Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ανεργίας και ανυπότακτος...


ThanosMTX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μπορεί ένας ανυπότακτος στρατού (εσωτερικού) να βγάλει κάρτα ανεργείας ή ζητούν απολυτήριο στρατού στον ΟΑΕΔ όταν πας για έκδοση δελτίου ανεργίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, ThanosMTX said:

Καλησπέρα. Μπορεί ένας ανυπότακτος στρατού (εσωτερικού) να βγάλει κάρτα ανεργείας ή ζητούν απολυτήριο στρατού στον ΟΑΕΔ όταν πας για έκδοση δελτίου ανεργίας;

Μπορείς να βγάλεις κανονικά. Δεν ζητάνε απολυτήριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά. Ρωτάω γιατί πάει πριν 3 χρόνια ένας γνωστός μου (επίσης ανυπότακτος) και του ζήτησαν απολυτήριο στρατού ή αναβολόχαρτο και επειδή δεν το είχε δεν του έβγαλαν. Λογικά πρέπει να έχουν αλλάξει τα πράγματα απ'ότι κατάλαβα.

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που του το ζήτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosMTX είπε

Ευχαριστώ παιδιά. Ρωτάω γιατί πάει πριν 3 χρόνια ένας γνωστός μου (επίσης ανυπότακτος) και του ζήτησαν απολυτήριο στρατού ή αναβολόχαρτο και επειδή δεν το είχε δεν του έβγαλαν. Λογικά πρέπει να έχουν αλλάξει τα πράγματα απ'ότι κατάλαβα.

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που του το ζήτησαν.

Με ποιο προσχημα δε πηγες φανταρος μαν?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Με ποιο προσχημα δε πηγες φανταρος μαν?

Οικονομικοί λόγοι. Ακόμα και για να πάρω Ι5. Αν θες το πιστευεις. Αν δε θες δεν μπορώ να κάνω κάτι. Το λεώ γιατί είδα κάποιες απαντήσεις από 2 άλλα μέλη (που τα έσβησαν οι συντονιστές) που δεν μου άρεσαν. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, ThanosMTX είπε

Οικονομικοί λόγοι. Ακόμα και για να πάρω Ι5. Αν θες το πιστευεις. Αν δε θες δεν μπορώ να κάνω κάτι. Το λεώ γιατί είδα κάποιες απαντήσεις από 2 άλλα μέλη (που τα έσβησαν οι συντονιστές) που δεν μου άρεσαν. :)

Κάποια στιγμή θα λάβεις από το στρατολογικό γραφείο πρόστιμο για την ανυποταξία ύψους 6000 ευρώ αν δεν φροντίσεις να βγεις Ι5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...