δεν ειναι καλα,καλυτερα ανεβασε γραφικα και βαλε performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

χωρίς RT είναι old gen, το είπε και το DF και φαίνεται και απ' τα screenshots.

Εχουν rt τα settings τους,αυτο εννοω οταν λεω optimized.

Optimized με ray tracing για να μην μπερδευομαστε.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...