Προς το περιεχόμενο

E3 2018: Είδαμε το Assassin’s Creed Odyssey (και ξεχάσαμε ό,τι ξέραμε για την ελληνική μυθολογία)


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν παίζω παιχνίδια αλλά θα ήθελα πολύ να δω πως παίζεται κάτι τέτοιο και να το δοκιμάσω κ εγώ!!! Μου άρεσε αρκετά αυτό που είδα στα τρέιλερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την Μικρα Ασια δεν την εχει στον ελλαδιτικο χαρτη; χμμμ..

Nα δουμε πως θα απεικονιζουν και την Μακεδονια.

Επεξ/σία από KilliK
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, logistoulis είπε

Τα assassin's από το πρώτο παιχνίδι μέχρι και το πιο πρόσφατο ήταν φανταστικές ιστορίες τοποθετημένες σε πραγματικες ιστορικές περιόδους που σε γενικές γραμμές αποτυπώνονται με αρκετή ακρίβεια θα έλεγα

Όποιος περιμένει να μάθει ιστορία από τα ac κάτι κάνει λάθος και καλύτερα να διαβάσει κάνα βιβλίο ή να δει κάποιο ντοκυμαντέρ

Ιστορια ή μυθολογια; Διοτι εδω μεσα ολοι νομιζουν οτι θαναι σαν το GOW.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα , κατά τη γνώμη μου, με παιχνίδια τέτοιου τύπου είναι ότι το επίπεδο δυσκολίας είναι της πλάκας. Τουλάχιστον στα περισσότερα από αυτά. Οι αντίπαλοι σου έχουν κάποιες στανταρ κινήσεις που οκ τις μαθαίνεις και μετά είναι παιδική χαρά η φάση. Δεν υπάρχει δλδ το στοιχείο του ανταγωνισμού που συναντάς σε παιχνίδια τύπου fortnite και pubg που παίζεις απέναντι σε αντιπαλους που δεν μπορείς να προβλέψεις τί θα κάνουν.

Επίσης όλη η σημασία δίνεται στο να είναι και καλά πιο ρεαλιστικά τα γραφικά, ο ήχος, η ομαλότητα των κινήσεων και διάφορα άλλα τέτοια και όχι στο gameplay, με αποτέλεσμα να είναι βαρετά και καθόλου διασκεδαστικά. Χάνουν δλδ αυτό που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να είναι : ένα παιχνίδι που το παίζεις για να διασκεδάσεις και να περάσεις καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, laradoomed123 είπε

Το πρόβλημα , κατά τη γνώμη μου, με παιχνίδια τέτοιου τύπου είναι ότι το επίπεδο δυσκολίας είναι της πλάκας. Τουλάχιστον στα περισσότερα από αυτά. Οι αντίπαλοι σου έχουν κάποιες στανταρ κινήσεις που οκ τις μαθαίνεις και μετά είναι παιδική χαρά η φάση. Δεν υπάρχει δλδ το στοιχείο του ανταγωνισμού που συναντάς σε παιχνίδια τύπου fortnite και pubg που παίζεις απέναντι σε αντιπαλους που δεν μπορείς να προβλέψεις τί θα κάνουν.

Επίσης όλη η σημασία δίνεται στο να είναι και καλά πιο ρεαλιστικά τα γραφικά, ο ήχος, η ομαλότητα των κινήσεων και διάφορα άλλα τέτοια και όχι στο gameplay, με αποτέλεσμα να είναι βαρετά και καθόλου διασκεδαστικά. Χάνουν δλδ αυτό που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να είναι : ένα παιχνίδι που το παίζεις για να διασκεδάσεις και να περάσεις καλά. 

Γενικά συμφωνώ γιατί εχω συνηθήσει και γω απο παλιά με πιο δύσκολα παιχνίδια και challenge όμως αυτό που λές στο τέλος είναι ακριβώς αυτό το παιχνίδι για τους περισσότερους,δηλ το παίζεις για να διασκεδάσεις και να περάσεις καλά όχι για να έχεις ανταγωνισμό με άλλους όπως τα multiplayer που ανέφερες ή να έχει την δυσκολία και το εξελιγμένο gameplay Πχ Souls παιχνιδιών που θα πρέπει να φάς πολύ ξύλο και να σου δώσει μεγάλο challenge,αυτά μπορεί να είναι διασκεδαστικά για σένα και για μένα,που θέλουμε μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας αλλά οι producers κοιτάνε το τι θα αρέσει στόν πιο πολύ κόσμο και οχι σε Hardcore gamers που είναι μικρότερη μερίδα του gaming,κάποιοι βάζουν και επίπεδα δυσκολίας για να προσθέσουν challenge όπως στο GoW,παρόλα αυτά σε αυτό το παιχνίδι έχει αρχίσει και βελτιώνεται η μάχη και δεν είναι τόσο Button mashing όπως ήταν στα προηγούμενα γιαυτό υπάρχουν και τα skills κλπ το άκουσα σε συντεντεύξη πως δεν θα είναι τόσο εύκολες ολες οι μάχες όπως στα πιο παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/6/2018 στις 10:49 ΜΜ, joberby είπε

Μονο την ελληνική μυθολογία θα ξεχασουμε εδω. Ο Συριζα ξεπουλαει και την ιστορια τωρα εχει δωσει την Μακεδονια στα Σκοπια - βορια Μακεδονια πια, και τωρα εμεις  εχουμε την νοτια Μακεδονια τωρα.

κοίταξε φίλε μου δεν ξεπουλάει ο Σύριζα το όνομα , υπάρχει μια συνεχεια στην εξωτερική πολιτική εδώ και 30 χρονια , πάνω σε αυτή τι γραμμή κινούνται όλα τα κόμματα χωρίς καμια εξαίρεση , κάποιοι δήθεν πατριώτες έχουνε χτίσει πολιτική καριέρα πάνω σε αυτό το ζήτημα , και περνούνε το δεκάρικο κάθε μηνα , και πίνουνε στην υγεία τον κορόιδων . το θέμα είναι  αφού βλέπουνε ότι εμείς δεν έχουμε τα @@ να αντιδράσουμε είμαστε μαγκιά κλανιά και κολοφιλιστρινι καλά να πάθουμε , θέλει πράξεις και θυσίες να υπερασπίσεις τι πατρίδα σου όχι λόγια από τον καναπέ , αφού το παιχνίδι το συγκεκριμένο είναι προφητικό , η επανάσταση από τη Μύκονο θα αρχίσει 

Επεξ/σία από MTX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, KilliK είπε

Ιστοριαν ή μυθολογια; Διοτι εδω μεσα ολοι νομιζουν οτι θαναι σαν το GOW.

σαν το gow προφανώς και δεν θα είναι

 

το όποιο μυθολογικό στοιχείο θα έχει να κάνει με τους αρχαίους θεούς που από το 2 ξέρουμε ότι είναι εξωγήινοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με Ελλάδα παρά μόνο με ένα τίτλο, οπότε είναι στην ουσία μια απλή πλοκή, οπότε δεν αξίζει τον κόπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, freegr είπε

Με άλλα λόγια το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με Ελλάδα παρά μόνο με ένα τίτλο, οπότε είναι στην ουσία μια απλή πλοκή, οπότε δεν αξίζει τον κόπο..

ρε παλικάρια νιώστε λίγο.. έχετε ξαναπαίξει ac ή θα μας τρελάνετε τελείως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...