Προς το περιεχόμενο

E3 2018: Είδαμε το Assassin’s Creed Odyssey (και ξεχάσαμε ό,τι ξέραμε για την ελληνική μυθολογία)


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

You Be Soft....  θα μαλακώσεις, θα αποχαυνωθείς, θα πέσουν οι αμυντικοί μηχανισμοί σου.
κατά τα άλλα καλό φαίνεται το παιχνιδάκι.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, freegr είπε

Με άλλα λόγια το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με Ελλάδα παρά μόνο με ένα τίτλο, οπότε είναι στην ουσία μια απλή πλοκή, οπότε δεν αξίζει τον κόπο..

Αν θες να παίξεις το παιχνίδι για να μάθεις πως εξελίχτηκαν τα ιστορικά γεγονότα όχι μην το κάνεις. Αν θες να δεις μια εναλλακτική πλοκή, μία μυθοπλασία βασισμένη στα γεγονότα της ελληνικής ιστορίας και μυθολογίας έμπαινε !!!! Επιπρόσθετα θα δεις σε 3d απεικόνιση ελληνικών πόλεων, ανακτόρων μνημείων κ.α. Σίγουρα και εκεί θα έχει την πινελιά της ubisoft μιας και πολλά πράγματα δεν ξέρουμε πως είναι οπότε αφήνονται στο χέρι του δημιουργού να τα απεικονίσει και να ενώσει το παζλ.

Απ την άλλη αν αυτό το game ΑΝ κινήσει το ενδιαφέρον του κόσμου με ενδιαφέρον χαρακτήρες , πάρα πολλοί θα αναζητήσουν την αληθινή ιστορία πίσω απ τους πραγματικούς χαρακτήρες. Έτσι και ο νέος που θα παίξει το παιχνίδι θα ασχοληθεί λίγο να μάθει γιατί η Αθήνα και η Σπάρτη πολεμάνε μεταξύ τους πια ήταν η Ελλάδα τότε κ.α πράγμα που θα αναδείξει και τον Ελληνικό πολιτισμό μέσα από αυτή την μυθοπλασία.

Επεξ/σία από manolis940
  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο φαίνεται .

Εχει πλάκα η προφορά των ηρώων, σαν να ακούω τον αδερφό μου να μιλάει αγγλικά !!

Απο το δεύτερο βιντεο με το gameplay βλέπω αρκετό shuttering . Ελπίζω να τρέχει ομαλά σε ενα νορμάλ μηχάνημα (pc)    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ξεχάστε τον αποσυγχρονισμό που σας περιόριζε στα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς).

 

Eπιτέλους!!  Αν αφαιρέσουν τελείως και τις βλακείες με το animus και το παρών,. το  παιχνίδι θα γίνει πολύ καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εδω διαπράττουν εσχάτη προδοσία οι ίδιοι οι πολιτικοί μας. Τί να λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ'ιαυτο και προειδοποιουν πριν ανοιξουμε το game
"INSPIRED" BY HISTORICAL EVENTS

Μη λεμε και οτι θελουμε... οποιος γουσταρει fantasy το παιζει αλλιως πατε διαβαστε Ιστορια Γυμνασιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ουσία είναι να φτιάξουν ένα αξιοπρεπές παιχνίδι με στιβαρή ιστορία και (τουλάχιστον για εμένα) χωρίς ακραίες ιστορικές ή μυθολογικές διαστρευλώσεις. Το αν οι ξένοι μαθαίνουν ιστορία και μυθολογία μέσα από τα video games είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Εξ' άλλου, τίτλος τέτοιου βεληνεκούς μπορεί να να βοηθήσει και στην προσέλευση τουριστών, μιας και περιλαμβάνει (τυχαία;) πολλούς τουριστικούς προορισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/6/2018 στις 9:42 ΜΜ, shadowlike είπε

Επειδή και εγώ το είχα απορία το ονομα, ρώτησα φιλόλογο και μου είπε πως είναι οντώς αρχαιο Ελληνικο. Το στραβο δεν είναι όμως το όνομα του Αλέκου, αλλά το γεγονός οτι έχεις γυναίκα πολεμίστρια στην αρχαία Ελλαδα

Επίσης ένας τέτοιος τίτλος αρθρου θα ταίριαζε πιο πολυ στα παλιά gogd of war. Η ubisoft σίγουρα έχει μια πιο ορθή προσσέγγιση.

Σοβαρά τώρα...? Αυτό σε πείραξε από θέμα ρεαλισμού έτσι? Φίλε μου όταν ένα fantasy παιχνίδι είναι μέσα στις ιστορικές ανακρίβειες αλλά εσένα σε πειράζει η γυναίκα πρωταγωνίστρια (η οποία μάλιστα είναι προαιρετική για να την πάρει μόνο όποιος γουστάρει) τότε σου έχω νέα... 

--------------------------------------------------------

 

Πέρα απο αυτό το παιχνίδι φαίνεται πανέμορφο και θα έχει ευχάριστες αλλαγές σε σχέση με τα παλιά AC! 

Επεξ/σία από SHot-OS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ubisoft αν προκειτε να κανει simulator με τιποτα γερμανικα υποβρυχεια των nazi ειναι μεσα στην λεπτομερεια !!!

δεν ξεφευγει ουτο το καζανακι σε πιστοτητα 

 

στην ελλαδα αρχησαν οι παπαριτσες με την μυθολογια 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SHot-OS είπε

Σοβαρά τώρα...? Αυτό σε πείραξε από θέμα ρεαλισμού έτσι? Φίλε μου όταν ένα fantasy παιχνίδι είναι μέσα στις ιστορικές ανακρίβειες αλλά εσένα σε πειράζει η γυναίκα πρωταγωνίστρια (η οποία μάλιστα είναι προαιρετική για να την πάρει μόνο όποιος γουστάρει) τότε σου έχω νέα...  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εκει που προχωραει ο ηρωας για να ξεκινησει η εισαγωγη στη ΜυκονοΣ πεταγεται ο πραγματικος πρωταγωνιστης πισω απ'το δεντρο με το μισο στρινγκ μαγιω και ξεκινανε τα μπιτακια. Παμε τωρα λεω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, babality είπε

κι εκει που προχωραει ο ηρωας για να ξεκινησει η εισαγωγη στη ΜυκονοΣ πεταγεται ο πραγματικος πρωταγωνιστης πισω απ'το δεντρο με το μισο στρινγκ μαγιω και ξεκινανε τα μπιτακια. Παμε τωρα λεω!!!

Θα πεταχτεί και ο Γαλάτης και θα τραγουδίσει αυτό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...